Вибір і установка настінного газового котла

         

Старі підлогові котли споживали багато газу, а також вимагали спеціального нахилу труб опалення. Сучасні котли позбавлені цих недоліків, зате мають ряд переваг. Керувати ними зручно і економічно. Вони займають мало місця, а також не пред’являють вимог до діаметру опалювальних труб. Всі моделі можна розділити за кількістю контурів і способу викиду відходів горіння.

Якщо Вам потрібен якісний плоский дах, то краще всього довірити її компанії, яка має великий досвід в даній сфері. Радимо відвідати сторінку компанії ТОВ «Антанта Буд» за адресою https://Antantabud.com/krovelnye-raboty/ . Компанія пропонує будову плоского даху, по цінах, які доступні не тільки великим фірмам, а й власникам приватних будівель.

Загальний опис настінних котлів

Зараз практично у всіх котлах вже присутня група безпеки. Вона складається з манометра, автоматичного спускніка повітря, клапана безпеки і розширювального бака. Але іноді доводиться встановлювати додаткові елементи. Наприклад, якщо вище котла проходять труби, потрібно на цих трубах встановлювати спускнік повітря. Якщо опалення старе, то води в ньому може бути багато. Потужність тут ролі не грає, але потрібно розширювальний бак, навіть якщо він вже присутній в котлі. Крім групи безпеки, в котлах встановлюють циркуляційний насос. Він дозволяє швидко проганяти воду по трубах.

Настінний газовий котел

Настінний газовий котел

Як вибрати потужність

Перед тим, як розглядати додаткові функції, слід визначитися з тепловою потужністю котла. Вона вимірюється в кіловатах. Вибір залежить від розмірів приміщення, його утеплення, кількості труб і радіаторів. Найпростіший розрахунок передбачає співвідношення потужності і площі 1 до 10. Наприклад, котел з потужністю 15 кВт здатний обігріти 150 м. Якщо додатково буде підключатися тепла підлога, слід додавати 30-50%. Звичайно, запас повинен бути в будь-якому випадку, але зазвичай досить 10-15%.

Кількість контурів

Настінні котли можуть бути одноконтурними або двоконтурними. Якщо котел працює не тільки для опалення, але і для отримання гарячої води, він використовує два контури. Це дозволяє економити місце і гріш на покупку водонагрівача. Розділяють проточний і накопичувальний спосіб нагріву. Проточний більш поширений, так як виходить набагато дешевше. Але накопичувальний більш практичний, хоча такі котли мають великі габарити

Способи видалення відходів горіння

Котли можуть бути атмосферними і турбованими. В атмосферних моделях камера згоряння відкрита, забираючи кисень прямо з приміщення. Відходи горіння видаляються природним способом через звичайний димар. Турбовані котли мають закриту камеру згоряння, тому кисень для їх роботи береться з вулиці. Тут використовується коаксіальна труба. Через неї ж виводяться відходи горіння. Такий спосіб дозволяє заощадити на будівництві димоходу.

Як встановити настінний котел

Зазвичай складнощів при монтажі не виникає. Потрібно лише правильно визначити обратку і подачу. Обраткою називають вхід в котел, подачею – вихід з котла. На звороті зазвичай встановлений насос і зливний кран. Але для впевненості краще почитати інструкцію. Бажано на всі виходи встановити крани, щоб в будь-який момент можна було перекрити воду. Якщо модель турбірована, необхідно, щоб зовні труба виступала не нижче двох метрів від землі. Будь-яких інших вимог до установки немає.

Установка настінного газового котла

Установка настінного газового котла

Настінні котли вже давно зарекомендували себе як економічна і зручною альтернативи покриттям моделям. Щоб котел довго працював, потрібно правильно підібрати його потужність, встановити і запустити.

(Visited 696 times, 1 visits today)