Життя за містом має свої переваги, але тільки за умови, що в котеджі є все необхідне для того, щоб його власники відчували себе комфортно. Однак далеко не всі земельні ділянки можуть похвалитися наявністю комунікацій. Якщо вирішити питання з електрикою, опаленням і зв’язком, як правило, не складає особливих труднощів, то підключення до центральної системи водопостачання через її віддаленості іноді вимагає колосальних фінансових витрат. Реальним виходом в такій ситуації є копання колодязя або ж облаштування свердловини.
Колодязь (перший водоносний шар)
Установка колодязя – найлегший спосіб отримати воду на ділянці. При цьому вода добувається з 1-го водоносного шару, Найчастіше глибина колодязя складає 5 – 20 метрів в залежності від конкретних умов. Максимальна Водовіддача в більшості випадків не перевищує 200 л / год. Водоподача реалізується з використанням насосів економ-класу або ж вручну. На будівництво подібного водозабору піде від тижня до 10 днів.
Плюси:
- для подачі води (ручний відбір) не потрібно електрики;
- є можливість чищення колодязя без чималих матеріальних витрат;
- солідний термін експлуатації (близько 10 років);
Мінуси:
- залежність якості джерела від складу грунту;
- залежність якості від рівня коливань ґрунтових вод;
- доставка вологи в будинок вручну;
Крім того, використання колодязів не завжди можливо, оскільки рівень залягання води може виявитися занадто низьким.
Свердловина піщана (2-ий водоносний шар)
Це оптимальний варіант для літніх будинків і садово-городніх ділянок. Видобуток рідини реалізується з водоносних шарів, які знаходяться вище рівня залягання вапняку, але нижче ґрунтових вод. Зазвичай глибина свердловин цього типу становить 10 – 35 метрів. Процес буріння таких свердловин можна здійснювати як вручну, так і за допомогою бурильної установки. Максимальна Водовіддача такого джерела цілющої вологи – 500 літрів за годину, вона може змінюватися в залежності від рівня її залягання і потужності насоса.
Для водоподачи використовуються недорогі насоси вібраційного дії ( «Водолій», «Малюк» і так далі). У більшості випадків оптимальним буде використання фільтра, який оснащений сіткою з нержавіючої сталі.
Плюси:
- автоматична подача до пунктів споживання;
- якість водиці вище колодязної;
- простота обслуговування;
- помірна жорсткість (до 10dH).
Мінуси:
- не дуже висока якість вологи (можлива наявність домішок марганцю і заліза);
- необхідність постійного догляду;
- термін експлуатації менше, ніж у колодязя і артезіанської свердловини – від 5 до 10 років;
- залежність від коливань рівня вод;
- існує ймовірність того, що в дощове літо свердловину заллє.
Для того щоб насос працював довше, в шахті свердловини необхідно встановити фільтр.
Свердловина (3-ий водоносний шар і більш глибокі шари)
Артезіанська свердловина створюється методом буріння, тобто смивкой вибуренной породи і закріпленням від обвалення стінок свердловини за допомогою обсадних труб. У більшості випадків обсадні труби згвинчуються. Якщо глибина вашої свердловини невелика, оптимальним буде застосування пластмасових, азбестоцементних і тому подібних видів труб. Вибурена порода видаляється за допомогою промивної рідини і механічних пристроїв. Глибина може бути 200 метрів і більше, водозабір реалізується з вапняків водоносних шарів.
Такі свердловини дозволяють виробляти 5000 і більше літрів рідини за годину. У більшості випадків вони більше інших відповідають санітарним нормам. Таку свердловину вам побудують найшвидше за 4 дні.
Плюси:
- постійна величина рівня;
- як правило, високу якість води (багато в чому залежить від глибини свердловини);
- автоматична подача;
- вельми солідний термін експлуатації (близько 40 років);
- не висихають до кінця і не засипається.
Мінуси:
- підвищена жорсткість води знижує термін служби побутових приладів;
- потрібне застосування дорогого водоподаючого і водоочисного обладнання;
- необхідно буде укласти чималого набору документів у відповідних органах.
Наведені характеристики способів водопостачання заміського будинку з власного колодязя або різних видів свердловин дадуть можливість прийняти зважене рішення.