Як правильно змонтувати і підключити електричну розетку

         

Вам необхідно зробити ремонт і вам потрібно встановити розетку? Тоді це стаття для вас. У своїй розповіді ми постараємося максимально доступно подати інформацію про те, як встановити розетку, розповімо про їх основні види, пояснимо, як правильно прокласти кабель так, щоб не було помітно.

Установка розетки

Установка розетки – майстерність, яким може оволодіти кожен чоловік

З чого почати установку

Для того щоб розетка працювала їй потрібна буде електрика. Електрика надходить по проводах, отже, спершу треба прокласти кабель. Прокладка кабелю не дуже складна, але пильна робота. Для початку, по всьому периметру стіни, де буде відбуватися прокладка, потрібно застелити клейонку або газету. Це потрібно для того, щоб не пошкодити підлогу. Якщо підлога без лінолеуму або паркетної дошки, то можна і не застеляти. Потім необхідно нанести розмітку – лінію, по якій буде проходити сам кабель. Не треба прокладати кабель навскіс, бо якщо вам знадобиться наступного разу просвердлити в цьому місці, то ви не згадаєте де лежить кабель і можете його зачепити. Взагалі завжди прокладають кабель приблизно один метр від підлоги. І запам’ятати легко, та й кому що свердлити треба на рівні в один метр.

Потім починається найбрудніша робота. Беремо перфоратор і намагаємося рівно по цій лінії проробляти канавку. Головне намагатися зробити однакової ширини і глибини, для того що б надалі штукатурка на стіну лягала рівномірно. Після того, як канавка готова, вкладаємо в неї кабель і шпаклюємо. Шпаклювати теж треба акуратно, щоб весь провід був ізольований від кімнати. Якщо кабель буде лежати під тонким шаром штукатурки, то при поліруванні цієї ділянки може утворитися оголений дріт і може вдарити струмом. Ось так відбувається укладання кабелю.

Незвичайна розетка

Розетки є в кожному будинку, але не кожен знає норми техніки безпеки, що застосовуються до даними приладів

Заходи безпеки при установці

Як можна правильно встановити розетку, не знаючи елементарних заходів безпеки? Пам’ятайте головне правило, якого слід дотримуватися в будь-якій ситуації – це знеструмлення приміщення! І не важливо, що ви робите:

  1. Встановлюєте розетку на нове місце.
  2. Проводьте заміну старої на нову.
  3. Робите заміну старої електропроводки.

Зазвичай на сходових майданчиках багатоповерхових будинків встановлені спеціальні «автомати», які відключають електроживлення у квартирі. Все що потрібно від вас, просто вимкнути цей автомат. Не вмикайте його, до тих пір, поки не переконаєтеся, що монтажні роботи повністю закінчені. Переконатися в цьому можна за допомогою індикатора, який покаже, знеструмлена розетка чи ні.

Вкрай не рекомендується встановлювати електричні розетки в приміщеннях з високою вологістю, зокрема, туалетах, душових, ванних кімнатах.

Розетка для ванної

Для ванної краще вибрати конструкції зі спеціальною кришкою

До рекомендацій, безумовно, варто прислухатися, але що робити, якщо вам необхідно встановити електричну розетку саме у ванній кімнаті?

Для цієї частини будинку існують свої правила:

  1. Не рекомендується встановлювати розетки ближче п’ятдесяти сантиметрів від заземлених частин ванної: батарей, раковин, труб, арматури і т.д.
  2. Штепсельні розетки необхідно монтувати на висоті мінімум 60 см від підлоги, а надплінтусні (в них гнізда закриваються кришкою під дією спеціальних пружин відразу ж після вилучення вилки) можна монтувати на відстані 30 см від підлоги.
  3. У приміщеннях з підвищеною вологістю, проводка повинна бути прихованою.
  4. Якщо дотримуватися правил, на кожні 7-10 квадратних метрів житлового приміщення встановлюється одна розетка.

Після того, як місце для установки розетки вибрано, автомат відключений, можна переходити до наступного етапу.

Установка

Установка внутрішніх розеток

Тепер хотілося б розповісти про те, як правильно встановити розетки, і які краще вибрати. Почнемо, мабуть, з найпоширенішою – «розетка вбудована». Таку конструкцію можна побачити практично в кожному будинку.

