Відведення води з септика в дренажні траншеї

         

Вибір септика має велике значення. Друге питання, яке потрібно вирішити, це відведення води з септика.

Септиком є ​​великий резервуар, призначений для зберігання стічних відходів. Конструкція септика використовується майже чвертю населення тільки в Сполучених Штатах, і також широко застосовує в усьому світі. Він є частиною стандартного сільського устаткування, тому встановлення септика для заміського будинку является вкрай важливим. Каналізація надходить в бак від будинку, де залишається і відділяється. Важкі тверді частинки осідають на дно, а в цей час більш менш чиста рідина піднімається на вершину, де і повертається назад прямо в грунт.

Чи відомо вам, що деякі грунтові водні потоки розташовані неглибоко від поверхні. В такому випадку водовідведення з септика в фільтруючий колодязь неможливий. В іншому випадку грунтові води забрудняться. Для вирішення ситуації, завдання використовують фільтруючі траншеї.

Такий варіант відведення води з септика не єдиний вірний. Більш того, він може виявитися дорожче в установці, ніж інші способи, однак, використовуючи даний спосіб, ви повністю виключаєте ймовірність забруднення ґрунтових вoд.

Друга перевага, яке виділяє даний спосіб, це можливість додаткового постачання рослин, які ви вирощуєте, вологою і поживними речовинами, адже відведена з септика вода має безліч корисних для різних культур елементів і речовин. Як бачите, ви вбиваєте одним пострілом одразу двох зайців: і врожайність підвищуєте, і знижуєте витрата води на полив.

Які труби краще всього підходять?

Перевагу варто віддати пластику. Зазвичай беруть гладкі відрізки сто міліметрових труб по 1,5-2 метра завдовжки. Їх сoбірают в пази.

Деякі фахівці стверджують, що, якщо зробити зарубки або отвори в нижній частині труб, то відведення води з септика буде більш продуктивним, і фільтрація води в грунт підвищиться. Це можливо і так, але ви можете зіткнутися з проблемою переувлажнённoй грунту на початку траншеї і недоувлажнённoй в кінці.

Дренажна траншея являє собою природню систему очищення, яка покликана затримувати залишки органічних речовин. По ширині вона може бути від двадцяти – до тридцяти сантиметрів, по глибині досягає від п’ятдесяти – до сімдесяти.

Конструкція її виглядає наступним чином: на дні траншеї йде шар піску від п’яти – до десяти сантиметрів, товщина якого дорівнює від половини – до двох міліметрів. Щебінь як матеріал для обсипання дренажних труб використовувати не варто. Це може привести до неоднорідною фільтрації води в грунт. Слідкуйте за тим, щоб між трубою і «материнським» грунтом було витримано відстань не менше п’яти сантиметрів.

Дренажні траншеї для відводу води з септика можна побудувати своїми руками. Подумайте, яку площу ви хочете орашать. Якщо у вас легкий грунт, то стоками від одного жителя можна зрошувати від 12 – до 25 квадратних метрів. Якщо у вас грунт щільний, то від 25 – до 50 квадратних метрів.

Важливо!

Не забувайте, що кожні пів року необхідно відкачувати мул з септика. Заcореніе труби може Знизилися водовідведення. Виправити проблему засмічення нелегко, адже для цього доведеться викопати труби і промити їх. Ще однією рекомендацією є під’єднання сифона.

Найоптимальніше місце розташування траншеї для водовідведення з септика – це кoнструкцию, нагадує пучок параллeльних труб. Розташувати труби можна по-різному, наприклад, у вигляді зигзага або парочки пусків, але це не найвдаліші види розташування, тому що в цьому випадку відбувається нерівномірний розподіл води в трубах.

(Visited 597 times, 1 visits today)