Як правильно шпаклювати стіни

         

Ознайомившись з основами підготовки, підбору матеріалів та інструментів для шпаклювання поверхонь можна приступати до самого процесу.

Для чого потрібна шпаклівка

Шпаклівка представляє собою останній, тобто фінішний шар стіни перед фарбуванням. Шпаклівка може служити для вирівнювання стін. При правильній роботі зі шпаклівкою вони здатна виправити будь-які нерівності. Як правило, нанесений шар не повинно бути більшим 10 мм. В ідеалі ми будемо мати геометрично прямі і ідеально гладкі стіни і стелю. Стіни потрібно підготувати перед фарбуванням чи поклейкою шпалер. На добре пошпакльованих стінах шпалери будуть триматись дуже міцно, а їх структура буде гладка, без різких перепадів, виступів і провалів. Те ж саме відноситься і до фарбування стін в колір.

Види шпаклівок і підготовка суміші

На ринку доступні готові суміші для шпаклівки які готові для роботи після розведення водою. Також є суміші які використовуються для заповнення нерівностей, тріщин і дірок в стінах. Основою сумішей є гіпс або цемент, збагачений полімерними матеріалами, що дозволяє суміші швидко висихати і мати потрібну пластичність. Сучасні будівельні суміші для шпаклівки однорідні, з гарним зчепленням, еластичні і висихають рівномірно, що робить їх легкими для роботи а також це ідеальна основа під шпалери або фарбу.

Шпаклівка змішується з водою у відповідності з інструкціями виробника. Спершу наливають воду, а потім суміш – не навпаки! Використовуйте холодну воду. Вам знадобиться електричний міксер (або насадка на дрель), щоб розмішати суміш і зробити її однорідною. Після цього потрібно залишити шпаклівку “дозрівати” протягом десяти хвилин, а потім знову перемішати. Оптимальна швидкість перемішування становить від 400 до 800 оборотів в хвилину – це дозволить позбавитись повітря в суміші. Добре замішана суміш нагадує консистенцію і текстуру крему.

Як наносити шпаклівку

Матеріал поміщають за допомогою шпателя або кельми на робочий шпатель. Шпателем з шпаклівкою потрібно провести від низу до верху, притискаючи інструмент злегка до стіни. Інструмент тримається в руці близько 30 градусів по відношенню до тіла. Перший шар буде грубим і неоднорідним – це не повинно вас турбувати. Після нанесення достатньої кількості матеріалу необхідно проводити шпателем легкими круговими рухами, під прямим кутом, тільки в одному напрямку. Мета полягає в тому, щоб згладити стіну. Перевірте за допомогою рівня чи стіни рівні після процесу шпаклювання. Важко робити нанесення шпаклівки на поверхню правильно вперше, але справа в тому, що досконалість досягається за допомогою досвіду.

Так наноситься шпаклівка

Так наноситься шпаклівка

Вирівнювання шпаклівки

Вирівнювання шпаклівки

Товщина першого шару не повинна бути більшою 10 мм. Вирівнювальний шар повинен бути пластичним, щоб не тріснути і не дати усадки при висиханні. В новачка в цій справі будуть спершу проблеми з цим, але не варто переживати так як це можна просто виправити. Майте на увазі, що інструменти завжди мають бути чистими, щоб не тягати дрібні шматочки і не дряпати вже добре розгладжену поверхню. Ніколи не мийте інструменти після шпаклівки в раковині, щоб не забити її! Після нанесення першого шару потрібно пройтись шпателем уже без матеріалу і розгладити всі нерівності. Якщо стіна дуже крива можна використовувати широкий шпатель для більш швидкого процесу шпаклювання, але якщо стіна є відносно рівною, можна використовувати менші і зручніші інструменти.

Шліфування шпаклівки

Після завершення шпаклювання потрібно шліфувати стіну для того щоб остаточно прибрати всі нерівності і зробити поверхню ідеальною. Обов’язково використовуйте захисну маску і окуляри.

Шліфування шпаклівки

Шліфування шпаклівки

Висновок!

За допомогою цих простих порад і інструкцій ви зможете приступити до шпаклювання стін в своїми руками. Успіхів!

(Visited 2,147 times, 1 visits today)