Як правильно зробити цементну стяжку підлоги

         

Основне завдання цементної стяжки – це вирівнювання поверхні для подальшого укладання підлоги. За сучасним технологічним правилам, плита, яка служить основою для підлоги в різних типах будинків, виготовляється рівною тільки з боку стелі. Сторона, яка повинна бути підлогою, покрита нерівностями, ямами і горбами, на її поверхню можуть виходити навіть кінці іржавої арматури. Тому питання: як зробити цементну стяжку підлоги якісно і професійно, хвилює багатьох в першу чергу.

Так виглядає якісна стяжка

Так виглядає якісна стяжка

Навіть далекій від будівництва людині стає зрозуміло, що на таку поверхню постелити покриття неможливо. Перед тим, як зробити стяжку, потрібно добре проаналізувати плиту. Оцінка стану залізобетонної поверхні, виробляється за деякими критеріями: горизонтальна складова поверхні, мiцний стан зовнішнього шару і вміст вологи.

Якщо вам необхідно провести цементацію, тобто збагатити поверхневий шар деталі вуглецем до концентрації 0,8-1,1% і отримати, в результаті подальшого гарту, високу твердість і зносостійкість поверхневого шару то радимо відвідати сайт https://karbaz.com.ua/nashi-uslugi/cementacija/

Також необхідно враховувати гігроскопічну властивість плит, кількість тріщин, всіляких відколів і пошкоджених швів. Перераховані вище фактори мають величезне значення, так як зробити стяжку досить клопітке і складне заняття без урахування вище зазначеної інформації.

Ще одне питання, за твердженням фахівців, які знають, як робиться стяжка. За їх твердженням, важко досягти позитивного результату хорошою міцністю стяжки, яка б не тріскалася від часу. Такий ефект обумовлений великою кількістю впливаючих на процес факторів. Наприклад, таких як:

 • застосування необхідної марки цементу;
 • правильна Гранулометрична якість піску;
 • точна міра об’єму води;
 • відсутність не потрібних домішок;
 • витримування пропорції піску та цементу.

Суха цементна стяжка підлоги

Популярною і відомою для вітчизняного будівництва стяжкою вважається обробка бетонної плити, при якій використовується суха суміш для стяжки підлоги. Головним складовим якої, є цемент і пісок.

Замішування стяжки

Так готують заміс розчину

Наприклад, щоб вийшов бетонний розчин М150, необхідно цемент М400, кількістю 330 кг, змішати з піском вагою в 1тонну. Вологий пісок використовувати не можна. Його щільність, при цьому, повинна бути в межах від 1,6 до 1,8 тонн на куб. метр. Зволожений пісок здатний знизити характеристики бетону. Зв’язує властивість цементної стяжки представляє портландцемент, виготовляють з природної глини та дрібного вапняку.

Так як зроблена цементна стяжка на неготових поверхнях призведе до плачевних результатів, необхідно бетонну плиту очистити від брудних, маслянистих і пилових нашарувань. Для цього її ретельно труть металевою щіткою або обдирною машинкою. Сміття що утворилося видаляють за допомогою пилососа. Добре очистити поверхню плити неможливо, тому вона грунтується з допомогою вузьких засобів. Особливо важливо це зробити, коли планують укладати на підлогу керамічну плитку. Неякісно виготовлена цементна стяжка здатна видавати характерний звук (під час ходіння по ній) і від цього через деякий час вона зруйнується.

Вибір грунтовки для цементної стяжки

Кожна основа має оброблятися відповідною ґрунтовкою. Це не тільки додасть хороших зчіпних властивостей основі і стяжці, а й нормалізує структуру залізобетонної плити.

Якщо основа має велику пористість, тоді краще її обробити праймером, розведеним з водою. Основи з більш щільною структурою і зі слабкою пористістю, обробляють за допомогою нерозведеного прайму. Характеристики грунтовок і їх призначення, вказують на етикетці упаковки.

Якість стяжки залежить, в першу чергу, від ступеня замісу цементно-піщаного розчину. Щоб його краще замішати, застосовують невисоку ємність (бажано металевої конструкції) і совкову лопату. Виливають розчин на готову поверхню і вирівнюють його за допомогою бруска або кельми. Коли не планується армувати стяжку, тоді вона повинна мати малу товщину не більше 3 см. Якщо можливе високе навантаження на стяжку, то виробляють армування зі спеціальної сітки (для товщини більше 3 см.).

Технологія отримання ідеальної підлоги

Так як зроблена стяжка підлоги, після правильного застосування всієї технології будівельних робіт, повинна приховувати більшість нерівностей. То для того, щоб вийшло ідеально горизонтальна площина поверхні, встановлюють спеціальні розчинні маяки, які виставляються в одну площину, використовуючи рейковий рівень.

