Як доглядати за пластиковими вікнами

         

За будь-якою річчю, яка знаходиться у вас вдома, потрібно доглядати, особливо якщо ця річ дорога. Саме правильний догляд за пластиковими вікнами допоможе зберегти їх у належному стані, і вони прослужать вам довгий час, захищаючи від холоду та спеки, від пилу і шуму. Якщо не доглядати за вікном, воно може передчасно деформуватися і постаріти, може перестати бути привабливим зовні.

Доглядаючи за вікнами ПВХ, ви продовжуєте термін їх експлуатації

Доглядаючи за вікнами ПВХ, ви продовжуєте термін їх експлуатації

Що використати для чищення і правильного догляду

Щоб вікно залишалося в хорошому стані, потрібно забезпечити відповідні умови в квартирі. Наприклад, ось, про що варто подумати:

 • Вологість повітря повинна бути не більше 40-50 відсотків;
 • Вентиляція в квартирі повинна працювати справно;
 • Щоб вся волога, яка знаходиться в квартирі і є надлишкової, не впливала на вікна, потрібно провітрювати приміщення близько 15 хвилин на день;
 • Звертайте увагу на ширину підвіконня, він не повинен заважати підняттю теплого повітря від батареї до вікна.

Крім таких технічних моментів, які забезпечують довгу службу цієї деталі інтер’єру, потрібно також утримувати її в чистоті. При поломках краще звернутись до професіоналів. Тут https://reo-master.com.ua/remont-okon-rehau/ запропонують найкращу ціну ремонт і регулювання вікон Rehau.

Деякі засоби по догляду

Засоби по догляду за пластиковими вікнами повинні обов’язково бути безпечними для покриття. Тому не радиться використовувати кислоту, так як вона може пошкодити поверхню ПВХ. Вважається, що кращим миючим засобом буде мильна вода. Іноді можна придбати спеціальні миючі засоби, але стежте за тим, щоб в їх складі не було ацетону і абразивних речовин.

Ще одним побажанням у виборі засобу для миття пластика є його консистенція, вона повинна бути рідкою. По-перше, це буде зручно для вашого користування, по-друге, такий засіб можна нанести на пластик за допомогою лляної тканини і залишити, щоб повністю висохло, тоді чистка пройде успішно. З гелієвими і сухими речовинами такого точно зробити не вийде.

Засоби для догляду за вікнами

Сьогодні існує безліч засобів, що підходять для вікон і стекол

Важливі моменти догляду

Догляд та експлуатація пластикового вікна потребує уваги і чистки всіх його складових частин. Можна подумати, з чого складається пластикове вікно? І що потребує вашого ретельного догляду?
Зазвичай металопластикове вікно складається з кількох компонентів:

 • Склопакет;
 • Підвіконня;
 • Укоси;
 • Ущільнювач;
 • Москітна сітка;
 • Інша фурнітура.

Що з цих компонентів потребує особливого догляду? Так як ущільнювач зазвичай для вікон використовується гумовий, за ним потрібно дивитися, щоб він не зсохся. Крім цього, у догляді потребує фурнітура, наприклад ручка, та водовідведення. Ну і, звичайно, сам склопакет.

Як очищати склопакет, що використовувати для цього, вже визначено. Тепер важливо зрозуміти, як зберігати чистоту інших компонентів пластикового вікна.

Ущільнювачі

Догляд за ущільнювачами пластикових вікон також потребує особливої уваги, як і склопакет. Хоча виготовляються ці компоненти вікна з сучасного матеріалу, який має еластичні властивості, згодом він приходить в непридатність. Яку користь приносять ущільнювачі для дому?

Вони затримують і не пропускають до приміщення холод і спеку, протяги і сильні дощі. Тому вважається, що цей компонент для вікна просто необхідний. Щоб і далі він виконував свою функцію, потрібно чистити його від бруду та пилу, якою він піддається зовні. Таку чистку потрібно проводити один-два рази на рік.

Догляд повинен бути щадним і зручним для вас

Догляд повинен бути щадним і зручним для вас

Після того як чищення зроблене, потрібно ущільнювач витерти насухо і змастити спеціальним засобом. Зазвичай такі засоби – це різні силіконові мастила. Для обробки матеріалу використовується тканина, яка легко вбирає вологу. За допомогою такої обробки ви зможете зберегти еластичність ущільнювача і його здатність не пропускати вологу всередину.

Інша фурнітура

При обробці фурнітури потрібно стежити за деякими параметрами, наприклад:

 • Пошкодження;
 • Знос;
 • Легкість ходу;
 • Кріплення.

Щоб хід всіх матеріалів, які кріпляться, був легким і міцним, потрібно раз-два на рік все змащувати маслом, яке не містить різних смол і кислот. Так як фурнітура для вікна зазвичай робиться з металу, то вона може піддаватися пошкодженню і зносу, до чого може призвести корозія.

Важливо також звернути увагу на ручку вікна. Вона також повинна працювати з легкістю і плавно. Коли ви відчуваєте, що ручка розбовталася, підніміть планку на ній, яка закриває всі шурупи кріплення, і підкрутіть їх. Щоб всі гвинти затягнути міцно, потрібно звернути увагу, щоб ручка була в горизонтальному положенні.

У всіх пластикових вікнах є водовідводи, їх просто так відразу не помітиш. Якщо відкрити стулку, то можна помітити, що вони знаходяться в нижній частині віконної рами. Так як вони відмінно відводять воду, не можна допускати їх засмічення. Потрібно періодично очищати їх від бруду.

Як видно, догляд за фурнітурою пластикових вікон також дуже важливий, щоб цей елемент захисту приміщення виконував свою функцію без недоліків і прослужив вам довгий час. Якщо ви будете стежити за чистотою і справним станом вашого нового вікна, тоді воно буде служити вам досить довго, захищаючи від холоду і вологи.

(Visited 259 times, 1 visits today)