Вентиляція житлового будинку. Проектуємо з розумом

         

Як показує практика – в кожному будинку повинна бути хороша вентиляція.
Вентиляційні системи бувають витяжними і приточними. В системі витяжної вентиляції є один істотний недолік – її продуктивність безпосередньо залежить від випадкових факторів, таких як швидкість вітру, температура і вологість повітря.

Витяжні вентилятори, що встановлюються на кухні та у ванній, проблему не вирішують, адже всередину не потрапляє повітря в необхідній кількості.

Інша справа примусово приточна вентиляція. Найпростіший спосіб це встановлення спеціального клапана, через який повітря надходить в будинок. Також можна встановити вентилятор для подачі повітря зовні вентильованого приміщення, такий прилад встановлюється в вікні або в отворі у зовнішній стіні.

Вентиляція житлового будинку. Проектуємо з розумом

Однак в даній системі є досить серйозний недолік – взимку з вулиці всередину вентильованого приміщення подається холодне повітря, що створює протяги, а також надмірно охолоджує житлове приміщення, а це в свою  чергу  може привести до захворювань людей що там мешкають,  до відклеювання шпалер, утворення тріщин в меблях.

Повітря, що проникає всередину будинку, мусить мати температуру не нижче +16 градусів, тобто при холоді зовні в -26 градусів його доведеться нагрівати до +40 градусів, що без обігрівача неможливо зробити.

Ідеальна система вентиляції – це коли в кожній кімнаті постійно підтримується комфортна для проживання температура, вологість і чистота повітря. Ці умови не повинні залежати від погодних умов. Найдоступніший та простий спосіб це подати в будинок свіже і чисте повітря в необхідній кількості через приточно-витяжну систему кондиціонування, всі компоненти якої розміщені в одному малошумному корпусі (моноблоці).

Ця система має назву приточно-витяжний кондиціонер, що дозволяє проводити фільтрацію і якщо буде потрібно підігрів повітря, що подається, в житлове приміщення. Кондиціонери мають в своїй конструкції також спеціальні фільтри для очищення повітря від пилу, пуху, комах та інших частинок присутніх в ньому. У зимовий і перехідний період повітря ззовні нагрівається за допомогою калорифера (електричного або водяного).

У багатьох системах кондиціонування повітря є спеціальні пристрої для зниження витрат на підігрів приточного повітря. Для таких цілей використовується теплообмінник, за допомогою якого тепле відпрацьоване повітря нагріває повітря що подається зовні.

Необхідно враховувати, що вбудована універсальна автоматика дає можливість регулювати продуктивність кондиціонера, задавати температуру припливного повітря, здійснювати контроль стану (ступінь забруднення) фільтру, управляти додатковим витяжним устаткуванням і повітряними заслінками. Крім усього іншого в деяких моделях кондиціонерів передбачений контроль допустимого рівня вуглекислого газу.

Датчики присутності дозволяють системі відключатися і не працювати «вхолосту» якщо в приміщенні немає людей. Кондиціонери можуть монтуватися на підлозі, підвішуватися до стелі за допомогою монтажного кронштейна або кріпиться на стіні. Встановити кондиціонер (в залежності від його конструкції) можна як в нежитлових приміщеннях, таких як балкон, комора, підвал, горище і т.д., а також і в житловому приміщенні. Проектування системи вентиляції житлового будинку починається з розрахунку необхідної продуктивності по повітрю або «потоку», вимірюваній в кубометрах на годину.

Для кожного житлового приміщення визначена мінімальна кратність повітрообміну при холостому (переважно 0,2) і активному станах (до 1, а на кухнях – 1 + 100 метрів кубічних / год, якщо встановлена газова плита). Так, в котеджі площею близько 150 метрів квадратних і висотою стель 2,5 м потрібно припливно-витяжна вентиляція з продуктивністю близько 375 кубометрів / год, а якщо висота стелі складе 3 метри – 450 кубометрів / год.

Розрахунок, в якому будуть враховуватися кількість людей, характер їх дій (спокійно дивляться телевізор або займатися в спортзалі) може виконати тільки фахівець.
Так що для більш ефективного розрахунку вентиляції своїх приміщень краще звернутися до людей, які мають досвід роботи з системами вентиляції та кондиціонування житлових приміщень.

(Visited 176 times, 1 visits today)