Види будівельної техніки. Екскаватори

         

Як ви можете зробити більше за менший час? Це універсальна завдання, що стоїть перед усіма будівельними підрядниками. Проекти стають все більшими та складнішими, нормативні обмеження збільшуються, і, тим не менш, ваші графіки будівництва тільки скорочуються.

Ці обмеження призводять до збільшення тривалості робочого дня і стомлюваності працівників, що відповідно збільшує завдання з підтримки безпечних умов праці для співробітників на будмайданчику.

Екскаватор є важливим і широко використовуваним обладнанням в будівельній галузі

Але такі компанії, як наприклад Caterpillar, пропонують рішення, необхідні для побудови успішного будівельного бізнесу. Зараз на ринку існує повна лінійка передового будівельного обладнання для будь-якого виду робіт. Понад 35 видів навісного обладнання – найширший вибір в галузі. Найбільша дилерська мережа по запчастинах, сервісу і підтримки.

Види будівельної техніки

Є кілька видів обладнання, яке використовується в будівельній індустрії. Різні типи спецтехніки використовують для будівництва споруд, прокладання нових доріг, створення підводних та інших морських будівельних проектів.

Екскаватор один з видів землерийної спецтехніки

Полістиролбетон – це матеріал, який складається з цементного розчину та наповнювача – полістирола. Для виробництва використовується всмоктуючий полістирол у вигляді гранул, який надає цементному каменю пористу структуру. Більше детально можна дізнайтись на сайті https://betonkharkov.com.ua/service/polistirolbeton

Важка будівельна техніка використовується для різних цілей в великих проектах. Вибір різних видів важкої техніки залежить від обсягу робіт і економічності проекту. Це полегшує і прискорює процес будівництва. Існують різні машини, які беруть участь в будівельних проектах, будь то великомасштабні або дрібні проекти. Їх застосовують для:

 • розкопок і риття великої кількості землі;
 • розміщення будівельних матеріалів (наприклад, цегли, бетону, арматури);
 • ущільнення і вирівнювання, дозування сумішей;
 • сортування, транспортування і т.д;

Будівельну техніку можна розділити на 4 основних типи в залежності від призначення:

 • Землерийна техніка.
 • Будівельні машини.
 • Вантажно-розвантажувальне обладнання.
 • Будівельне обладнання.

Землерийна техніка. Екскаватори

Екскаватори є важливим і широко використовуваним обладнанням в будівельній галузі. Їх основне призначення – це виїмка ґрунту, але крім цього вони також використовуються для інших цілей, таких як підйом вантажів, знос, поглиблення річки, вирубка дерев і т.д. Екскаватор містить довгий важіль з ковшем та кабіну. В кінці довгого важеля розміщений ківш для копання, а в кабіні передбачено місце для машиніста. Вся ця компоновка кабіни може обертатися на 360 °, що полегшує роботу людині. Екскаватори доступні як на колесах, так і на гусеницях.

Розробка кар’єру гусеничним екскаватором

Потужність і Привід

Екскаватор працює на дизельному двигуні, тому що він повинен виробляти велику потужність, а даний вид палива більш стійкий до важкої роботи. Двигун живить гусениці, схожі на гусениці танків, і гідравлічні двигуни, які піднімають і подовжують руку екскаватора. Вся потужність забезпечується дизельним двигуном, а органи управління (рух вперед і назад) управляються з кабіни оператора. Він використовує педалі і важелі для переміщення машини вперед і назад, а також для управління ковша і рукава екскаватора.

Рукав екскаватора

Важіль екскаватора прикріплений до нижньої частини рами шасі. Цей рукав має три гідравлічних поршневих важеля з хромованої сталі. Рукав має дві основні секції і ківш-навантажувач. Ці секції з’єднані шарніром. Один поршень прикріплений до нижньої сторони першої секції, а інший – до верхньої стороні другої секції.

