Як підготувати підлогу під паркет

         

Підготовка підлоги під паркет – важливий етап ремонту, оскільки без нього укласти паркет не вийде. Та й витрата матеріалу, а також результат безпосередньо залежать від підготовки. Якщо поставитися до етапу робіт не серйозно, підлога просто з часом зруйнується.

Процес підготовки підлоги

Щоб паркет рівно ліг, необхідно вирівняти підлогу. Для початку потрібно зробити стяжку. Коли вона повністю висохне (приблизно через 30 діб), доведеться зашпаклювати підлогу. Наступний етап – укладання водостійкої фанери або ДСП.

Укладання пакрету

Перед тим як укласти паркет, потрібно підготувати підлогу

Сучасна підготовка не обмежується тільки перерахованими вище етапами робіт, також необхідно використання гідроізоляції і амортизуючої підкладки, яка клеїться по периметру всієї підлоги і на неї укладають чорнову підлогу.

Інструменти

Готуючи підлогу під паркет, вам не обійтися без інструментів. Природно, набір обладнання залежить від способу майбутнього укладання паркету. Однак майже всі сучасні фахівці використовують нове шліфувальне обладнання зі спеціальними насадками. Використовуючи шліфмашини, ви підготуєте бетонну основу в найкоротші терміни. Ще вам знадобиться дриль зі свердлом по дереву, перфоратор з буром по бетону, шуруповерт, електролобзик або ножівка, валик, гумовий шпатель, пилосос, ємність, в якій можна розмішати шпаклівку.

Інструменти для паркету

Потрібні інструменти

Перший етап – розмітка

Підготовка підлоги під паркет починається з розмітки, це необхідно для того, щоб уникнути перевитрати матеріалу, оскільки розмічена основа підлоги дозволить відрізати від матеріалу стільки, скільки потрібно.

Якщо ви будете застосовувати ДСП або вологостійку фанеру, розмітку потрібно робити виходячи з особливостей укладання цих матеріалів, починати краще від протилежної стіни по відношенню до вхідних дверей.

Другий етап – стяжка

Наступний етап роботи – стяжка, адже саме на неї легко укладати паркет. Найчастіше роблять бетонну стяжку по маяках. Для неї найкраще брати цемент М400, оскільки він витримує серйозні механічні навантаження.
Таку стяжку підлоги робити нескладно: між маяками заливається бетонна суміш, для міцності армується прутами арматури.

Ще можна вирівняти підлогу фальшпідлогою. Але це виправдано тільки в тому випадку, якщо між основою і підлогою є невеликий простір. Їх головна перевага в тому, що під них можна заховати чимало комунікацій.

Фальшпідлоги являють собою металевий каркас, встановлений на обертових гвинтах з контргайками. Ще фальшпідлоги можуть бути змонтовані з лаг, вони більш доступні за ціною.

Стяжка - важливий етап підготовки підлоги

Стяжка – важливий етап підготовки підлоги

Тонкощі стяжки

Після того, як стяжка готова, важливо знепилити поверхню, усунути відшаровування, замазати цементом всі тріщини, зачистити поверхню. Для цього візьміть будівельний або побутовий пилосос або хоча б звичайний віник. Потім потрібно все обробити поліуретанової ґрунтовкою, що надає підлозі шорсткість, необхідну для ідеального зчеплення бетону.

Стяжку зручно робити по маяках, використовуючи піщано-цементний розчин. Важливо його правильно приготувати, дотримуючись правильних пропорцій води, цементу і піску. Готовий розчин потрібно витратити протягом двох годин, інакше суміш втратить свої властивості, що, безсумнівно, відіб’ється на якості робіт.

Важливо просушити стяжку, на мокру укладати паркет можна. Щоб дізнатися, чи просохла стяжка, можна використовувати клейонку – накрити нею стяжку і залишити на всю ніч, якщо на ранок виявите крапельки конденсату, значить, ще не просохнуло.

Для облаштування стяжки все частіше використовують самовирівнюючі суміші, тому, перш ніж вибрати цемент, подумайте. Переваги в тому, що сохне така стяжка в два рази швидше і підходить вона для всіх видів підлогових покриттів.

Тепер ви знаєте, як виконується підготовка підлоги під паркет, і чому без цього етапу буде складно домогтися якісно виконаної укладання підлогового покриття. Залишилося набратися терпіння і приступити до роботи, можливо, вам навіть сподобається процес, адже ви своїми руками прекрасно доповните інтер’єр будинку.

(Visited 865 times, 1 visits today)