Вибір системи безпеки

         

Іноді здається, що роль безпеки навколо важливої персони, стратегічного об’єкта, машини, квартири, офісу, заміського будинку і іншого і іншого дуже перебільшена. Однак коли мова заходить про встановлення в офісі або житловому приміщенні системи безпеки, ми завжди вибираємо найбільш надійні та якісні системи безпеки, з тих, які нам пропонує постачальник.
Так уже повелося споконвіку, що ми захищаємо свій будинок. А системи безпеки – це наш перший помічник в цій справі. Чи варто говорити про те, що в залежності від призначення об’єкта необхідно вибирати адекватні системи безпеки, звичайно ж, все пізнається в порівнянні. І якщо ми говоримо про встановлення систем безпеки заміського будиночка і банку то, зрозуміло, що підхід до безпеки цих двох об’єктів буде абсолютно різним. При цьому якщо при забезпеченні безпеки заміського будиночка можна обмежитися установкою приладів контролю доступу, а також обладнанням для прийому і обробки сигналів і все це часто залежить тільки від власника будиночка, від системами безпеки фінансових установ, зокрема банків, займаються спеціальні служби банку, і до того ж це питання контролюється з боку міліції, а також центрального банку. Системи безпеки покликані захищати нас від таких випадків, як зломи, крадіжки, пожежі, затоплення та інше, та інше, при цьому не залежно від того, де ми знаходимося в цей час, вдома, в офісі, в магазині, державній установі і т. д. Вони забезпечують один з головних останнім часом чинників життя, діяльності, розвитку бізнесу, а також затишку і комфорту – безпека. Для забезпечення професійного захисту свого житла, бізнесу чи підприємства ми рекомендуємо компанію https://camerton.com.ua . Тут Ви можете купити системи безпеки для любих цілей по цінах нижче чи у конкурентів.

Системи безпеки як пасивний захист

Зі шкільної лави ми знаємо про те, що техніка безпеки написана чийсь кров’ю, якщо ж говорити про системи безпеки, то треба зазначити, що кожна з них розроблялася виходячи з різних випадків, які представляють собою зломи, крадіжки, пожежі та інше. У системах безпеки не може бути дрібниць, все грає відведену йому роль: і якість замків, і пристрій дверей і вікон, і наявність сигналізації, а також її працездатність і багато чого ще, що може спровокувати потенційного грабіжника на вторгнення в будинок або офіс або навпаки відлякати його. Відсутність грат на вікнах, кволі декоративні замки і відсутність будь-якої охорони або систем спостереження вже є «червоною ганчіркою» для громадян сумнівної професії. У той же час відео домофони, охоронець за монітором при вході, шлагбауми, турнікети, електричні замки, камери і об’єктиви, встановлені по всій будівлі, швидше за все, припинять бажання грабіжників зазіхнути на такий об’єкт.

Види систем безпеки

Говорячи про системи безпеки, не можна не розповісти про те, що вони бувають двох видів, а саме внутрішня і зовнішня. Треба відзначити, що робота тільки одного з них є малоефективною, в той час як в комплексі, вони приносять результат. Як би там не було, при розробці всіх систем безпеки, в обов’язковому порядку, враховується людський фактор, будь це спрацьовування системи на крадіжку, злом, пожежа, затоплення або інші негативні фактори.

Вибір системи безпеки

Вибір системи безпеки

З розвитком мікроелектроніки розміщення датчиків, мікрофонів, сирен, моніторів, GPS антен, сигналізацій та іншого дозволяють забезпечити безпеку об’єктів і цінностей з максимальним ефектом. До засобів, що забезпечують внутрішню систему безпеки підприємства потрібно віднести, перш за все, інформаційну безпеку установи. Тут керівник повинен для себе вирішити комплекс питань, які є технічними, концептуальними і економічними. Системи безпеки не терплять упущень в тому чи іншому напрямку і, в разі недоробки або економії, система дає збій, що загрожує втратами для будь-якої компанії.

