Як постелити ДВП на бетонну підлогу

         

Найголовніший і перший етап у ремонті будь-якого приміщення – укладання підлог. Щоб зробити все правильно, потрібно знати, як це зробити. Не слід вважати, що для цього потрібно мати талант, просто за наявності певних знань ви зможете класти підлогу досить швидко та легко. Існують різні матеріали, а також способи, які покращать поверхню підлоги.
Для новачків у цій справі особливо варто дотримуватись певних правил, щоб розкрити для себе всі таємниці стяжки та укладання підлог. Також якщо Вам необхідно купити ДВП рекомендуємо даний сайт https://tomek.lviv.ua/catalog/plitni-materiali/dvp/

З чого почати укладання підлог

Як правило, весь процес починається тоді, коли вже зроблено всі оздоблювальні та монтажні роботи, пов’язані хоч якось із зволоженням або забрудненням підлог. Під час укладання можна застосовувати типи покриттів, виготовлені за допомогою цементної або бетонної стяжки. Найголовніше, щоб кінцевий результат був рівною і сухою поверхнею підлоги. Бетонну плитку варто краще вирівнювати за допомогою спеціального розчину або складом, що вирівнює. Важливо, щоб протягом укладання вологість усередині приміщення становила близько 5%, але не більше. Якщо є інструкція до паркету, потрібно виконувати ті дії, які в ній описані.

Укладання ДВП на бетонну підлогу

ДВП на бетонній підлозі

Наприклад, щоб укласти стяжки з піску та бетону або суто бетонні стяжки, необхідно використовувати шар тепло- та звукоізоляції, виготовлений, як правило, з піску, шлаку та бетону. Для того щоб не сталося на підставі відшаровування або не пішли тріщини, потрібно на третю добу засипати стяжки піском або тирсою. Потім стяжка поливається водою протягом 7 та більше діб. А далі змащується ґрунтовкою. Після цієї роботи можна буде укладати саму підлогу.

Різноманітність підлог велике, але найкраще застосувати перевірений засіб, а саме ДВП твердої марки. Особливу увагу потрібно звернути на дерев’яні плити, а також основу, яка має бути попередньо приготовлена. Максимальна рівність та чистота основи підлоги прямопропорційна тривалості служби та надійності майбутньої статі. Вибір залишається за вами: покрити ДВП на основі дерева або бетону.

Перед самим покриттям подібними плитами варто перевірити рівень рівня підстави підлоги. Зробити це нескладно, якщо процедуру проводити за допомогою довгої рейки, довжина якої точно збігається із шириною приміщення. Якщо все-таки западини або виступи в ході вимірювання були виявлені, то потрібно відзначити їх крейдою, а потім акуратно стесати дефекти, що виступають, і залити розчином з цементу впадають нерівності.
Щоб укладання пройшло успішно, спочатку обов’язково потрібно зробити розмітку, потім прикласти і помістити плити таким чином, щоб не довелося лише раз їх розпилювати. Слід пам’ятати, що розмір та загальний вигляд шва між плитами прямо впливає на якість майбутньої підлоги. Щоб зробити все у кращому вигляді, необхідно підганяти кожну плиту один до одного для досягнення максимально рівного зрізу. Якщо плита не цілісна, то її зазвичай кладуть під плінтус.

Як досягти мінімальної кількості швів на підлозі

Наступне правило, яке слід дотриматися – домогтися мінімальної кількості швів. Для цього потрібно дуже щільно підігнати плитки, а точніше їх краї. Попередньо листи потрібно пронумерувати, а потім, відзначивши всі нерівності, підігнати всі стики за допомогою рубанка.
Перед самою поклейкою очищається основа від пилу та бруду, а самі плити змащуються мастикою, після цього слід приступити до самого укладання. Спочатку краще викласти найбільші плити, а потім вже інші плити меншого розміру. Не підганяйте краї дуже щільно, між плитами повинен залишитися зазор близько 10 мм для того, щоб надалі без особливих проблем покласти плінтус.

Після того як ця частина роботи буде виконана, необхідно приступити до очищення лицьової сторони плит від залишків клею та пилу. У процесі цього обов’язково потрібно притиснути дошки власною вагою, а потім накладати вантаж на шви. Тепер потрібно почекати до висихання, щоб отримати можливість зняти зайві залишки мастики та надати поверхню ретельному шліфуванню. Якщо не всі дошки досить прилегли, то потрібно знову замазати шви, але вже шпаклівкою. Після виконаного шліфування підлогу можна буде сміливо фарбувати. Зробити це можна в тому кольорі, який припаде вам до душі. Колірна гама настільки велика на ринках будівельних матеріалів, що можна довго вибирати необхідний колір між декількома варіаціями його півтонів.

Висновок

Тепер вам стало зрозуміло, що зробити укладання підлог можна і самому, не вдаючись до послуг спеціалістів. Від вашого терпіння та старання залежить, наскільки якісно та швидко ви зробите це. Зрештою вашої праці підлога вийде саме такою, якою ви її задумали. Можна вибрати різні спрямованості для того, щоб підлога вийшла ще кращою, ніж очікувалося, завдяки своєму якісному виконанню.

(Visited 101 times, 1 visits today)