Вихід з ладу насоса у свердловині: причини і рекомендації щодо усунення поломок

         

Насос, який був правильно вибраний і змонтований, служить досить тривалий час. Якщо обладнання виходить з ладу через кілька десятиліть в результаті зносу помпи, то це нормальний процес. Однак якщо насосне обладнання перестає працювати досить швидко після його придбання, то потрібно обов’язково знайти причину, щоб подібна ситуація не повторилася в майбутньому.

Заміна насоса в свердловині

В основному, поломка насосного обладнання відбувається в результаті провини самого покупця, який неправильно підібрав потрібний пристрій. Заміна насоса в свердловині процедура не з легких. У даній ситуації краще запросити команду фахівців, в арсеналі яких є спеціальне обладнання, необхідне для вилучення з підземної свердловини насоса, оскільки його вага може бути значною. Наприклад, найпоширенішими помилками є:

1. Параметри у придбаного насосного пристрою не відповідають  джерелу води в грунті, або був неправильно встановлений датчик сухого ходу насоса. Якщо встановлений прилад, має продуктивність вище можливостей запасу джерела води, то з плином часу рівень води в ньому може впасти нижче рівня, на якому розташований насос. При наявності датчика сухого ходу електроживлення відразу ж відключається до моменту відновлення води на потрібний рівень. Однак якщо цей захист не встановлений ​​або встановлений, але неправильно, то дуже швидко насосне обладнання вийде з ладу. У цьому випадку буде необхідно або придбати новий пристрій, або робити дорогий ремонт.

2. Неправильний вибір насосного напору за показником напору води. Якщо висота підняття рідини з джерела вище, ніж зазначена в паспорті пристрою, то насос може закачати воду в гідроакумулятор, проте продовжуватиме роботу. В результаті значних перевантажень через деякий час обладнання поламається.

3. Істотне збільшення продуктивності обладнання в порівнянні з реальними вимогами з подачі води і за напором. Якщо насос занадто потужний для конкретної ситуації, то його часте включення може привести до досить швидкого зносу деталей, що, в кінцевому підсумку, виведе обладнання з ладу.

Насосне обладнання після його установки необхідно періодично обслуговувати. Наприклад, в пневмоелементи гідроакумулятора потрібно здійснювати постійну підтримку зазначеного в паспорті пристрою тиску. Також необхідно постійно перевіряти наповненість пневматичного елемента і здійснювати його підкачування, це рекомендується робити хоча б один раз кожен місяць. Якщо уникати цієї процедури, то включення і виключення насоса буде здійснювати частіше, ніж треба, що, в кінцевому рахунку, призведе до передчасного виходу обладнання з ладу.

При поломці насосного обладнання потрібно вирішити, чи купувати нове обладнання, або відремонтувати старе. Як правило, це залежить і від вартості ремонту, яку запросять працівники майстерні, і від терміну експлуатації насоса. Якщо він служить вже більше десяти-п’ятнадцяти років, то краще, звичайно, придбати вже новий пристрій, так як старе обладнання буде вже досить сильно зношене.

Як здійснити заміну насосного обладнання

Щоб зробити заміну насосного обладнання необхідно дістати старе обладнання з свердловини і помістити туди нове, при цьому, не пошкодивши електричний кабель і саму трубу.

Установка свердловинного насосу

Установка свердловинного насосу

Для того щоб не з’являлися якісь проблеми з роботою насосного обладнання потрібно, в першу чергу, правильно підібрати насос, який би відповідав всім важливим і необхідним параметрам свердловини, а також технічними характеристиками індивідуальний потреб заміського будинку. Потім потрібно правильно провести монтаж насосного обладнання, слідуючи всім технічним інструкціям, що йдуть в комплекті з насосом. В процесі роботи потрібно не забувати проводити періодичне обслуговування обладнання .

Якщо при установці і монтажі насосного обладнання в минулому вже виникали якісь проблеми, то наступного разу рекомендується звернутися до висококваліфікованих фахівців, щоб черговий раз не отримати передчасну поломку пристрою.

(Visited 523 times, 1 visits today)