Як правильно провести перепланування квартири: рекомендації і нюанси

         

В даний час, що відрізняється великою напруженості з житлом, мати власний житловий простір – це величезне щастя. І неважливо, що це може бути маленька кімната в переповненій комунальній квартирі або малогабаритна квартирка. Більшість будинків будувалося в 1960-1980 роках минулого століття, що позначилося на плануванні приміщень.

Перепланування невеликої квартири

В основному такі квартири відрізняються маленькою площею та незручним плануванням. Кімнати майже завжди прохідні, кухні маленького розміру, санвузли суміщені, і це тільки найпоширеніші проблеми. Якщо у вас не вистачає коштів на покупку іншого житла, і до того ж район проживання відповідає всім вашим вимогам, ви маєте приємних сусідів і планування приміщення – єдиний мінус квартири, то при правильному переобладнанні приміщення можна добитися результату, який буде вас влаштовувати за всіма пунктами .

Функції, які повинні виконувати кімнати, бажано продумати заздалегідь, особливо якщо житло малогабаритне. Від кількості квадратних метрів прямо залежить застосування житлової площі. У маленькій квартирі не можна допустити нераціональне використання кімнат, а неправильна організація приміщень здатна зіпсувати навіть велике і просторе приміщення. Можна продумати заздалегідь можливе розширення будь-якої кімнати за рахунок комори, якщо вона є в квартирі. Комору зазвичай використовують для зберігання старих і непотрібних речей, які шкода викинути, тому за допомогою неї можна збільшити простір кухні або вітальні, якщо вона розташована поруч з ними.

Використання коридорів теж має свої плюси. Часто великі коридори з’їдають простір, тому перед переплануванням квартири необхідно вирішити, як використовувати квадратні метри, щоб коридор в квартирі виконував тільки свої функції і мав чітко визначені розміри.

Об’єднання балкона або лоджії з будь-якої кімнатою стало найпоширенішим методом збільшення житлового простору – так вважають за краще вступати більшість людей. Такі переобладнання повинні узгоджуватися з відповідними інстанціями, при цьому важливо дотримуватися максимальної обережності, чітко виконувати всі правила і вимоги, в іншому випадку можливі жахливі наслідки.

Організація житлового простору методом перепланування квартири

Переміщення головних комунікацій строго заборонено – вентиляція, водопровід і все інше має залишатися на своїх місцях. Міняти місцями ванну і туалет також строго заборонено, тому що вони повинні знаходитися на однаковому рівні на всіх поверхах, строго один під одним. При порушенні цих норм може виникнути аварія. При знесенні стін важливо пам’ятати про зони житлового приміщення, особливо якщо мова йде про збільшення санвузла.

Залучення фахівця допоможе не тільки правильно виконати проект з перепланування приміщення, а й врахувати і дотриматись усіх правил і норм перепланування квартири. Це вважається ідеальним варіантом, тому що допоможе уникнути проблем і неприємних наслідків. Після затвердження проект потрібно узгодити в усіх інстанціях.

Спочатку збирають всі необхідні документи, в число яких входять документи на право володіння житлом або довідка про прописку в даній квартирі. Потім потрібні плани будівлі і план квартири, в якій будуть проводити перепланування. Крім плану власної квартири, потрібні плани приміщень, що знаходяться на верхньому і нижньому поверсі. План по переплануванню квартири потрібно обов’язково завірити в БТІ.

Використайте максимум функціональності навіть в невеликих апартаментах

Потрібно провести спеціальне обстеження, яке покаже якість обробки і міцність конструкцій  квартири. Результат цього обстеження також потрібно надати в пакеті документів. Якщо будова вважається пам’ятником архітектури або знаходиться під охороною держави, то потрібно буде надати також довідку з держконтролю. Зібрані документи надають спеціальній комісії, яка оглядає квартиру, здійснює перевірку і оформляє протокол. Виписка з протоколу надається людині, який подавав заяву про перепланування квартири.

Після цього проект надходить в спеціальну міжвідомчу комісію, яка вирішує – дозволити або заборонити проект. Після дозволу перепланування повинна бути зроблена протягом року. Якщо ж проект не закінчений за цей час, то доведеться знову збирати документи і надавати їх на розгляд спеціальної комісії.

При правильному складанні проекту і грамотності підібраних рішень Ваше житло стане більш зручним і функціональним.

(Visited 471 times, 1 visits today)