Утеплення стін пінопластом своїми руками

         

Тепловий потік в будинках можна контролювати за допомогою ізоляції, а витрати на опалення та охолодження можна значно знизити, якщо опір тепловому потоку, що забезпечується ізоляційним матеріалом, великий. Ефективна ізоляція також значно підвищує рівень комфорту.

Що таке ізоляція пінопластом?

Утеплення напиленням пінопласту

Ізоляція з пінопласту – це жорсткі ізоляційні панелі, які виготовляються з полістиролу, полізоціанурата і поліуретану. Пінопласт може бути використаний для ізоляції будь-якої відкритої порожнини в будинку зверху вниз, а також стін. Плита з пінопласту може бути встановлена ​​на даху будинку, на мансардному поверсі, а також на відкритих стінах підвалу або в підвальному приміщенні.

Ізоляція з жорсткої пінопластової плити буває різної товщини, довжини та облицювання. Є навіть деякі марки пінопластових панелей, у яких на кожній стороні є пароізоляція з білою фольги, яка перешкоджає проникненню води, що також перешкоджає утворенню цвілі.

Процес установки пінопластової ізоляції:

Процес утеплення вашого будинку пінопластовими плитами досить простий. Головне переконатися, що все робиться правильно, інакше можуть виникнути проблеми з комфортом.

Поверхні, на які належить кріплення пінопласту повинні бути вирівняні. Опуклості або угнутості здатні пошкодити матеріал, що утеплює. Максимальний розмір допустимих нерівностей – 1,5 см.

Стіни слід очистити від жирових забруднень і іржавих плям, залишків фарби чи штукатурки. Якщо є цвяхи або ж залишки арматури – їх бажано витягти. Якщо це неможливо, то поверхню слід обробити будь-яким антикорозійним засобом, потім поверхню піддається грунтовці.

На стіну встановлюється металева планка (цокольний профіль) на нижній частині стін – в неї встановлюється перший ряд пінопластових плит. Щоб досягти найкращого ефекту при утепленні зовнішніх стін слід встановлювати два цокольних профілю. Завдяки йому плити не будуть зрушуватися вниз під власною вагою і послужать відмінним захистом проти гризунів.

Далі займаються зовнішньою обробкою плит утеплювача. Велика частина пінопластових плит має гладку поверхню – приємні на дотик, проте зчеплення з поверхнею стін не найкраще. Бажано злегка зіпсувати структуру поверхні за допомогою ножа – для цього вирізають борозни, або створюються отвори за допомогою залізної щітки. Вдаючись до цих маніпуляцій плити міцніше прилягають один до одного і до необхідної поверхні.

Для вікон монтуються і утеплюються відливи, що забезпечує захист від несприятливих природних умов і наділяє додатковим захистом.

Пінопласт повинен бути розрізаний так, щоб він ідеально підходив до місця, на яке він буде встановлений. Для монтажу використовується клейка стрічка або герметик, щоб все було добре і щільно запечатано. Якщо цього не зробити, то повітря все одно зможе переміщатися по пінопластовій плиті. Додатково плити фіксуються до стіни дюбелями – парасольками.

Шви з зазорами закладаються. Великі щілини допускається замостити шматочками утеплювача, дрібні – запінити. Надлишки піни, що підносяться над поверхнею слід видалити ножем і закрити стики шпаклівкою.

Фінальний етап – оздоблення стін. Цей процес не має будь-яких строгих рад. Все впирається у вартість матеріалів і особистих бажань.

Висновок:

Утеплити приміщення пінопластом під силу будь-якому власникові приватного будинку або квартири. Головне дотримуватися технологічний процес, тоді в будинку цілий рік буде панувати тепло та затишок.

(Visited 598 times, 1 visits today)