Тепловий потік в будинках можна контролювати за допомогою ізоляції, а витрати на опалення та охолодження можна значно знизити, якщо опір тепловому потоку, що забезпечується ізоляційним матеріалом, великий. Ефективна ізоляція також значно підвищує рівень комфорту.
Що таке ізоляція пінопластом?
Ізоляція з пінопласту – це жорсткі ізоляційні панелі, які виготовляються з полістиролу, полізоціанурата і поліуретану. Пінопласт може бути використаний для ізоляції будь-якої відкритої порожнини в будинку зверху вниз, а також стін. Плита з пінопласту може бути встановлена на даху будинку, на мансардному поверсі, а також на відкритих стінах підвалу або в підвальному приміщенні.
Ізоляція з жорсткої пінопластової плити буває різної товщини, довжини та облицювання. Є навіть деякі марки пінопластових панелей, у яких на кожній стороні є пароізоляція з білою фольги, яка перешкоджає проникненню води, що також перешкоджає утворенню цвілі.
Процес установки пінопластової ізоляції:
Процес утеплення вашого будинку пінопластовими плитами досить простий. Головне переконатися, що все робиться правильно, інакше можуть виникнути проблеми з комфортом.
Поверхні, на які належить кріплення пінопласту повинні бути вирівняні. Опуклості або угнутості здатні пошкодити матеріал, що утеплює. Максимальний розмір допустимих нерівностей – 1,5 см.
Стіни слід очистити від жирових забруднень і іржавих плям, залишків фарби чи штукатурки. Якщо є цвяхи або ж залишки арматури – їх бажано витягти. Якщо це неможливо, то поверхню слід обробити будь-яким антикорозійним засобом, потім поверхню піддається грунтовці.
На стіну встановлюється металева планка (цокольний профіль) на нижній частині стін – в неї встановлюється перший ряд пінопластових плит. Щоб досягти найкращого ефекту при утепленні зовнішніх стін слід встановлювати два цокольних профілю. Завдяки йому плити не будуть зрушуватися вниз під власною вагою і послужать відмінним захистом проти гризунів.
Далі займаються зовнішньою обробкою плит утеплювача. Велика частина пінопластових плит має гладку поверхню – приємні на дотик, проте зчеплення з поверхнею стін не найкраще. Бажано злегка зіпсувати структуру поверхні за допомогою ножа – для цього вирізають борозни, або створюються отвори за допомогою залізної щітки. Вдаючись до цих маніпуляцій плити міцніше прилягають один до одного і до необхідної поверхні.
Для вікон монтуються і утеплюються відливи, що забезпечує захист від несприятливих природних умов і наділяє додатковим захистом.
Пінопласт повинен бути розрізаний так, щоб він ідеально підходив до місця, на яке він буде встановлений. Для монтажу використовується клейка стрічка або герметик, щоб все було добре і щільно запечатано. Якщо цього не зробити, то повітря все одно зможе переміщатися по пінопластовій плиті. Додатково плити фіксуються до стіни дюбелями – парасольками.
Шви з зазорами закладаються. Великі щілини допускається замостити шматочками утеплювача, дрібні – запінити. Надлишки піни, що підносяться над поверхнею слід видалити ножем і закрити стики шпаклівкою.
Фінальний етап – оздоблення стін. Цей процес не має будь-яких строгих рад. Все впирається у вартість матеріалів і особистих бажань.
Висновок:
Утеплити приміщення пінопластом під силу будь-якому власникові приватного будинку або квартири. Головне дотримуватися технологічний процес, тоді в будинку цілий рік буде панувати тепло та затишок.