Установка дзвінка на вхідні двері

         

Візитною карткою будинку, яку бачать гості ще до відкриття дверей, є дверний дзвінок. Зазвичай дверні дзвінки підбираються за мелодіями, які звучатимуть в квартирі протягом довгого часу. Але крім мелодії варто задуматись про те, як встановити дверний дзвінок і які у нього технічні характеристики. А спосіб монтажу і якість виробу значно впливають на термін експлуатації цього простого з вигляду механізму.

Дротовий дзвінок сучасний

Дротовий дзвінок сучасного типу

Вибираючи модель, необхідно враховувати дизайн приміщення, адже базовий корпус буде доступний огляду. На даний момент, ринок являє різноманітну палітру захисних корпусів і пропонує безліч стилізованих моделей, які підкреслюють інтер’єр і надають йому необхідну родзинку. При виборі механізму потрібно віддавати перевагу виробникам які себе зарекомендували. Найчастіше, вони пропонують широкий вибір продукції і являють собою модельний ряд у різноманітній цінової категорії – від економ класу, до класу люкс.

Дуже важливо звернути увагу на наявність покрокової інструкції для встановлення та подальшої експлуатації. Також модель повинна мати гарантійний талон на строк до 2 років, в якому вказані сервісні центри з контактною інформацією.

Одним з найважливіших аспектів у придбанні дверного дзвінка є звук, який виробляється механізмом. На даний момент самий звичайний дзвінок включає в себе величезний спектр мелодій. У них можуть входити і відомі пісні, і голосові повідомлення, і навіть звуки природи. Щоб вибрати відповідну модель, потрібно прослухати багато механізмів і підібрати максимально підходящий. Бажано вибрати дверний дзвінок з регулюванням гучності звуку.

Які бувають дверні дзвінки

Спочатку всі механізми діляться на дві групи: провідні і бездротові. Кожен з механізмів відрізняється своїми властивостями і функціями і задовольняє найголовнішим потребам. В обох варіантах додається інструкція з покроковою розповіддю, як встановити дзвінок на двері. Необхідно вибирати ту модель, яку буде простіше інсталювати і використовувати.

Механізм дверного дзвінка

Внутрішній механізм дверного дзвінка

У провідних дзвінках кнопка з’єднується з дзвінком проводом. В даному випадку неважливо, яке відстань буде між ними. Живлення подається від мережі. У цьому варіанті доводиться свердлити отвір у дверях, щоб вивести назовні кнопку і прокладати дроти від самого дзвінка до пускового механізму. При капітальному ремонті це не складає особливої проблеми, а от якщо ремонт вже зроблений, то така установка може значно нашкодити інтер’єру.

Бездротові, або радіо дзвінки відрізняються тим, що не зв’язуються проводами. Механізм живиться від батарейок або від мережі. Однак і тут є обмеження. Радіохвилі не проходять через метал і залізобетон, тому можуть не працювати в тих приміщеннях, де стіни підлягали армуванню, а двері складаються з заліза. Радіо сигнал поширюється на відстань до 100 метрів і за станом батарейок необхідно постійно стежити. Низькі температури можуть порушити роботу виробу.

За типом механізму дверні дзвінки діляться на такі види:

  • молоточковий;
  • зумер;
  • дзвіночок

Більшість дверних дзвінків, якраз молоточкового типу. Натискання на кнопку приводить в дію магніт, який і змушує молоточок вдарити по чаші дзвінка. Коли молоточок повертається, він розриває замкнуту ланцюг і рух починається знову. Саме тому, поки натиснута кнопка, дзвінок буде працювати. Найчастіше харчується такий механізм від мережі, але на нього також можна встановити батарейки або трансформатор.

Зумери працюють за такою ж технологією, тільки удар йде безпосередньо на магніт, а не на чашу. Дверні дзвіночки складаються з двох стрижнів, налаштованих на різні ноти. Дія молоточка здійснює встановлений між ними соленоїд. Ці види також працюють через трансформатор, батарейки або від мережі.

Властивості кнопки дзвінка і спосіб живлення

Вплив на кнопку замикає електричний ланцюг. Вона складається з двох контактів, до яких під’єднуються дроти мережі. Один з них підпружинений і коли він торкається другого, то замикає ланцюг, а повертаючись назад – розмикає. Існують бездротові кнопки, які значно спрощують установку дзвінка.

У темний час особливо актуальні кнопки з підсвічуванням. Невелика вбудована лампочка дозволяє знайти дзвінок у темному приміщенні. Такі моделі живляться від трансформатора. Кнопки, створені з люмінесцентних матеріалів, не вимагають додаткового живлення.

Питання як встановити дзвінок не так актуальне, як спосіб живлення механізму. У цьому випадку все залежить від певної моделі. Деяким виробам необхідно висока напруга, яку не може забезпечити батарея, а в інших необхідно його обмеження до мінімального значення, необхідного для роботи. Саме тому відштовхуватися вартує від характеристик придбаного вироби. Можливо, варто проконсультуватися з продавцями електротоварів або кваліфікованими фахівцями.

Процес установки дзвінка

Спочатку необхідно визначити місце в квартирі, де буде розташовуватися дзвінок. Найчастіше його встановлюють у коридорі або передпокої. У радіусі півтора метрів від пристрою не повинно бути обігрівальних і опалювальних приладів. Згідно з проектом житла, необхідно співвіднести розташування дзвінка з розташуванням проводки. Це запобіжить її пошкодження і дозволить монтувати пристрій на неї.

Незвичайна кнопка дверного дзвінка

Незвичайна кнопка

У рамці дверей необхідно просвердлити отвір, через який випускається дзвінковий провід. Провідники необхідно закріпити клемами до кнопки і прикрутити її на необхідній висоті над отвором. Якщо батарея встановлена в корпусі дзвінка, то до неї необхідно під’єднати клеми, а якщо окремо, то проводка під’єднується до дзвінка. Провідники потрібно розділити, один розрізати і обидва обрізаних кінця під’єднати на клеми дзвінка.

Перед тим, як встановити дзвінок на двері, вимкніть напругу в мережі. При заживленні механізму до трансформатора потрібно здійснювати ті ж операції, що описані вище. Тільки приєднувати два дроти потрібно до двох найбільш підходящим по напрузі клем.

Висновок!

Деякі моделі дзвіночків і дзвінків вимагають окреме під’єднання різними проводами – один до трансформатора, інший до кнопки. При установці варто керуватися рекомендаціями виробника.

(Visited 1,216 times, 1 visits today)