Види перемичок – для чого вони служать?

         

При проектуванні будинку слід брати до уваги міцність всієї конструкції. Це буде неможливо без обліку наявності перемичок, які є важливим елементом в дверних і віконних отворах. Яка їхня функція і чому вони так важливі?

Перемичка – що це таке?

Які бувають перемички в цегляних стінах

Перемичка – це конструктивний елемент будівлі, розташований безпосередньо над дверима, вікном або іншим отвором, наприклад, гаражними дверима. Їх завдання полягає в перенесенні ваги від отвору на сусідні стіни, що виключає ризик обвалення стіни. Вона (перемичка) грає дуже важливу роль в конструкції всієї будівлі, тому необхідно переконатися, що перемичка над вікном або дверима відповідає проекту.

Які бувають перемички?

Перемички відрізняються, перш за все, матеріалом, з якого вони виготовлені, нерідко значення має також її форма і те, що має цей елемент армування:

– Залізобетонні перемички виготовлені із залізобетону, тобто суміші цементу, води і піску, а також посилені сталевими арматурами. Це популярне і універсальне, але досить дороге рішення – монтаж залізобетонної перемички теж непросте завдання, але вона відмінно виконує свою задачу;

– Сталеві перемички – дуже часто вони використовуються в великих отворах. Це готові сталеві балки, які ідеально підходять для місць, де ширина перевищує 2,5 м;

– Збірні перемички – про них дуже багато похвальних відгуків, зокрема, через їх простого монтажу. Такі перемички виготовляються з балок, вони мають різну форму, яка підбирається за призначенням: для стель і стін;

– U-подібні перемички – виготовлені з арматури, залитою бетоном. Застосовуються для цегляних стін або стін з пористого бетону, але також часто використовується в якості опалубного елемента;

– струнобетонні перемички – чудово зарекомендували себе практично в будь-якій ситуації, так як вони легкі, міцні і прості в установці. Їх з успіхом можна використовувати, наприклад, для посилення гаражних воріт;

– Дерев’яні перемички – використовуються в основному для обробки будівель дерев’яної конструкції.

Готові перемички з пористого бетону – чи варто?

Вони стають все більш популярними, тому що володіють багатьма перевагами, які роблять їх привабливим будівельним елементом при зведенні будинків. Перш за все, їх застосування значно прискорює будівельні роботи, так як вони не вимагають підготовки опалубки, бетону та арматури. Більш того, їх невелика вага дозволяє збирати конструкцію вручну, усуваючи тим самим необхідність використання потужних машин. Все це доповнюється їх високу міцність і стійкість до навантажень. Якщо ж потрібно зробити отвори в бетоні, то радимо використовувати алмазні коронки. Це нова технологія, завдяки якій не потрібен гучний перфоратор, і кувалда. Особливість її полягає в тому, що тонкі алмазні коронки здатні просвердлювати отвори без порушення цілісності конструкції в цеглі, граніті, армованих блоках і залізобетоні.  Дана процедура вимагає майстерного підходу і досвіду, тому радимо звернутись до спеціалістів з сайту  https://almaz-beton.kiev.ua

10 помилок, допущених при зведенні перегородок

Використання перемичок також необхідно при будівництві перегородок. Це завдання в теорії дуже просте, але вимагає дотримання певних правил, щоб не зробити розповсюджених помилок:

– Жорстке з’єднання – таке кріплення перегородок і стелі може привести до утворення тріщин в штукатурці. Тому варто залишити зазор і заповнити його еластичним пінополіуретаном.

– Зведення цегляної стіни прямо на стяжку – така стіна повинна бути розміщена на спеціальній ніжці, яка буде розподіляти вагу перегородки на великій площі, запобігаючи розтріскування стяжки.

– Укладання гіпсокартону на підлогу – якщо перегородка виготовлена ​​з гіпсокартону, то повинен залишатися зазор між стіною і підлогою приблизно на 1 см, який потім заповнюється еластичною піною.

– Неправильний підбір гіпсокартону – майте на увазі, що для приміщень з високою вологістю, таких як кухня або ванна, призначені спеціальні, більш стійкі плити, відмічені зеленим кольором.

– Неправильний монтаж гвинтів – гвинти не повинні проникати в шар гіпсокартону, так як це може призвести до нестабільного кріпленню елементів.

Відсутність ізоляції в стінах з гіпсокартону – рекомендується використовувати мінеральну вату в перегородках з гіпсокартону, щоб забезпечити стінам відповідну звукоізоляцію, а також спеціальну акустичну стрічку.

– Відсутність відповідних інструментів – вони знадобляться при цементуванні і свердління отворів в перегородках. Не використовуйте електроінструменти, які можуть легко проникнути в стіну або викликати тріщини в стіні.

– Неправильний вибір дверей – двері повинні забезпечувати звукоізоляцію і вентиляцію, якщо вони будуть встановлюватися на кухню або у ванну кімнату.

– Неправильне розміщення електричних розеток – вони не повинні розташовуватися в тих же місцях по обидва боки стіни, особливо якщо перегородки тонкі.

– Відсутність перемичок – багато опускають етап монтажу перемичок або замінюють їх арматурою. Хоча в деяких випадках може виявитися, що перемичка не потрібна, але найчастіше вона допомагає уникнути розтріскування і подряпин штукатурки.

Усунення містків холоду в залізобетонних перемичках

Армовані бетонні перемички, безумовно, відрізняються хорошою міцністю і стійкість до навантажень. Проте, ізоляційні параметри цього матеріалу залишають бажати кращого. Якщо такі перемички НЕ будуть правильно утеплені, то в цих місцях виникнуть містки холоду, що викликають величезні теплові втрати в усьому приміщенні. Тому, використовуючи перемички, потрібно взяти до уваги необхідність теплоізоляції, особливо якщо вона знаходиться над великим отвором в одношаровій стіні.

(Visited 2,633 times, 1 visits today)