Водопровід приватного будинку від автономного джерела

         

Немає необхідності обговорювати значення води для людини. Вода важлива і не тільки для споживання. Людина активно споживає воду для господарських і технічних потреб, у ванній, на кухні, в туалеті. Таке споживання, переводить необхідні для життя 2 літри води на добу, в споживані 10-12 літрів води людиною в добу.

Значення води розумієш при її відсутності. Це особливо актуально в заміському приватному будинку. Відсутність центрального водопроводу в більшості заміських будинків, змушують подумати про автономний водопровід приватного будинку і пристрій водопроводу будинку, з усіма наслідками та проблемами. І найголовніша проблема, це де взяти 5 кубометрів води на добу на середню сім’ю. Як розрахувати поверхневий насос.

Водопровідна система виконана в дерев’яному будинку

Джерела водопостачання приватного будинку

Традиційна технологія видобутку води, заснована на пошуку води у водоносних шарах грунту з підземних річок або резервуарів. Видобувається вода бурінням на воду свердловини або риттям колодязя. Пріоритет для індивідуального водопостачання має свердловина. Свердловина дозволяє отримати воду не з поверхні, а з глибини, що значно краще для якості та обсягу води. Кращим варіантом свердловини, зазвичай не застосовуються для частого будинку, є артезіанська свердловина. Її буріння вимагає дозволів.

На практиці в якості джерел індивідуального водопостачання використовують:

 • Колодязь;
 • Свердловину на воду.
 • Пристрій водопроводу приватного будинку
 • Водопровід приватного будинку і його пристрій це цілий комплекс робіт, різного типу, які краще розбити на кілька етапів.

Пристрій і устаткування автономного джерела водопостачання

Цей етап включає пошук води на ділянці, буріння на воду свердловини або копка колодязя. Отримання води на ділянці, тільки зумовлює майбутні роботи по облаштуванню свердловини. Навколо свердловини обладнується кесон, невелике приміщення зі стінками, умовної дахом, можливо утепленням. У кесон монтується необхідне обладнання для підйому води зі свердловини і доставки її до будинку.

Буріння піщаної свердловини виконується, якщо потрібно не дуже багато води. Це буде хороший варіант для невеликого дачного будиночка з непостійним проживанням.

Для підйому води використовують один з типів погружних або поверхневих насосів, в залежності від необхідного напору, відстані доставки води та рівнів води в джерелі. Залежно від обраної схеми водопостачання, в кесон може встановлюватися насосна станція, але частіше її установку проводять в будинку поруч з введенням води в будинок.

Доставка води додому

До будинку вода від джерела доставляється по трубі, частіше ПНД труба d = 32, прокладеної в траншеї з 5˚ ухилом до дому. Глибину траншеї роблять нижче рівня промерзання грунту. Для цілорічного водопроводу в особливо холодних районах, трубу утеплюють електричним нагрівальним кабелем.

Вода, добута зі свердловини і тим більше, з колодязя вимагає очищення, інакше водопідготовки. У систему підготовки води до використання входять фільтри механічної очистки та фільтри для пом’якшення води. Кринична вода вимагає додаткових фільтрів бактеріальної очищення і очищення від інших токсичних речовин. За зовнішнім виглядом система водопідготовки це об’ємні циліндричні ємності, встановлені відразу після введення води в будинок.

Система пом’якшення води для приватного будинку

Внутрішній водопровід приватного будинку

Внутрішній водопровід приватного будинку планується і проектується в залежності від планованих споживачів і необхідних завдань. Вода від джерела доставляється тільки холодна. Тому водопровідна система приватного будинку включають установку бойлера або використовують двох контурні котли опалення, віддаючи другий контур на ГВС будинку. Якщо ви постали перед вибором бойлера, то рекомендуємо завітати сюди aqua-life.ua/category/bojlery-elektricheskie . Тут Ви знайдете широкий ассортимент бойлерів різних видів по хороших цінах.

Розводка труб внутрішнього водопроводу ведеться парна ХВП і ГВП, горизонтально або вертикально, з відстанню між трубами не менше 20 см, розташовуючи гарячу трубу над холодною, щоб уникнути утворення конденсату. Водні розетки монтуються за місцем установки побутових сантехнічних приладів або сантехнічного обладнання. Разом з водопровідною системою монтується система каналізації будинку.

