Види сучасних дверних ручок. Які вибрати для дому

         

Дверні ручки як самостійний клас обробної фурнітури існують вже кілька тисячоліть. До них щодня торкаються, як писав один поет, а вони в свою чергу відповідають рукостисканням. І насправді, ми так звикли до дверних ручок, що надаємо їх декоративним якостям часом набагато більше уваги, ніж конструктивним особливостям. Але це неправильно, тому що саме від конструкції дверної ручки та її якості залежить дуже багато.

Види сучасних дверних ручок. Які вибрати для дому

Саме в ті часи, коли людина навчилася застосовувати в будівництві деревину стали широко використовувати двері (а також вікна, пічні заслінки, стулки на воротах), тоді й з’явилися перші дверні ручки. Сталося це, за відомостями археологів, в 4-5 тисячоліттях до нашої ери, а можливо ще раніше. З тих самих пір і по наші дні постійно відбуваються конструктивні зміни в дверних ручках: від простої ручки-скоби, яка не має ніякого відношення до замків, до поворотної ручки, яка може впливати на поворот замка. Природно, конструктори постійно працюють і над поліпшенням дизайну цих незамінних атрибутів будь-якого людського житла.

Так-так, дверні ручки – це незамінний і необхідний атрибут в кожній квартирі або будинку, адже, скільки дверей, стільки і ручок, винятків тут практично немає. Якщо добре підібрані двері – знак доброго інтер’єру квартири, то оригінальна ручка – це знак добрих двері. Дверні ручки для багатьох людей є дрібницею, на які не варто навіть звертати увагу. Однак у наш час модно бути дизайнером і декоратором власного будинку, тому деякі почали приділяти більшу увагу цьому дрібному декору. Стильна дверна ручка, оригінальної своєрідної форми, правильно підібраного кольору, дозволяє додати індивідуальність для кожних дверей. Хоча ми і живемо в час повної автоматизації, дверні ручки все ще механізовані і користуються ними всі.

Види дверних ручок з замком для міжкімнатних дверей

Отже, розібравшись з сутністю дверних ручок, необхідно розібратися і з їх класифікацією. При виборі цього важливого домашнього аксесуару потрібно знати, що є деякі правила, покликані допомогти не просто купити ручки, а й прикрасити з їх допомогою квартиру. Ринок пропозицій дверних ручок величезний, і постійно з’являються все нові й нові зразки. Сьогодні на ринку лідирують італійські виробники, особливо французи, чия фурнітура не тільки високої якості, але і неповторно красива. Правда, і вітчизняні виробники сьогодні намагаються освоїти цей вельми спокусливий ринок, і багато хто починає успішно конкурувати з дорогими західними зразками. Також слід мати на увазі, що на нашому ринку існує величезний асортимент дешевої китайської продукції, якість якої дуже сумнівною, незважаючи на прекрасні дизайнерські зовнішні дані.

Основні різновиди дверних ручок, які сьогодні використовуються найчастіше

Нажимна ручка для заміського будинку

Нажимні ручки. Такі ручки активізують так званий язичок в замку, завдяки чому двері відкриваються або закриваються. Нажимну ручку можна застосовувати тільки до тих дверей, які оснащені так званою фалевою засувкою. Ці ручки зазвичай бувають двох видів і їх розрізняють між собою по такому принципу:

  • Ручка, обладнана суцільною накладкою, вона працює з засувом, який рухається, коли повертається ключ.
  • Ручка, яка містить накладки, або роздільні розетки. Така ручка використовується точно так само, як і ручка із суцільною накладкою. Але тут потрібно звернути увагу на міжосьову відстань і розмір накладки.

Ручки-ноби (або «кноби», від англійського «knob» – кулька). Це ручки, як випливає з назви, кулястої форми. Вони є, в принципі, різновидом вищеописаних нажимних ручок, так як механізми їх дії дуже схожі між собою, тільки для впливу на засувку повертають кулясту форму ручки. Особливість поворотних ручок полягає в тому, що на них є спеціальна кнопка, натиснувши на яку ви заблокуєте двері із зворотнього боку. Хоча з протилежного боку їх дуже легко відкрити спеціальним ключем або саморобною «відмичкою».

Поворотна ручка-ноб у вигляді кулі для квартири

Якщо двері закриті зі зворотного боку, а в кімнату необхідно терміново потрапити, можна скористатися спеціальним ключем-відмичкою. Зазвичай він йде в комплекті з ручками-нобами. Виглядає цей застосунок як тонка і довга пластинка, один кінець якої сплющений. Потрібно просто вставити відмичку в проріз, яка є в ручці, трохи натиснути і двері легко відімкнуться. Якщо ж такого ключа в комплекті з нобами не виявилося, то не біда – для відмикання дверей можна скористатися будь-яким іншим предметом, який підійде за розміром, наприклад, спицею. Щоб відкрити двері зсередини, потрібно просто повернути ручку, розблокувавши фіксатор.

Стаціонарні ручки. Як правило, такі ручки від замка не залежать ніяк. Стаціонарні ручки або тягнуть на себе, або штовхають від себе. Однак при установці таких ручок є один нюанс: замок на двері обов’язково повинен бути з роликовою клямкою.

Варіацій стаціонарних ручок досить багато. Найпоширеніша форма – у вигляді букви «П» або скоби, як її ще називають. Купуючи дверні ручки, зверніть увагу на запірну планку з виступом, яка йде в основному комплекті з ручками. Він потрібен для того, щоб дверну коробку захищати від пошкодження ударами язичка замка. Звичайно, язичок часто буває невеликий, і його ударна частина може доходити лише до краю коробки, не сильно його пошкоджуючи, проте все ж краще придбати запірну планку – виступаюча частина цієї планки прекрасно захистить, крім самої коробки, і прикріплений до неї лиштви.

Один з видів стаціонарних дверних ручок для балкону, або загороднього дому

Для тих, хто захоплюється фен-шуєм, буде цікаво дізнатися, що дверна ручка є його невід’ємним атрибутом. Наприклад, дверна ручка у формі скоби, як стаціонарна, означає надійність, тому що наближається за формою до квадрату – втілення елементу Земля.

Втім, зовсім неважливо, які ручки ви для себе виберете, потрібно пам’ятати про те, що вони повинні бути виготовлені з якісних матеріалів, зобов’язані вписуватися в інтер’єр вашої квартири, і найголовніше – вони повинні бути безпечними. Необхідно бути впевненим в тому, що якщо ваша маленька дитина замкнеться або випадково закриє двері, ви з легкістю зможете їх відкрити. Такі моменти потрібно обміркувати заздалегідь.

Висновок

Без дверної ручки важко уявити як вхідні, так і міжкімнатні двері. Постарайтеся приділити більше уваги при виборі ручок. Визначтеся з типом ручки, який вам підійде, а потім експериментуйте з кольором, адже незначна дрібниця, яка підібрана неправильно, здатна зіпсувати не тільки зовнішній вигляд дверей, але і всього будинку.

(Visited 1,089 times, 1 visits today)