Як почати будівництво власного будинку. Основні етапи

         

Звичайно ж, перше питання, яке постає перед тим, як закласти першу цеглину власного будинку: «З чого почати?». Але перш ніж ставити це питання, треба все ретельно зважити.

Пошук ділянки для майбутнього будівництва будинку

У разі, якщо ділянка вже придбана раніше, цей пункт можна просто пропустити. Якщо ділянки немає, потрібно приступити до пошуку красивого місця для вашого майбутнього дому. З вимогами до ділянки бажано визначиться заздалегідь. Дізнатися про всі комунікації, які знаходяться поруч з ділянкою. Чим ближче знаходяться газові, електричні та водопровідні мережі, тим менше фінансових і трудових витрат будуть згодом. Прорахувати терміни та вартість майбутнього будівництва і, звичайно, подумати про доцільність цього заходу допоможе сайт http://dim4you.com.ua Якщо все зроблено і сумнівів не залишається, можна приступати.

Правильно вибрати ділянку для власного дому – важливий етап при будівництві

Також важливим моментом, є розташування інфраструктури. Дуже добре, якщо поруч буде перебувати: поліклініка, дитячий сад, школа, під’їзні шляхи. Згодом, це все буде безсумнівно плюсом. Також варто звернути увагу на промзони чи пустирі. Бажано, щоб вони знаходилися в радіусі 2-3 кілометрів від ділянки. Тому що потім можна зіткнутися з проблемою забрудненого повітря та неприємних запахів, принесених вітром з боку промзони. Є ще один неприємний фактор. Не варто вибирати ділянку поруч з очисними спорудами і міськими звалищами сміття. Підсумком буде неприємний запах. Всі ці нюанси варто розглянути заздалегідь.

Отримання дозволу на будівництво будинку

Що для цього потрібно? Отже, ділянка вже є у власності і в наступному етапі потрібно отримати дозвіл на те, щоб будувати будинок. Дозвіл можна отримати в адміністрації району, в якому знаходиться ділянка. Це може бути як міська, так і сільська адміністрація. Звернувшись до адміністрації, треба уточнити, який пакет документів треба надати. У більшості випадків – це генеральний план, ескізний проект, фасад майбутнього об’єкта планованого будівництва.

Проектуємо будинок

Щоб не понести додаткові фінансові витрати, в обов’язковому порядку потрібно замовити робочий проект майбутнього будинку. Якщо піти від зворотнього, то труднощів в процесі будівництва не уникнути. Не завжди обов’язковою умовою може бути замовлення проекту в організації, що має на це відповідну ліцензію. Багато людей, якщо є можливість, звертаються до архітектора або проектувальника в приватному порядку. Якщо дані фахівці мають відповідну кваліфікацію і досвід,  то виконати всі побажання і врахувати можливі нюанси, про які можна відразу не подумати ( що в майбутньому може обрости певними труднощами) не складе для них проблем.

Планування власного дому – відповідальний крок – який варто довірити професіоналам

Приступати до будівництва будинку можна, коли на руках є весь пакет необхідних документів, і проект завершений. Спочатку, на ділянку, підготовлену до будівництва, потрібно винести осі будівлі. Якщо осі винесені, переходимо до земляних робіт. Мається на увазі риття і зачистку траншей. Коли ділянка буде підготовлена, можна заливати фундамент будинку. Він є основою будинку, заливати його потрібно, застосовуючи відповідну технологію. Закінчивши з фундаментом, можна зводити стіни і укладати перекриття. На останньому етапі дах, далі будівництво каркаса вважається завершеним.

Будівництво власного будинку на завершальній стадії

Щоб отримати паспорт на будинок, слід почати внутрішні роботи: провести електропроводку, зробити чорнову обробку стін, залити підлоги (виконати стяжку), обшити стелі, провести монтаж вікон і вхідних дверей до відповідних прорізів, по завершенню перерахованих вище процесів, отримати паспорт на житло. Видачу даного паспорта, здійснює бюро по інвентаризації приміщень. Отримавши документ, можна продовжити облаштування житла. Що стосується елітних заміських будинків, то тут підхід до даного процесу значно відрізняється. В даному випадку без співпраці з ген підрядником, результату досягти не вийде.

(Visited 691 times, 1 visits today)