Вибираємо обладнання для басейнів

         

Устаткування для басейнів – це значна група різних технічних пристосувань, засобів і матеріалів. Вони потрібні для усунення забруднень, розчинених у воді, нормалізації фізико-хімічних характеристик повітря і води, забезпечують комфортне і безпечне використання басейнуорганізовують оптимальне освітлення (атмосферний і підводне), а також для декоративного оформлення, як самої чаші басейну, так і приміщення, де він знаходиться. Правила розміщення та підбору обладнання для басейну жорстко регламентується нормами СНиП та СанПіН.

Монтаж і проектування приватних басейнів не потребують беззаперечному їх дотриманні, але і занадто ігнорувати загальноприйняті норми теж не варто. Особливо це можна сказати про обладнання, яке відповідає за очистку та підготовку води.

Вибираємо обладнання для басейнів

Насосні установки вибирається виходячи з обсягу чаші басейну і швидкості циркуляції в ній води. Устаткування для басейну включає сучасні фільтри, в ньому відбувається механічне та біологічне очищення рідини, для цього використовуються фільтруючі картриджі і піщана засипка.

Фільтруючі системи, в залежності від конструкції, діляться на модульні (застосовуються для обслуговування стаціонарних басейнів) і моноблочні (використовуються разом зі збірними басейнами). Устаткування для басейну, що відповідає за дезінфекцію, відповідає за автодозірованіе хімії, яка пригнічує життєдіяльність мікрофлори.

Сьогодні найактуальнішими реагентами для цих Автодозатор є озон, активний кисень і хлор. Додатково використовуються коагулянти, які пов’язують органічні забруднення і піднімають їх на поверхню.

Водонагріваюче обладнання для басейнів

Водонагрівальне обладнання займається відстеженням температури води і доводом її до потрібного, комфортного рівня. Найпопулярнішими стали трубчасті електрообігрівачі (ТЕНи), які просто і надійно сконструйовані, і, при цьому, відрізняються високою продуктивністю.

Хорошим варіантом є також використання спеціалізованого котельного обладнання, яке нагріває воду, спалюючи тверде, газоподібне або рідке паливо.

Павільйон для басейну

Павільйон для басейну

Чотири етапи підготовки води включають вирівнювання рівня pH (підвищення або зниження) у відповідність до вимог СанПіН, сама дезінфекція води, запобігання зростанню мікрофлори, очищення води від механічного забруднення і усунення каламутності.

  • Якщо рівень pH в басейні вище норми, то випаде вапняний осад, збільшиться витрата хлоросодержащих реагентів для басейну, вода може придбати неприємний запах, подразнювати шкіру і очі.
  • Якщо рівень pH в басейні нижче норми, металевих деталей басейну і обладнання буде загрожувати корозія, може зруйнуватися облицювання або шви між плиткою або мозаїкою.

Дезінфектанти – це реагенти (які можуть бути безхлорних або містити хлор) для басейнів для поточної і / або ударної дезинфекції води. Можуть бути в різних формах – у вигляді таблеток, у вигляді гранул або зовсім рідкими. Якщо в роботі басейну не можна зробити перерву на дванадцять годин (і більше), через кілька годин після додавання туди ударної дози хлору, необхідно зробити дехлорирование – примусове зниження концентрації залишку вільного залишкового хлору до 0, 5 мг / л.

Поточну дезінфекцію можна проводити і розчином пероксиду водню, що носить також назву активний кисень. Але, через великій швидкості його перетворення в молекулярний кисень, активний кисень не рекомендується застосовувати у великих, громадських або відкритих басейнах.

(Visited 507 times, 1 visits today)