Вибір систем тепла підлога

         

Багато мешканців, як багатоквартирних будинків, так і приватних домоволодінь стикаються з проблемою опалення в холодну пору року. Особливо часто подібна проблема виникає у мешканців цокольних і перших поверхів багатоквартирних будинків. Причини недостатнього обігріву в квартирах різні, але в більшості своїй – це конструктивні прорахунки і порушення будівельних норм при будівництві.
Сьогодні для вирішення проблем з опаленням розроблено велику кількість рішень, але зупинимося саме на обігріві приміщень за допомогою електричних елементів, вмонтованих в підлогу.

Принцип роботи теплої підлоги

Обігрів приміщень від підлоги, більш ефективний, порівняно з настінними радіаторами за рахунок того, що повітря прогрівається від підлоги і до стелі, ефективно розподіляючи тепло по приміщенню. Також при використанні електричних підлог можна встановити місця прогріву, виключивши простір підлог під меблями, що дозволить більш раціонально використовувати теплу підлогу. Технології, які використовуються в теплих електричних підлогах, засновані на законах проходження електричного струму через провідники з певним опором, в яких і відбувається виділення тепла.
Конструктивно, електричні теплі підлоги представлені кабельними системами, плівковими і каркасними. Кабельні системи представляють провідники, в яких електрика, проходячи через них, виділяє тепло. Плівкова система являє собою плівку, на яку тонким шаром нанесені графітові елементи, якими при проходженні електричного струму генерується інфрачервоне випромінювання. Каркасна система представлена ​​каркасними нагрівальними елементами.

Особливості вибору систем тепла підлога

При виборі варіанту теплих підлог, необхідно виходити з умов які склалися. Якщо в приміщенні підлога має покриття з лінолеуму, і необхідності в додатковій підготовці підлог немає, то найкраще використовувати плівкові системи. Товщина плівкового покриття, як правило, менше 1 мм, що дозволяє провести монтаж підлоги під лінолеум. Так само, в деяких випадках плівкові системи просто укладають під килим.

Монтаж електричної теплої підлоги

Монтаж електричної теплої підлоги

Якщо для монтажу теплої підлоги потрібно робити додаткову стяжку, то можна вибрати кабельну систему тепла підлога. Часто цю систему вибирають для приміщень, в яких планується підлога з плитки, що дозволяє провести монтаж елементів теплої підлоги на початковому етапі.
Сьогодні, набирають популярність каркасні системи теплої підлоги. Каркас теплої підлоги так само вимагає додаткових робіт з підлогами в приміщенні. При цьому, в зони обігріву встановлюється каркас, підводиться електричний струм. Каркасні системи відрізняються підвищеною надійністю. Жорсткий каркас виключає механічні пошкодження елементів теплої підлоги при підвищеному фізичному впливі на підлогу.

Висновок

Тема теплої електричної підлоги включає в себе не тільки електронагрівальні системи. Хоча це і основний елемент теплої підлоги, питання установки теплої електричної підлоги також включають в себе вибір утеплювача (підкладки) під основу системи, вибір терморегуляторів і систем управління теплою підлогою. На сьогоднішній день, підвищеним попитом користуються системи інтеграції електричної теплої підлоги в систему «Розумний будинок».

(Visited 593 times, 1 visits today)