Як і чим утеплити підлогу

         

Холодна підлога в квартирах і приватних будинках явище досить часте, і коли починається ремонт, практично всім запрошеним майстрам задається питання, як утеплити підлогу? Кожен майстер, пропонує свою технологію утеплення, і це не дивно, так як варіантів утеплення підлоги існує не так вже й мало.

Утеплення дерев'яних підлог

Найдавніший спосіб утеплення дерев’яних підлог

Для того щоб зробити висновок який варіант більш прийнятний необхідно розставити пріоритети, тому що в деяких випадках при утепленні підлоги в будинку відбуваються вагомі втрати загальної висоти приміщення, що для деяких мешканців попросту неприпустимо. Для того щоб було більш зрозуміло про що йде мова треба розділити типи підлог, а діляться вони як правило на два типи: дерев’яні та бетонні.

Як утеплити дерев’яну підлогу

Дерев’яні підлоги утеплити можна по суті одним способом, підкладаючи під чорнове покриття утеплюючий матеріал. Для того щоб було більш зрозуміло як утеплити підлогу, потрібно розібрати ситуацію за процедурами, тим самим встановивши почерговість всіх робіт пов’язаних з монтажем і утепленням підлоги.

Починається все з того, що, на міжповерхове перекриття, по горизонтальному рівню і в одній площині, встановлюються так звані лаги, рівні дерев’яні бруси, розміром 70 * 50 мм, з частотою в 35-40 сантиметрів. У порожнечі що утворилися між лагами закладається утеплювач.

Як утеплювач дерев’яних підлог використовується:

  • керамзит;
  • пінопласт;
  • пенополіестерол;
  • мінеральна вата;
  • екструдірований пінопласт

Взагалі перераховувати прийнятні матеріали для утеплення дерев’яної підлоги можна довго, основний показник матеріалу це відсутність теплопередачі і його довговічність.

Утеплення підлоги мінеральною ватою

Утеплення підлоги мінеральною ватою

Після укладання утеплювача між лагами настилається чорнове покриття, використовується для цього вологостійка фанера, ДСП, дошки для підлоги, після чого настилається чистова підлога, в основному це ламінат, паркетна дошка, і схожі за характеристиками види покриттів. Після того як чорнова підлога накрита чистовою, питання як утеплити підлогу можна вважати вичерпаним.

Варіанти теплих підлог

Існує так само утеплення підлоги будинку шляхом підігріву площі підлоги, так звані теплі підлоги. Такий спосіб застосовують в основному до бетонних підлог. Оскільки нагрівальні елементи гріють бетонну масу, яка в свою чергу випромінює тепло на поверхню.

Теплі підлоги так само діляться на види, електричні або інфрачервоні, і водяні підлоги, коли по носіях (трубках) вбудованих безпосередньо в бетонну стяжку, подається вода, яка регулярно підігрівається, після чого нагнітається в систему підігріву.

Приклад підлоги що підігрівається

Приклад підлоги що підігрівається

Електричні теплі підлоги монтуються як безпосередньо в стяжку, у вигляді нагріваючого кабелю, так і на її поверхні, шляхом настилу нагрівальних матів, в які вбудовані нагрівальні елементи. Температура нагріву таких підлог, регулюється за допомогою терморегулювальних головок, у випадку з водяною системою, і спеціальних регулюючих блоків для електричної – інфрачервоної системи. Існують цілі програмовані системи, стабілізації температури в приміщенні навіть у відсутність мешканців.

Облицювання по обігріваючим елементам

Облицювання можна виконувати по обігріваючим елементам

Найчастіше замовники, починаючи ремонт і запрошуючи майстрів, просять утеплити підлогу квартири, яка знаходитися на п’ятому чи шостому, часом і вище, поверхах. Про який утепленні підлоги може йти мова, якщо підлоги верхніх поверхів прогріваються за рахунок сусідів знизу, таке бажання є помилкою, і зайвою витратою грошей, яка не принесе тепла. В даному випадку єдиним результатом буде збільшення звукоізоляції, не більше.

