Як самому побудувати басейн на дачній ділянці

         

Кожен мріє спекотним літнім днем викупатися у власному басейні на дачній ділянці. Але не все вирішуватися на його будівництво, адже, на думку багатьох, це дуже дорого.
Насправді побудувати басейн своїми руками не важко, потрібно лише пара-трійка вільних днів і невеликий досвід поводження з інструментами. А для побудови серйозніших об’єктів рекомендуємо звернутись до професіоналів. Для цього зверніться на адрес ExpertFun

З чого розпочати будівництво власного басейну?

Почати будівництво басейну потрібно з проектування, щоб зробити правильний проект потрібно врахувати кілька важливих параметрів:

  1. Ширина, довжина, глибина товщина стін майбутньої споруди.
  2. Розташування басейну на ділянці.
  3. Місця підключення водопостачання та водовідведення, систему очищення води
  4. Кількість додаткових елементів (сходи, трамплін, підсвічування, сходи тощо).
Басейн збудований своїми руками

Басейн збудований своїми руками

Необхідна середня глибина басейну повинна становити близько півтора метра, цього достатньо для комфортного плавання дорослої людини, зростом до 1,9 метра. Якщо планується побудова вежі або трампліна, потрібно збільшити глибину басейну до двох з половиною метрів. Довжина басейну має бути мінімум 5 метрів, ширина 2 метри. Товщина стін та дна – 0,25 метрів мінімум залежно від обраної вами марки бетону.

Будівництво бетонного басейну поетапно:

Будівництво бетонного басейну поетапно:

  1. Котлован. Насамперед необхідно вибрати місце і вирити котлован потрібної форми та розміру. При влаштуванні котловану необхідно передбачити правильну стічні та дренажні системи, для того щоб захистити вашу ділянку від затоплення. Канал для водовідведення робиться з нахилом 5 градусів у бік зливу води.
  2. Армування. Для армування дна та стін укладається спеціальна сітка у 2 шари. Сітку можна замінити на арматуру, скріплену між собою дротом.
  3. Опалубка. Опалубочную систему роблять зі звичайної дошки або фанери, можна використовувати вторинні матеріали, зовнішній стан опалубки не вплине на її якість. З внутрішньої сторони опалубну систему потрібно обтягнути плівкою, використовувати так само не новий матеріал, головне щоб плівка була без дірок.
  4. Заливання бетону. Спочатку потрібно підготувати розчин цементу та піску, для економії матеріалу можна додати щебінь. Спочатку заливається дно басейну, потім розчин заливається в опалубну систему стін. Після заливання бетону варто дати йому висохнути 7-12 днів залежно від кліматичних умов.
  5. Гідроізоляція. Спеціальний розчин наносять мінімум 2 шари валиком або спеціальним розпилювачем.
  6. Оздоблення. Зовнішнє оздоблення можна виконати з будь-якого відповідного вам матеріалу, зазвичай використовують кахель або керамограніт, але можна використовувати і просту щільну плівку або брезент.

За дотримання цієї послідовності ви легко зможете облаштувати басейн на своїй ділянці. Залишається лише дочекатися повного його висихання та наповнити чистою холодною водою.

(Visited 258 times, 1 visits today)