Види цегли які застосовуються при будівництві та в облицюванні

         

Матеріалом для виготовлення більшої частини цегли служить глина. Сам процес виготовлення досить простий. Глину подрібнюють, замішують з додаванням присадок і добавок, потім формують, надаючи необхідну форму і висушують, кінцевим же етапом є випал під впливом високих температур (відбувається спікання вихідного матеріалу до стану кераміки).
Цеглу яка не пройшла випал називають цегла-сирець і як будівельний матеріал його неможливо використовувати – це звичайний шматок сушеної глини. Для того щоб купити якісну і добре випечену цеглу яка виготовлена за всіма європейськими стандартами ми рекомендуємо сайт cegla.if.ua. Тут тільки якісна цегла з доставкою по всій західній Україні.
Існують різновиди цегли без включення до складу глини – силікатна і гіперпресована.
Розглянемо більш докладно кожен вид окремо.

Повнотіла і пустотіла керамічна цегла

Найпростіший в сімействі керамічної цегли. Його формують строго прямокутної форми і з шорсткою або ребристою поверхнею для підвищення зчеплення в кладці. Повнотіла дорожчий, так як при виготовленні використовується більше матеріалу, але зате має найбільшу допустиму навантаження.

Керамічна цегла в палетах

Керамічна цегла в палетах

Лицьова керамічна цегла

Широко застосовується для підвищення естетичного вигляду фасадів будівлі і внутрішніх перегородок які не передбачають чистової обробки. Така цегла має відмінні показники морозо- і вологостійкості, стійкий до механічного зносу. Маючи достатню міцність, цегла допускається застосовувати при зведенні масивних огорож, закладанні фундаментів і стін малоповерхових будинків та інших споруд.
Для виконання своєї безпосередньої завдання, цегла повинен мати ідеальну форму: гладка і рівна поверхня без вилучень, прямі грані без сколів. Зміною температури в процесі випалу цегли, можна отримати різні його відтінки. Що б отримати колір відмінний від червоного і чітко заданого спектра, в глину додають барвники.

Лицьова керамічна цегла різних кольорів

Лицьова керамічна цегла різних кольорів

Клінкерна цегла

У виробництві такої цегли застосовують спеціальну тугоплавку глину з подальшим випалюванням її при температурах до 1200 градусів. Через застосування високих температур, в цеглі розчиняються дрібні щербини і мікропорожнечі, виріб стає монолітним. З огляду на нерівномірності температур в камері під час проведення випалу, цегла не має рівномірний однорідний колір, він може змінюватися від червоного до темно-сірого в межах одного виробу. Головними перевагами даного цегли є жаростійкість і достатньо високі показники кількості циклів заморозки. Клінкерна цегла знайшов застосування в декоративній облицюванні цоколів, печей і камінів, в якості додаткового захисту вогнетривкої цегли димоходів будинків, димових труб.

Клінкерна цегла - виставка

Клінкерна цегла – виставка

Пічна цегла

Розрізняють шамотну вогнетривку та пічну гладку цеглу. Шамотна цегла має жаростійкість до 17500 градусів. Застосовується при зведенні домашніх і промислових споруд, в яких допускається підвищення температури до високих значень протягом тривалого часу. Цеглу виготовляють із застосуванням вогнетривкої глини і шамоту шляхом їх спікання. Цеглі надається форма в залежності від потреби замовника.
Пічним цеглою проводиться внутрішня кладка печей і камінів, стін, які безпосередньо прилягають до вогнем. Цегла цього виду здатна протистояти меншим температурам, в порівнянні з шамотною, але і відповідно має меншу вартість.

Мангал побудований з пічної цегли

Мангал побудований з пічної цегли

Силікатна цегла

Силікатна будівельний матеріал складається з кварцового піску (92-93%) з додаванням вапна. Твердість цегла набуває в результаті хімічної реакції при гасінні вапна. Набагато скоротити час затвердіння дозволяє застосування автоклав, в них цегла-сирець обробляється паром з температурою близько 195-210 градусів під невеликим тиском. В результаті виходить виріб з високою міцністю, тому будівлі з застосуванням силікатної цегли не мають обмеження по поверховості. Цегла має низьку вологостійкість, в зв’язку з чим, його не застосовують за зведенні цоколів, підвалів. Морозостійкість знаходиться в межах середніх значень.
Широку поширеність силікатна цегла отримав за рахунок своєї найнижчої вартості.

Силікатна цегла

Силікатна цегла

Гіперпресована

За своєю суттю – це вже не цегла, а бетонний блок з властивостями каменю. До його складу можуть входити: вапняк, відходи цегельного виробництва, цемент, барвники.

Гіперпресована цегла

Гіперпресована цегла

Вироби отримують шляхом формування зволоженою суміші під високим тиском з наступним сушінням в камері з парою, тривалістю 75-10 годин і діапазоном температур 40-70 Цельсія, або на складі, але з більш тривалим терміном дозрівання від 3 до 5 діб. В кінцевому результаті виходить відмінний будівельний матеріал з найбільшими показниками кількості циклів заморозки, низьким рівнем поглинання вологи, найвищим рівнем міцності.
Це матеріал, найкращим чином, підходить для додання додаткової вологостійкості і підвищення естетичного вигляду фасадів і цоколів будівель. Вартість виробництва одиниці такого виробу дуже велика.

(Visited 903 times, 1 visits today)