Вирощування равликів як бізнес

         

Розведення равликів в якості бізнесу – досить новий і не дуже розвинений напрям в Україні. Мода на споживання цього продукту харчування прийшла до нас з країн Європи. Екологічно чисте, не жирне і при цьому з великим відсотком місткості білків, м’ясо цього молюска поки не часто можна зустріти в раціоні пересічного українця.
При цьому рівень попиту на равликів в країнах Азії і Європи в кілька разів перевищує пропозицію. І, як стверджують експерти, 420-450 тис. т цих молюсків, щорічно продаваних у світі, ще протягом найближчих 10-15 років не здатні будуть задовольнити купівельний запит.

Якщо Вас зацікавило розведення равликів в Україні та побудова бізнесу на цьому Ви можете звернутися в компанію «Органічний Равлик» для більш детального ознайомлення з цим видом діяльності. Дана ферма має великий досвід у вирощуванні равлики і проводить навчання для новачків. Сайт компанії – organic-snail.com.ua
Також більш детальну інформацію про даний бізнес Ви можете дізнатися відвідавши форум про розведення равликів.

Чому саме равлики?

Равлики видів Helix Aspersa Muller і Helix Aspersa Maxima, які найчастіше і використовуються для вирощування на равликових фермах, оскільки відрізняються найкращими смаковими характеристиками, є унікальною природною сировиною. Цей дієтичний продукт високо цінується шанувальниками здорового ЕКО харчування і цінителями вишуканої європейсько-азіатської кухні. М’ясо равликів має багатий, насичений мікроелементами та вітамінами склад, при цьому відрізняється досить пікантним смаком. Окремо варто згадати про равликову ікру, яку особливо підприємливі бізнесмени змогли звести в ранг елітного продукту і реалізовувати за ціною, не нижче ікри білуги.

Равликова ікра екзотичний делікатес

Равликова ікра екзотичний делікатес

Вартість філе молюска в Україні варіюється в межах 1 тисячі гривень, ціна ікри становить близько 1.8-2 тисяч гривень за 50 грам. У країнах Європи ціна на аналогічний продукт, в залежності від рівня якості, може досягати 2 тисяч євро.

Крім постійно зростаючого рівня попиту, розвиток равликового бізнесу має безліч переваг перед іншими видами тваринницької діяльності. Молюски Helix Aspersa Muller і Helix Aspersa Maxima:

  • практично не схильні до захворювань;
  • досить прості в розведенні і догляді;
  • користуються високим попитом при високому рівні вартості товару (до 30 євро за 1 кг);
  • не вигодовуються на добавках, оскільки не схильні до штучного набору ваги, що робить їх м’ясо корисним і екологічним.

Чи актуальний равликовий бізнес для України

Один з перших і основних факторів, що свідчать на користь цього бізнесу – відсутність великого рівня конкуренції. На сьогоднішній день є дані всього про 10 компаній, зайнятих в даній сфері. Що говорить про те, що в Україні на равликах можна добре заробляти.

Кліматичні умови України ідеально підходять для розведення цих видів молюсків. Як і більшість представників свого виду, велика і маленька сірі равлики люблять тепло і помірну вологість. У зимовий час в умовах грунтового розведення, впадають в сплячку. Тому для отримання цілорічного результату, необхідно обзавестися теплицею або обладнати під ферму невелике приміщення, де «поголів’я» зможе активно рости і розмножуватися.

Равликова ферма всередині

Равликова ферма всередині

Дуже вигідні Helix Aspersa Muller і Helix Aspersa Maxima з комерційної точки зору. На відміну від виноградного равлика, ці види готові до розмноження вже у віці 6 місяців. І відкладають набагато більше яєць – від 80 до 180 шт. До вживання в їжу придатні з 1 року.

Не занадто вибагливі молюски та в плані харчування. Для здорового та повноцінного життя равликам потрібно наявність кальцінованого грунту, велика кількість рослин – від винограду до різних бур’янів, а так же овочів і фруктів, які сприяють поліпшенню смакових якостей м’яса.

Поле равликової ферми

Поле равликової ферми

Поетапність побудови бізнесу

Щоб бізнес по вирощуванню равликів був прибутковим необхідно:

  • ровести реєстрацію в якості приватного підприємця. Звичайно, можна займатися вирощуванням равликів без оформлення документів, але при цьому варто враховувати, що в такому випадку ринок збуту буде сильно обмежений. Ні один заклад що стежить за своєю репутацією не візьме товар «з під поли», а європейський ринок, який і є основним споживачем равликового м’яса буде закритий;
  • отримати дозвіл ветеринарної служби на ведення діяльності. Саме ця документація буде служити гарантом якості вашої продукції;
  • закупити для розведення равликів якісне маточне стадо. Саме наявність здорового вихідного «поголів’я» дозволить отримати в подальшому велику кількість повноцінних особин для реалізації;
  • обладнати місце розведення. Хоча Helix Aspersa Muller і Helix Aspersa Maxima не схильна до хвороб, але мають природних ворогів. Вимогливі до температурного режиму і рівня вологості в зимовий період;
  • підготувати ринок збуту.
Равлик Helix Aspersa Maxima

Равлик Helix Aspersa Maxima

Равлик Helix Aspersa Muller

Равлик Helix Aspersa Muller

Збут равликів в Україні і в країни Європи

Реалізовувати продукцію можна через вітчизняні ресторани і супермаркети. Зараз багато закладів практикують вишукану кухню і балують своїх покупців екзотичною продукцією, і купувати продукцію місцевого виробника для них буде набагато вигідніше.

Гарною підмогою в просуванні бізнесу буде створення власного сайту.

Але все ж – самим вигідним ринком збуту залишається Європа. І рівень попиту, і закупівельні ціни на продукцію дозволять отримати чималий зиск, швидко розширити свій бізнес і вийти на новий рівень.

(Visited 1,124 times, 1 visits today)