Частини внутрішньобудинкового водопроводу

 • Традиційно, водопровід будинку, включає такі складові частини:
 • Водопровідний ввід в приватний будинок;
 • Водомірних-роздатковий вузол;
 • Генератори ГВС (гарячого водопостачання), а саме котли опалення та / або бойлери;
 • Водопровід ХВП і ГВП;
 • Водорозеткі з підведенням до них водопроводу;
 • Сантехнічні пристрої споживають воду (душ, раковина, унітаз, ванна, змішувачі).

Водопровідний ввід в приватний будинок

Внутрішній водопровід приватного будинку починається від водопровідного вводу в будинок. Обладнується водопровідний ввід в окремій кімнаті або спеціально відведеному місці в будинку, частіше в підвалі (напівпідвалі). Зручно зробити водопровідний ввід на стороні будинку, розташованої ближче до джерела водопостачання.

Водопровідний ввід будинку включає: Обладнаний прохід труби водопроводу через фундамент. Прохід через стіну будинку (фундаменту) робиться або на етапі закладки фундаменту, або після влаштування зовнішнього водопроводу за допомогою алмазного свердління. В прохідний отвір закладається саморобна гільза або готове гільзове ущільнення, яке жорстко закріплюється до стінки. Після протягування труби через гільзу, зазор між гільзою і трубою утеплюється і, якщо треба, захищається від грунтових вод;

Варто звернути увагу, що прохід труби водопроводу може бути виконаний під фундаментом.

Запірний вентиль, який правильно назвемо: головний запірний вентиль. Це вентиль, відокремлює зовнішній водопровід будинку від внутрішнього. За головним вентилем починається «зона відповідальності» водомірних-роздаткового вузла.

Водомірно-роздатковий вузол

У квартирі водопровідний ввід в квартиру включає лічильник обліку і систему вентилів розподіляє воду по дому. У приватному будинку, система дещо складніше, водомірний і роздатковий вузли водопроводу розділені, як мінімум гідроакумулятором. Водомірний вузол будинку, складається з 2-х перекривають вентилів і водоміра. Один вентиль стоїть після головного вентиля, другий вентиль стоїть після водомірного пристрою (лічильника витрати води).

Труби водогону будинку

Для проведення технічних робіт, навколо водоміра роблять обвідну лінію з перекриває вентилем. Обов’язково, перед водомірним вузлом і після головного вентиля роблять патрубок зливу води із системи з перекриває вентилем. За водомірним вузлом починається внутрішній водопровід будинку. Наприклад, в такому варіанті:

 • Насос з оголовком (1-5). Читати, що таке оголовок;
 • Фільтр тонкого очищення (10). До речі, фільтр грубої очистки (9) ставиться відразу після головного вентиля будинку;
 • Після фільтра труба розгалужується на бойлер і на колекторних групу ХВП;
 • Вихід від бойлера йде на колекторних групу (19).

Колекторної групи в схемі може не бути. В цьому випадку водопровідна розводка може бути виконана по послідовної тройніковой схемою. Бойлер може бути дубльований другим контуром котла опалення, якщо придбаний двоконтурний котел опалення. Система теплих підлог і опалення будинку, якщо вона передбачена в будинку, повинна бути відділена від водопроводу.

Труби водогону будинку

Внутрішній водопровід приватного будинку монтується будь-якими гост трубами для внутрішнього водопроводу, проте більш популярні такі типи труб:

 • Поліпропіленові труби. PN10 для ХВП, PN20 для ГВС і ХВП, PP-R. З’єднуються за допомогою гарячої дифузійної зварювання на спеціальних апаратах.
 • Труби зшитого поліетилену. (PEX) PEX-a, b, c. З’єднуються за допомогою обтискних прес-фітингів.
 • Класичні сталеві оцинковані труби. Сполуки різьбові.
 • Мідні труби. З’єднуються за допомогою зварювання мідних труб.
 • Металопластикові труби. PEX-AL-PEX. З’єднання різьбо-обтискове (компресійний) або прес-фітингових.

Висновок

У цій статті ми подивилися, як влаштований водопровід приватного будинку від автономного джерела до розподілу водопроводу по дому.

(Visited 1,823 times, 1 visits today)