Утеплення підлоги проводиться в основному на нижніх поверхах, максимально наближених до підвальних приміщень і фундаменту будівлі, а на верхніх поверхах утеплюються, як правило, холодні частини приміщення, це лоджії і балкони. У таких місцях як ванна, туалет, кухня більш підходить варіант з підігрівом підлоги, оскільки в більшості випадків ці приміщення облицьовані кахельною плиткою, яка вважається холодним покриттям.

Утеплення бетонних підлог

Бетонні підлоги в будинку утеплюються шляхом настилания утеплювального матеріалу між підлогою (перекриттям) і вирівнюючою стяжкою. Щоб визначити які матеріали для утеплення підлоги більш придатні, необхідно визначити причину виникнення холоду.

Причини значного охолодження підлоги можуть бути різні, найпоширеніші причини це, наявність легких протягів по підлозі і погана теплоізоляція підлоги. Якщо з протягами боротися легше і дешевше, то з підвищенням теплоізоляції доведеться постаратися.

Підготовка підстилки підлоги

Підготовка підстилки підлоги

Після того як прийнято рішення, яке утеплення підлоги буде оптимальним у виниклій ситуації, можна приступати до роботи. Починається вся робота з видалення старої стяжки, якщо така є, після чого основа підлоги ретельно очищається від дрібних нерівностей, що залишилися від старої стяжки, і ретельно забирається, так щоб не було дрібних каменів і великої кількості пилу.

Матеріали які застосовуються для утеплення підлоги

Наступний етап це настил утеплювача. Як утеплювач бетонних підлог, можна застосовувати:

  • пенополіестерол;
  • екструдований пінопласт;
  • пінопласт з високою щільністю 25-35

Це найбільш застосовні і найчастіше використовувані матеріали. Багато років тому, був поширений спосіб утеплення керамзитобетоном (розчин з додаванням керамзиту), головним недоліком такого способу є його досить високий шар, від 10 сантиметрів. З появою нових матеріалів, таких як пінопласт і йому подібних, цей спосіб втратив свою популярність і став не актуальним.

Щоб зрозуміти, як утеплити підлогу, необхідно визначитися, чим утеплити підлогу. Відповідь на такі питання проста, всі перераховані матеріали за своїми характеристиками в більшості схожі, тому можуть застосовуватися, з поправкою на необхідну товщину.

Визначивши матеріал для утеплення, настає етап теплоізоляції підлоги. Для початку на низ стелитися поліетиленова плівка, внахлест, 10-15 сантиметрів. У разі великих перепадів перевищують 0.5-1 сантиметр, необхідно вирівняти нерівність цементно-піщаним розчином, або шляхом підсипання піску безпосередньо на чорнову підлогу. Після чого стелиться плівка.

Після того як настил з плівки готовий, розкладаються плити, пінопласту, або обраного матеріалу, бажано в шаховому порядку. Плити підганяються впритул один до одного, а по периметру приміщення розкладається буферна стрічка, зовнішнім виглядом схожа з підкладкою для ламінату. Стрічка розкладається так щоб пінопласт і майбутня стяжка були відокремлені стрічкою від стін. Це необхідно для того щоб при перепадах температури, під час зміни сезону стяжка мала зазор для розширення, і при цьому не ушкоджувала обробки стін і не лопалася сама стяжка.

Коли утеплювач і буферна стрічка, розкладена, необхідно залити стяжку. Через два три дні підлога остаточно висохне, і ту частину буферної стрічки, яка виступає над рівнем підлоги, можна обрізати.

Висновок!

Після того як всі процедури пов’язані з настилом теплоізолюючого шару і заливання підлоги закінчені, формально питання як утеплити підлогу вирішене. Через п’ять-шість днів, підлога буде готова до подальшого покриття чистовим покриттям.

(Visited 6,233 times, 1 visits today)