Як побудувати водопровід

         

Знайти на ділянці придатне джерело води – це тільки пів-справи. Тепер потрібно подбати про те, щоб забезпечити її подачу в будинок. Для підведення води в будинок необхідне риття траншей. В середньому, глибина траншей повинна становити не менше 1, 7 м, щоб забезпечити безперебійну подачу води в будинок і уникнути її замерзання в холодну пору року.

Траншея під водопровід прокладається за допомогою спеціальної землерийної техніки, яка робить цей процес набагато швидше і якісніше. Підбирається вона відповідно до особливостями ділянки та необхідними параметрами майбутньої траншеї.

Як прокласти водопровід на ділянці

Перше, що необхідно зробити – це ретельно вивчити ґрунт (пробне буріння на глибину майбутньої траншеї). Складнощі можуть виникнути при наявності підземних ключів, високому рівні ґрунтових вод і сипучому ґрунті.

Якщо виявиться високий рівень ґрунтових вод або підземні ключі, то необхідно спочатку обладнати дренажну систему або відкачати воду насосом. Крім того, доведеться зміцнити стіни опалубкою.

Якщо доводиться мати справу з сипучими ґрунтами, то укладати комунікації необхідно відразу, слідуючи за ковшем екскаватора, інакше з’явиться небезпека обвалу. Якщо ґрунт необводнений і щільний, то можна відразу приступати до робіт і, без загрози обвалу ґрунту, викопувати траншею до чотирьох метрів в глибину. Також труднощі можуть виникнути, якщо на ділянці є підземні будови (фундаменти, льохи). В цьому випадку доведеться скоригувати напрямок траншеї і провести її в обхід.

Всі роботи найкраще проводити ще на етапі будівництва фундаменту, щоб уникнути тиску і осипання ґрунту.

Який тип насосу вибрати

Далі слід вибрати відповідний тип насоса (поверхневий або занурювальний).

Навіть найпотужніший поверхневий насос може використовуватися для підйому води з глибини не більше ніж 9 метрів. Якщо використовувати його для свердловини більшої глибини, то насос буде працювати вхолосту, так як стовп води під тяжкістю власної ваги буде просто “розриватися”. Якщо у вас на ділянці неглибока свердловина, то поверхневий насос стане ідеальним варіантом. Він завжди доступний для діагностики в разі перебоїв в роботі або поломки, а також його можна використовувати для свердловин малого діаметру.

Плюси погружного насоса в тому, що ви не будете чути ніяких шумів, а висока потужність дозволяє використовувати установку на свердловинах будь-якої глибини.

Також сьогодні існують спеціальні насосні станції, які максимально просто підібрати, встановити і експлуатувати.

Ви легко зможете вибрати найбільш підходящий для вашої ділянки тип насоса або насосної станції, який буде відповідати глибині свердловини, а також влаштує вас за ціною і іншими показниками.

Накопичення води в системі

Наступне питання – це спосіб накопичення води в системі. Це необхідно для того, щоб запобігти частий запуск насоса, тим самим в рази продовживши термін його експлуатації.

Як накопичувач найчастіше використовується гідроакумуляторний бак. Він являє собою дві камери, які розділені гумовою мембраною. В першу камеру під тиском закачується повітря. Через мембрану він тисне на другу камеру і виштовхує з неї воду. Ця конструкція підкуповує своєю компактністю і легкістю установки. Єдиний недолік – вузький модельний ряд, який сьогодні представлений на ринку.

Ще один варіант накопичувача – бак. У ньому знаходиться вода, яка далі надходить в трубопровід. Тиск тут не створюється, тому з мінусів можна відзначити низький напір води і її невелика витрата.

При створенні системи водопостачання вашого будинку слід звернути особливу увагу на якість монтажу зовнішнього трубопроводу. Саме від цього надалі буде залежати якість роботи всієї системи.

Крім того, потрібно ретельно вибирати матеріали конструкцій. Найчастіше сьогодні використовуються трубопроводи з поліетилену низького тиску. Цей матеріал легко переносить перепади температур і агресивне середовище, зберігаючи свою міцність. Дуже важливий аспект – цей матеріал нетоксичний і не вплине на якість поданого в будинок води. Для труб такого типу існує безліч фітингів, що забезпечить легкість і швидкість монтажу трубопроводу будь-якої складності.

У тому місці, де труба виводиться зі свердловини, потрібно забезпечити надійну герметизацію, для чого використовується спеціальний адаптер.

Особливості розведення труб і організації підігріву водопроводу

Незалежно від вибору розташування водопроводу, його установка повинна відбуватися з послідовною розводкою труб. Тільки така система здатна повністю звільнятися від води, не створюючи заторів. Крім того, при правильній розводці труб не потрібно додатково обладнання для виведення води з системи водопостачання: вона самопливом буде знаходити шлях у потрібному напрямку.

Особливості підключення до літнього трубопроводу

Дачний водопровід може бути підключений до централізованої системи водопостачання. Така форма організації системи водопроводу дозволить забезпечити безперебійну подачу води в потрібні ділянки будинку. Ще одним варіантом підключення можна вважати сполучення з магістральною трубою. В цьому випадку, труба повинна мати невеликий ухил у бік основної труби. Це необхідно для зливу води з труб, тим самим виключивши її промерзання в зимовий час.

(Visited 826 times, 1 visits today)