Види і застосування зварювальних електродів

         

Дугове зварювання – це діяльність, для якої потрібен електрод. Він повинен бути покритий флюсом, щоб захистити дугу від атмосфери. Зварювальні електроди використовуються в основному в роботах, пов’язаних з виробництвом металоконструкцій, а також в промисловому виробництві.

Сам процес потребує відповідних заходів захисту зварювальника, особливо рукавичок, виготовлених з жароміцних і жаростійких матеріалів. Переглядаючи наш каталог, ви помітите, що в ньому є різні зварювальні електроди. Ось короткий посібник про те, які є типи і для чого вони потрібні.

Види і застосування зварювальних електродів

Зварювальні електроди – марки

Вибір марки покритого електрода для зварювання залежить від ряду факторів, найбільш важливими з яких є бажані властивості зварного шва, тип зварюваного матеріалу і позиція зварювання.

Електроди з покриттям рутилу (символ R) – легко зварюються, швидко плавляться, не викликають бризків. Вони підходять для тонкого листового металу, їх можна зварювати в усіх положеннях. Через велику кількість водню рутилові електроди стають крихкими і схильні до розтріскування. Зваріть їх змінним або постійним струмом з від’ємною полярністю.

Кислотні електроди (символ A) – їх можна зварювати в бічному, нижньому положенні і – в обмеженій кількості – в примусових положеннях, найчастіше з використанням змінного або постійного струму з негативною полярністю. Вони чутливі до тріщин кристалізації. Вони не вимагають сушки.

Целюлозні електроди (символ C) – можуть бути зварені з використанням як постійного, так і змінного струму; в обох випадках гарантоване глибоке проникнення, однак зварений шов не міцний. В основному вони використовуються для зварювально-монтажних робіт під відкритим небом, а особливо для зварювання трансмісійних трубопроводів.

Електроди з низьким вмістом водню (основні, символ B) – вимагають сухого середовища, можуть використовуватися у всіх положеннях, створюючи дуже міцні зварні шви. Вони використовуються для товстих перетинів в жорстких конструкціях.

Окислювальні електроди – містять велику кількість оксидів заліза і марганцю в буферній зоні. Вони вводять багато азоту і кисню в метал зварного шва, тому зварні шви, виготовлені з них, мають гірші механічні властивості.

Крім того, типи покриттів можна комбінувати, що дає нам електроди з рутилово-кислотними (РА), рутилово-основними (РБ), рутил-целюлозними (РЦ) покриттями.

Зварювальні електроди – розбивка

Винятком є електрод для зварювання з’єднань із вуглецевих і низьколегованих сталей, які не мають маркування. В інших випадках це:

  • ES – означає електроди для зварювання з’єднань конструкцій з низьколегованих сталей, призначених для роботи при підвищених температурах і для зварювання високолегованих сталей (наприклад, ES13CrB);
  • EN – електроди, призначені для наплавлення;
  • E – спеціальні чавунні електроди;
  • E + символ металу або сплаву або визначення процентного вмісту окремих елементів, з якими схожий хімічний склад металу шва – це маркування для електродів для зварювання кольорових металів, в тому числі алюмінієві електроди.

Скільки коштують зварювальні електроди?

Високоякісні приналежності для зварювання, в тому числі кришки для стержнів, виготовлені відомими компаніями, будуть коштувати дорого. Вони доступні в упаковках від декількох десятків до декількох сотень штук. Кожен із зварювальних продуктів серед доступних пакетів є дуже економічним придбанням. Так як купувати в комплекті вигідніше, ніж в роздріб.

Не слід забувати про інші важливі зварювальні компоненти, такі як зварювальний дріт, направляючі для дроту або тримач електрода, а також додаткові компоненти, наприклад, адаптер зварювальної котушки. Оскільки вони належать найкращим виробникам, наявність їх серед аксесуарів гарантує ефективну і продуктивну роботу протягом сотень годин.

Від загальних до просунутих застосуваннь зварки ви можете використовувати порошковий дріт, який відповідає і перевершує вимоги продуктивності. Котушки різних розмірів і упаковки дозволяють використовувати їх навіть в найважчих умовах роботи.

(Visited 372 times, 1 visits today)