Види камінів

         

З усіх опалювальних приладів, коли-небудь винайдених людиною, саме камін є найдавнішим. У середні століття цей предмет інтер’єру стояв в кожному пристойному будинку, обігріваючи всю сім’ю довгими зимовими вечорами. Поступово система централізованого опалення, завдяки більшому ККД і легкості установки, витіснила камін з життя сучасної людини.

Сьогодні цей опалювальний проділ знову в моді і застосовується в будь-якому приміщенні: будь то апартаменти або тісний квартирка в спальному районі міста. Тому в наші дні камін служить в першу чергу елементом дизайну інтер’єру, окрасою кімнати. Він створений спеціально для справжніх цінителів вишуканого стилю, хоча, звичайно, здатний і обігріти приміщення при необхідності.

Класифікація сучасних камінів

За способом установки розрізняють

  • зовнішні каміни, звані ще прістеннимі, оскільки встановлюються вони впритул до стіни або в кут;
  • вбудовані каміни, монтовані в стіну, що дозволяють заховати всі неприємні димохідні складові з очей геть.

За зовнішнім виглядом каміни можуть бути з відкритою і закритою топкою.

Прилад з відкритою топкою дозволяє споглядати извивающееся полум’я постійно, але при цьому 85% виробленого тепла йде в трубу в буквальному сенсі слова.

Осередок із закритою топкою обладнаний спеціальними дверцятами з термостійких матеріалів, яка зберігає тепло, але приховує заспокійливо полум’я. Втім, його можна без зусиль побачити, відкривши дверцята на час вашого перебування у вогнища.

Відрізняють ці прилади і за способом теплопередачі

Класичний камін розподіляє тепло тільки на одну поверхню.
Такий камін найкомпактніший і виробляє максимально можливе корисну дію.

Існують також каміни, мають випромінювання з двох і навіть з трьох сторін. Вони, відповідно, розподіляють тепло на дві і три поверхні.
Вартість їх, зрозуміло, вище, та й займане простір пропорційно в два і в три рази більше. При цьому крім ефекту помпезності, вони нічим не відрізняються від свого молодшого класичного побратима. Більш того, ККД їх значно нижче.

Дані прилади розрізняються також за принципом дії

Дров’яний камін – найдавніший. Такий осередок виробляє тепло за рахунок спалювання в ньому натуральних дров. Тільки від нього можна відчути ні з чим незрівняний запах тліючих дров і навіть почути, як вони потріскують.

Дров'яний камін

Дров’яний камін

Але поставити дров’яної камін в типовій квартирі нереально, та й догляд за такою дивиною потрібен ретельний. Димохід з часом засмічується золою, тому, як мінімум, раз на тиждень доводиться його очищати.

Раніше, коли вогнища були практично в кожному міському будинку, існувала професія – сажотрус. Його робота вважалася трудомісткою і небезпечною. Саме тому каміни з більш сучасним принципом дії користуються великим попитом.

Наприклад, газовий камін, в топку якого підведені газові труби. У такому каміні, також як і в дров, палає красивий вогонь.
Газовий камін виробляє більше тепла, він безпечніше, і його можна використовувати в міській квартирі, вивівши газохід на вулицю.
Для цього потрібно лише отримати відповідний дозвіл і найняти тямущих фахівців. До того ж газ істотно економніше твердого палива.

Електричний камін

Електричний камін

Електричний камін на сьогоднішній день користується найбільшим попитом. Це й не дивно: адже його можна без будь-яких дозволів встановити як в розкішному заміському будинку, так і в маленькій квартирі.
Все, що потрібно – це поставити електричний камін в заздалегідь продумане місце і включити в побутову розетку.
Після цього на ньому з’явиться анімаційне зображення полум’я, в найдрібніших деталях імітує оригінал (можна почути навіть тріск дров). Єдине, чого ще не навчилися передавати за допомогою електротехніки – це запах.

Екологічний або біологічний камін створений на основі новітніх розробок, що дозволяють використовувати живе відкрите полум’я, яке працює без димоходів і газоходів в будь-якому житлі.
Для екологічного каміна необхідно спеціальне тверде біопаливо, продукти горіння якого абсолютно безпечні і не вимагають виведення з житла.

Де помістити камін

Якщо камін купується тільки для естетики, його потрібно розмістити на самому переглядаємо місці в кімнаті, яку ви найчастіше відвідуєте. Такий осередок можна прикрасити декоративними панелями, а стіну біля нього обкласти цегляної плиткою для більшої реалістичності.

Якщо ж камін повинен буде ще й опалювати кімнату, то його потрібно ставити біля стіни з меблями, так як найкраще прогрівається та сторона приміщення, біля якої стоїть даний прилад.

Камін в будинку символізує сімейне вогнище, тому встановлювати його найкраще там, де вечорами збирається сім’я, щоб обговорити минулий день і поділиться з близькими своїми новинами і історіями. Переважно всього розташувати його навпроти дивану, використовуючи для прикраси декоративні панелі. Такий варіант оформлення повинен гармонійно вписатися в дизайнерський ансамбль інтер’єру.

Відчуйте, як приємно коротати вечори, ніжачись у відкритого полум’я вашого розкішного каміна в компанії рідних та близьких, потягуючи терпкий глінтвейн під сирні крутони!

(Visited 568 times, 1 visits today)