Перевантажувальний екскаватор Hyundai HX300 з кабіною ROPS і стандартним ковшем

Коли перший поршень висувається, шток притискається до рукава і піднімає його, розширюючи ділянку. Друга рука стискається або розширюється, піднімаючи і опускаючи другу секцію для більшої досяжності. Додатковий гідравлічний поршень переміщує ківш-навантажувач вперед і назад, щоб рукав міг черпати і копати.

Трек рульового управління

Гусениці жорсткі і закріплені на місці. Вони розміщені навколо ряду зубчастих коліс, які обертаються за рахунок потужності, одержуваної від приводного вала, підключеного до двигуна. Перебуваючи на передачі, гусениці приводять в рух машину вперед або назад по прямій лінії.

Як виглядає кабіна оператора екскаватора

Для повороту машини одна доріжка повністю зупиняється, а інша приводиться в рух вперед або назад. Це змушує машину обертатися по дузі. Оператор також може перевести одну колію тому, а іншу – вперед, щоб машина оберталася по колу. Це вимагає двох окремих систем приводу і більш складною коробки передач. Такі маніпуляції доступні на всіх транспортних засобах. Крім того, деякі екскаватори мають поворотну кабіну, яка може повертатися на 360 градусів.

Екскаватор і техніка безпеки

Більшість смертельних і серйозних травм за участю екскаваторів відбувається, коли спецтехніка:

 • Рухається – і вдаряє пішохода, особливо при русі заднім ходом;
 • Повертає – захоплюючи людину між екскаватором і нерухомою конструкцією або транспортним засобом;
 • Працює – коли рухомий ківш або інше навісне обладнання вдаряє пішохода або коли ківш ненавмисно падає з екскаватора.

Контроль ризику

Техніка безпеки при роботі на екскаваторі

Важливо вибрати правильний екскаватор для роботи. Існує кілька основних запобіжних заходів, необхідних для контролю безпечної роботи екскаватора:

Люди повинні перебувати далеко від зон експлуатації екскаватора. У більшості нещасних випадків, пов’язаних з екскаватором, гине людина, що працює в безпосередній близькості від екскаватора, а не водій. Огорожа повинна бути використана для створення і підтримання зони вільної від пішоходів.

Кліренс. Необхідно дотримуватися зазору більше 0,5 м між будь-якою частиною машини, особливо баластовим вантажем, і найближчою перешкодою.

Видимість. Слід вибирати екскаватори з найкращим оглядом навколо них безпосередньо з місця водія. Екскаватори повинні бути оснащені відповідними пристосуваннями для забезпечення видимості оператора, щоб водії могли бачити області, де люди можуть піддаватися ризику від роботи машини.

Кріплення ковшів. Швидкі зчіпки можна використовувати для кріплення ковшів до кронштейну екскаватора. В останні роки відбулася низка смертей, коли ківш впав з машини.

Навчання і компетентність

Є кілька категорій робітників, які повинні бути навчені і компетентні щодо техніки безпеки та знати запобіжні заходи по роботі на екскаваторі. Водії повинні бути навчені, компетентні та уповноважені управляти конкретним екскаватором. Сертифікати навчання демонструють компетентність конкретного водія. Але, такі сертифікати повинні бути перевірені на предмет достовірності незалежними аудиторами. Пішоходи повинні бути проінструктовані про безпечні пішохідні маршрути на місці роботи спецтехніки та повинні інформувати водіїв про їхню присутність чи відсутність.

Огляд і обслуговування спецтехніки

Огляд і обслуговування спецтехніки

Програма щоденних візуальних перевірок, регулярних оглядів і графіків обслуговування повинна встановлюватися відповідно до інструкцій виробника та ризиками, пов’язаними з кожним транспортним засобом.

Слід заохочувати водіїв повідомляти про дефекти або проблеми. Зазначені проблеми повинні бути швидко усунені, а екскаватор виведений з експлуатації, якщо техніка є критично важливою для безпеки.

(Visited 1,106 times, 1 visits today)