Інформаційна безпека

З розвитком інформаційних систем паралельно розвиваються і системи інформаційної безпеки, на кожному підприємстві, де є служба безпеки, цими питаннями займається або її начальник, або фахівець з інформаційної безпеки, який підпорядковується безпосередньо керівнику підприємства. Однак, інформаційна безпека, це тема дещо іншого матеріалу, ми ж повернемося до засобів внутрішньої системи безпеки. Залежно від цінності об’єкту, що охороняється встановлюється адекватна за вартістю система безпеки. Треба відзначити, що системи безпеки діляться на засоби охоронно-пожежної сигналізації та системи відеоспостереження. Обладнанням, що забезпечує внутрішню безпеку житлових і нежитлових приміщень, є відео і аудіо домофони, відеоглазкі, камери, об’єктиви, переговорні пристрої, електричні замки та інше. Устаткування для систем безпеки може бути як імпортного, так і вітчизняного виробництва, важливо лише те, щоб воно коректно працювало і запобігало негативні наслідки. Дуже часто перед керівниками підприємств постає вибір між економією коштів на забезпечення і придбання обладнання для систем безпеки і ризиком втрати матеріальних цінностей або інформації. Тому досить часто вдаються до послуг компаній по установці систем безпеки. Однак тут є свої підводні камені, тому що немає ніякої гарантії, що співробітники фірми, яка займається установкою систем безпеки вашого підприємства, не співпрацюють з вашими конкурентами, а в такому випадку, є можливість промислового шпигунства. Тому розробка систем безпеки часто проводиться самим керівником із залученням кваліфікованих фахівців в сфері безпеки. А для установки обладнання, що забезпечує роботу систем безпеки, наймають кілька компаній, які не перетинаються в роботі. Таким чином, можна нівелювати витік інформації про систему безпеки, яка покликана захистити співробітників, матеріальні цінності та інформацію, що знаходяться у вашому офісі.

Вибір системи безпеки для підприємства

Перш ніж приступати до вибору системи безпеки на підприємстві, керівнику слід відповісти на ряд чітко сформульованих питань, відповіді на які, по суті, і становитимуть основу і принципи всієї системи. Як ми вже з’ясували, побудова системи безпеки підприємства завдання відповідальна і конфіденційна. Тому її рішення здійснюється поетапно, в режимі консультацій і в той же час розподілу виконання робіт або підрядів, між фірмами, які спеціалізуються на подібних послугах. Перелік питань, на які має відповісти керівник виглядає приблизно наступним чином:

  • Оцінка стану всіх потенційних загроз;
  • Опис моделей порушників;
  • Формування матриці загроз, а також позначення рубежів захисту;
  • Економічне обгрунтування захисту, виходячи з тимчасових і фінансових обмежень;
  • Технічний опис та конфігурація структури системи безпеки;
  • Розробка впровадження плану систем безпеки;
  • Формування внутрішніх документів, опрацювання алгоритмів дій при різних ситуаціях;
  • Підбір та підготовка співробітників служби безпеки, навчання експлуатації діючої системи безпеки.

Необхідно розуміти, що в цілому, системи безпеки, об’єднують в собі етапи по розробці, впровадженню, а також забезпечення функціонування повного комплексу технічних і організаційних заходів, які покликані не допустити неприйнятний фінансовий збиток, результатом якого стали випадкові або навмисні загрози за межами, а також всередині підприємства. Одним зі складових етапів вирішення питання про встановлення системи безпеки є економічне питання.

Купольна камера

Мініатюрна камера – дешевий і ефективний засіб для безпеки

А саме, скільки необхідно виділити коштів, для придбання обладнання та його установки. Логічно, ця сума повинна бути не більше, ніж сума втрат від усіляких ризиків, з урахуванням їх реалізації. Треба відзначити, що західні фірми практикують, виділяти на утримання систем безпеки підприємства приблизно від 5 до 10 відсотків від усіх витрат фірми. Однак же на практиці ми бачимо, що кожен керівник підприємства самостійно вирішує, скільки коштів направити на системи безпеки, оцінюючи всілякі ризики, а також виходячи з фінансових можливостей підприємства. Вибираючи фірму, що спеціалізується на постачанні обладнання або його монтажі, керівники по-старому керуються тільки одним параметром, а саме дешевизною матеріалів і послуг. При цьому слід віддавати собі звіт в тому, що такими діями можна значно знизити рівень безпеки вашого підприємства.

(Visited 313 times, 1 visits today)