Відразу хочеться відзначити, що установка внутрішніх розеток значно відрізняється від інших. Сам процес полягає в тому, що потрібно вставити задню коробку розетки в отвір, який знаходиться в стіні. Розглянемо спосіб установки, при вже наявному силовому кабелі. Спочатку відключаємо подачу струму в квартиру. Перевіряємо індикатором, чи є напруга на провідниках. Потім за допомогою круглої насадки перфоратором висвердлюємо отвір, де буде розташовуватися розетка. Очищаємо отвір від залишків бетону. Отвір має бути в глибину трохи більше самої коробки. Заводимо електричний дріт в спеціальний отвір в коробці. Зволожуємо отвір і закріплюємо коробку за допомогою алебастру або звичайної штукатурки. Закріпити коробку потрібно абсолютно рівно. Якщо трохи скоситься, то перекіс піде і на саму розетку. Потім фіксуємо корпус. Основна панель при цьому встановлюється за допомогою засувок, розташованих з двох сторін.

При всіх видах роботи з електрикою, обов’язково перевірте напругу в мережі. Спеціальний індикатор допоможе вам у цьому

Установка зовнішніх розеток

Зовнішні розетки встановлюються трохи простіше, ніж внутрішні. Для цих видів не вимагається отвір в стіні. Для початку потрібно відключити подачу струму в квартиру. Потім беремо коробку, з-під зовнішньої розетки. Він відрізняється від внутрішньої тим, що у неї ззаду є пластина, за допомогою якої її треба фіксувати біля стіни. У внутрішньої ця пластина знаходиться спереду коробки для того, щоб зафіксувати саму коробку всередині паза.

Приставляємо коробку до того місця на стіні, де буде знаходитися розетка. У пластині, що знаходиться на коробці, є отвори. За допомогою їх потрібно нанести розмітку на стіні, де робити отвір. При виконанні цієї операції потрібно дуже точно вибрати осі, для того щоб надалі не було перекосу. Беремо дриль і просвердлюємо отвір. Забиваємо дюбеля в ці отвори, приєднуємо електричний дріт і коробку за допомогою спеціального паза, прикручуємо коробку саморізами до стіни. Встановлюємо на коробку корпус зовнішньої розетки. Перевіряється, чи не стирчать проводки з-під коробки. Щоб не травмувати кого-небудь. Як бачимо, установка зовнішніх розеток вимагає трохи менших витрат часу і сил, але все одно необхідно потрудиться.

Установка розеток із заземленням

Є ще один вид розеток – «із заземленням». Установка такої конструкції, жодним чином, не відрізняється від тих, які описувалися раніше. Цей вид більш безпечний, ніж інші.

Розповімо трохи про пристрій. У розетці із заземленням, крім двох отворів, куди встромляється штекер, маються ще два металевих зубця зверху і знизу. Вони призначені для відводу перенапруги. Коли відбувається стрибок напруги, вусики розетки фіксують це, і для того, щоб прилади не перегоріли, повністю вимикається напруга в мережі за допомогою резисторів. Цей вид розеток встановлюється часто там, де знаходиться дуже дорога техніка або в тому місці, де буде включатися багато різної техніки.

Взагалі, при установці розеток потрібно бути дуже акуратним. Якщо ви не вмієте і жодного разу не пробували це робити, будьте ще акуратнішими. Можливо, є сенс викликати майстра?! Хотілося б ще сказати, що на кожній розетці є  максимальне значення сили струму, яке вона може витримати. За цим теж слід стежити.

Якісно установлена розетка

Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, викличте електрика

Висновок!

Відповідаючи на запитання, як встановити розетку, ми бачимо, що це завдання цілком посильна і технологію установки може осилити навіть початківець майстер. Ця робота не найскладніша в світі. Однак вона вимагає деяких знань, певної кваліфікації, акуратності і обережності. Чим нижче ваша кваліфікація в цій області, тим більшу обережність ви повинні проявити.

Пам’ятайте, при установці електричних розеток в приміщенні, необхідно дотримуватися пред’явлені до цього виду діяльності запобіжні заходи і вимоги.

(Visited 1,955 times, 1 visits today)