Як позбутися від цвілі та грибка у вашому домі

         

Цвіль і грибок часто зустрічаються в заміських будинках, а також в квартирах. Деякі види цвілі нешкідливі і мало впливають на здоров’я, але деякі види грибка можуть мати дуже серйозні наслідки. Навіть якщо цвіль і грибок не помітні, в повітря потрапляють спори, які можуть мати негативний вплив на ваше здоров’я. Згідно веб-сайту Health and Energy, цвіль і грибок, що ростуть в будинку, можуть викликати або посилювати хвороби, включаючи астму, алергію і хронічний синусит. Якщо у вас існує велика проблема з цвіллю, вам може знадобитися допомога фахівців для її усунення, хоча ви часто можете самостійно лікувати локалізовані випадки появи цвілі і грибка.

Як правильно усунути грибок та цвіль на стінах за допомогою підручних засобів

Знайдіть та усуньте джерело вологи. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США, для зростання цвілі і грибків необхідне джерело вологи. У будинках це джерело вологи найчастіше є витоком або тріщиною в стінах або настилі. Ванні кімнати, кухні та підвали – звичайні місця для зростання грибків і цвілі. Усуньте всі тріщини, які ви можете знайти, і дайте виправленому матеріалу висохнути.

Одягніть маску для обличчя, наприклад, для малярів, що продаються в магазинах товарів для дому, на ніс і рот. Це особливо важливо, якщо у вас алергія або астма, тому що прямий вплив цвілі чи грибка змусить вас вдихати спори цвілі.

Протріть уражену ділянку щіткою з мильною водою. Дайте ураженій області висохнути і переконвйтеся, що проблему вирішено. Часто необхідно повторити цей процес. Повторіть процес очищення стільки раз, скільки необхідно, поки вся цвіль не буде стерта. Потім очистіть ділянку за допомогою відбілювача і води для дезінфекції. Дайте постраждалій ділянці висохнути.

Повторіть процес очищення і дезінфекції на всіх ділянках, які мають цвіль.

Якщо у вас є серйозна проблема з цвіллю, яка вимагає професійного очищення, зверніться до постачальника страхування житла, щоб дізнатися, чи покриваються витрати на боротьбу з грибком вашим полісом. Якщо ви підозрюєте, що цвіль знаходиться в повітряних шахтах вашого будинку, не вмикайте систему опалення або охолодження, поки проблема не буде усунена. Цей тип знищення цвілі та грибка повинен бути виконаний професіоналом.

Що робити, якщо на стінах присутня чорна цвіль?

Цвіль є важливою частиною природного світу, яка допомагає розкладати органічні речовини, наприклад опале листя. Цвіль розмножується, випускаючи в повітря спори, які потім потрапляють на шерсть домашніх тварин, одяг та господарські сумки, а з ними  вона потрапляє в наші домівки. Цвіль вимагає поживних речовин та вологи для зростання, тому вона з’являється у вологих місцях. Чорна цвіль, так звана Stachybotrys chartarum або Stachybotrys atra, є одним з декількох видів цвілі, які можуть рости на стінах дому.

Чорна цвіль на стінах у ванній кімнаті

Ідентифікація

За даними Центру з контролю і профілактики захворювань, чорна цвіль може рости на середовищах, які забезпечують низький рівень азоту і високий рівень целюлози. До них відносяться сухі стіни або гіпсокартон, матеріали, які зазвичай використовуються для внутрішніх ремонтних робіт стін; Також цвіль може з’явитись на папері, який покриває утеплення стін; або на шпалерах.

Ви можете визначити проблему чорної цвілі по виду завдяки його характерному чорно-зеленому забарвленню. Інші цвілі зеленувато-сірі і можуть рости в тих же місцях, що і чорна цвіль. Чорна цвіль має затхлий, землистий запах, і деякі люди ототожнюють запах сечі з нею.

Мікотоксини

Деякі цвілі можуть виробляти органічні сполуки, які при вдиханні токсичні для людини, так звані мікотоксини, повідомляє Агентство з охорони навколишнього середовища. Дослідження, показали, що чорна цвіль продукує макроциклічний тріхотіл мікотоксину, який є цитотоксичним або токсичним для клітин. Цей микотоксин пов’язаний з хворобами овець і коней, які поїдають чорну цвіль, що росте в сіні, що в свою чергу призводить до висипу та респіраторним проблемам.

Вплив на людей

Чорна цвіль на стінах не є доброякісною. CDC заявляє, що чорна цвіль зазвичай викликає симптоми, подібні алергії, включаючи чхання, нежить і від неї часто сльозяться очі. Люди з респіраторними проблемами, такими як астма або люди з ослабленою імунною системою, можуть піддаватися більшому ризику інфекцій в результаті впливу будь-якого виду цвілі.

Грибок може викликати серйозні респіраторні захворювання

Клініка Клівленда зазначає, що більш серйозні захворювання були пов’язані з чорною пліснявою, але їх причина не була підтверджена дослідженнями. До них відносять порушення сну, втрата пам’яті, синдром раптової дитячої смерті і кровотеча легень у дітей.

Викорінення

Хоча будь-яке зростання цвілі в стінах слід усувати, в цілому, чим вище ступінь зараження цвіллю, тим вищий ризик виникнення проблем зі здоров’ям. Міністерство охорони здоров’я рекомендує носити захисне спорядження при очищенні стін від зараження цвіллю, в тому числі респіратор N-95, який можна придбати в магазинах побутової техніки, побутові миючі рукавички і захисні окуляри для очей.

Профілактика чорної цвілі – це зниження вологості у вашому будинку

Видалити чорну цвіль можна витираючи стіни миючим засобом та теплою водою. Якщо стічні або паводкові води викликали зростання цвілі, продезінфікуйте ділянку сумішшю з однієї частини відбілювача на 10 частин води. Абсорбуючі предмети, такі як килими на стінах, можуть бути не чистими, і їх, можливо, доведеться викинути. Якщо проблема з цвіллю серйозна, зверніться за допомогою до професіонала.

Профілактика

Краща профілактика чорної цвілі – це зниження вологості у вашому будинку, особливо в стінах або біля них. Переконайтеся, що ваш дах, зовнішні стіни, двері і вікна водонепроникні. Перевірте, чи не протікають зливні патрубки і труби зовні, під раковинами, за туалетами, баками з гарячою водою і пральними машинами. Негайно очищайте розливи або протікання, щоб запобігти зростанню цвілі.

(Visited 1,075 times, 1 visits today)