Стяжка і маяк

Так працюють з розчинними маяками

Зробити маяк дуже просто. Виготовляють розчин з гіпсу і накладають його маленькими горбиками з висотою, що не перевищує товщини передбачуваної стяжки. За умови, що гіпс здатний швидко засихати, заміс роблять невеликим. Кожен горбок забезпечений вставленими дерев’яними вішками і виставляється відносно один одного за допомогою рейкового рівня. При цьому для зручності використання рівня, відстань від вішки до вішки становить приблизно два метри.

Як виробляти заливку

Часте явище, коли заливку виробляють смугами, забезпечивши, таким чином, високу продуктивність праці. Для цього виставляють спеціальні маякові рейки, які стримають розповзання розчину. Також маяки можуть виступати в ролі опалубки. Тоді металеві труби можуть служити, як рейки. При цьому діаметр труб дорівнює товщині передбачуваної цементної стяжки. Якщо використовують бруски з дерева, тоді їх висота повинна відповідати товщині стяжки. Заливка смуг бетону проводиться через одну, а коли розчин підсохне, знімають направляючі і продовжують заливати смуги що залишилися. Оптимальною для житлових приміщень, вважається ширина смуг в межах одного метра.

Так заливають підлогу смугами

Так заливають підлогу смугами

Існує правило, як зробити стяжку більш якісною. Дивляться, коли на поверхні розчину утворюється “цементне молоко” або з’являються світлі плями – це явний сигнал до утворення западин або горбків. Западини при цьому коректують необхідним об’ємом суміші, а горбки вирівнюють правилом.

Щоб стяжка підлоги була зроблена правильно, необхідно відмінно просушити шар розчину. Тому чекаємо деякий час до цілковитого висихання, яке залежить від товщини шару стяжки. Збільшення її міцності триває поступово протягом місяця, але цей процес відбувається не кожен раз рівномірно по всій глибині шару стяжки.

Поради майстрів із затирки

Майстри рекомендують затирати цементну стяжку за допомогою “цементного молочка”, що надає більшої “товарності” поверхні. Але цей прийом, не є технологічно потрібним. Коли застосовують фінішне підлогове покриття, “цементне молочко” змивають. Дочекавшись, коли стяжка висохне, наносять на неї гідроізоляційне покриття, а також укладають стійку від вологи фанеру товщиною 12 міліметрів. Фанера необхідна, щоб створити вологостійкий бар’єр, що перешкоджає проникненню вологи до підлогових покриттів. Особливо це критично для паркетної дошки, яка може пожолобитися, особливо навесні і восени в періоди підвищення вологості бетонної стяжки.

Цементна стяжка підлоги

Для цього виду стяжки характерно:

 • сірий відтінок готової стяжки;
 • підвищена шорсткість поверхні;
 • наявність швів в області дверного отвору і вузьких місцях кімнати;
 • мала чутливість до вологи;
 • присутність компенсаційних швів у великих приміщеннях;
 •  можливістю виявлення опуклостей в області кромки і шва.

Для того щоб основа з цементно-піщаної суміші була надійною і служила довго необхідно дотримуватися технологію і всіх вище перелічених вимог.

Єдиною складністю можна назвати проблему отримання добре вирівняної поверхні, тривалий час повного просушування і неможливість застосування тонкого шару стяжки.

Деякі фірми випускають цементно-піщані з’єднання в сухому і готовому вигляді. Назва “суха суміш” в ходу у будівельників, що визначають наливні підлоги або в’яжучий матеріал для виробництва стяжок.

Правильне виготовлення стяжки на сухій суміші

Необхідно додавати ту кількість води, яке вказує завод виробник в своїй інструкції. Збільшення цього показника знижує експлуатаційні властивості стяжок. Стандартна ситуація, коли на півсотні кілограм суміші йде не більше восьми літрів води.

Щоб “не пішли” тріщини, відшарування і раковини застосовують пластифікатори. Пластифікатори здатні зробити розчин більш рівномірно висихаючим і пружним. Вони надають суміші додаткової ударної міцності, опірності до стирання і не допускають розтріскування.

Погана стяжка

Ось до чого може призвести недбалість

Дотримання пропорцій і технологічних нюансів, призведе до отримання надміцної стяжки. Після закінчення 6-12 годин, стяжка здатна придбати стартову міцність. Це дозволить “ходити” по ній не пошкодивши її.

Догляд за цементною стяжкою

Використання спеціальних полімерних складів, призводить до утворення захисту на поверхні стяжки у вигляді прозорого паропроникного шару. Почекавши близько 4-8 ч., Щоб стяжка просохла, наносять на неї поверхню полімерний склад, для захисту від нерівномірності її висихання. Функції полімерного шару на цьому не закінчуються. Він надалі виступає в ролі грунтовки.

Висновок!

Дотримання всіх перерахованих вище рекомендацій призведе до отримання міцної монолітної поверхні, яка довго і надійно буде  забезпечувати якісну основу, для різних видів підлогового покриття.

(Visited 6,944 times, 1 visits today)