Відеоспостереження: будинок під захистом

         

Проникнення злодіїв в будинок – випадок досить частий. Залізні двері і хвалені замки допомагають не завжди. Але добре організоване відеоспостереження здатне звести ризик пограбування нанівець. Відеосистема записує, що відбувається в домоволодінні та сповіщає господаря при найменшій проблемі.

Для чого будинок обладнають відеосистемами

Система відеоспостереження складається з наступних пристроїв:

• камера – може використовуватися кілька;

• відеореєстратор – записує зняте камерою і передає інформацію на монітор для перегляду і на вбудований диск для збереження;

• монітор – для перегляду знятого матеріалу.

Системи мають різні технічні можливості. Від них залежить і період збереження запису.

Дані системи починали застосовуватися в якості допомоги службам охорони. Їх встановлювали в торгових точках, в організаціях і подібних приміщеннях. Камерою фіксувалося все, що відбувається всередині і відправлялося для перегляду в службу безпеки. А її співробітники мали можливість припинити злочинні дії.

У приватному житлі установка подібних систем – задоволення не з дешевих. Господарі вважають її не надто ефективною в якості захисту житла. Камера не може зреагувати на появу зловмисника звуком або ще якось. Але, маючи на руках запис, можна ефективніше шукати злочинців.

Технічний прогрес не стоїть на місці. І нинішні системи набагато розумніші за своїх попередніх аналогів. Зараз встановлюються відеореєстратори, здатні сповістити господаря про несприятливій обстановці в будинку. Система може бути підключена і до відокремлення поліції. В такому випадку правоохоронні органи можуть негайно відреагувати на присутність грабіжників.

Ще одне пристосування є якоюсь подобою системи – домофон, що володіє функцією відеоспостереження і віддаленим доступом. Господарі бачать, що діється у них за дверима. Такі пристрої більше знаходять собі застосування в квартирах, а в приватному будинку їх встановлювати не настільки ефективно – домофон не може охопити всю дворову територію.

Як вибирають подібні системи

Рекомендується звертати пильну увагу на наступні параметри:

1. Кількість встановлюваних камер. Воно визначається площею контрольованої територій і можливостями системи. Якщо пристрій має достатню кількість каналів для запису, то можна встановити більше камер. У квартирі, як правило, монтується тільки одна – на вході, а в будинку – кілька, враховується і площа двору.

2. Чи є інфрачервона камера. Вони знімають ночами. Зручні у використанні на дачі або в приватному будинку.

3. Який обсяг пам’яті. Стандартного обсягу вистачає на 2-3 дні. При необхідності більшої кількості можна придбати систему з більш високими характеристиками або купити додатковий пристрій для запису.

4. Система дротова або бездротова. Більш надійні – перші. Але на деяких об’єктах важко прокласти кабель, а часом і зовсім неможливо. Другі легко монтуються і просто експлуатуються – при бажанні розташування камер змінюється без праці.

Для чого встановлюють камери в квартирах

Часто виникає необхідність організувати відеоспостереження за дітьми, літніми і хворими людьми, за нянею, коли господарі відсутні. Для цього вистачає звичайної веб-камери.

Випускаються по-справжньому приховані камери – замасковані, наприклад, під датчик задимлення. Людина, не знайома з технічними нюансами, не помітить каверзи. Такі камери часто використовують для спостереження за тим, як няня поводиться з дитиною. Особливо це актуально в тих випадках, коли це нова людина в будинку.

[Total: 1   Average: 5/5]
(Visited 113 times, 1 visits today)