Як самостійно встановити міжкімнатні двері

         

Оновлення дверей – один з важливих кроків до успіху при ремонті. Саме тому в цій статті розберемо етапи установки дверей своїми руками. Впевнений – це буде цікаво для людей, що люблять працювати по дому, а також для людей, що проживають за містом, так як самостійний монтаж дверей дозволяє істотно заощадити на оплаті майстри з міста.

Установка міжкімнатних дверей самостійно

Про вибір петель

Перед початком монтажу, важливо зробити правильний вибір дверних петель. При виборі петлі враховуємо вагу дверного полотна. Наприклад ламіновані двері з сотовим наповненням можуть кріпитися на накладну «метелика», а важкі дерев’яні які важать від 20 кг, покупці частіше кріплять на врізні розбірні петлі з підшипником.

Вибір дверних петель для міжкімнатних дверей

Також важливо відзначити, що бувають ліві і праві петлі. Зрозуміти які саме потрібні можна визначивши, в який бік відчиняються дверне полотно. Можна також купити універсальні петлі

Як встановити двері?

Перед вибором міжкімнатних дверей і їх придбанням потрібно заміряти ширину, висоту і глибину вашого дверного отвору. Глибина / товщина – це параметр який впливає на вибір доборного елемента (краще виміряти обидві стіни знизу і зверху – стіни дуже часто бувають криві). Ці цифри необхідно показати менеджеру в магазині дверей.

Як правильно заміряти дверний отвір

Двері рекомендується врізати після всіх підготовчих робіт, штукатурно-малярних, викладання підлогового покриття і поклейки шпалер. Це дозволить досягти гарного стику дверної коробки з підлоговим покриттям (без щілин).

Після придбання дверей їх необхідно акуратно розпакувати. Найчастіше в комплект входять: дверне полотно, коробка, лиштва, доборний елемент.

Збірка дверного короба

Першим кроком збираємо дверну коробку. Дверні коробки викладаємо за формою отвору, враховуючи при цьому напрямок їх відкриття. Далі відмірявши і відпилявши верхню коробку, так, щоб в результаті вийшов П-подібний отвір необхідного розміру (в статті розглядається варіант без порогу).

Широко відомі способи з’єднання дверного короба – це під кутом 45 ° і під кутом 90 °. Останній простіший простіший, тому його розберемо по пунктах:

• На підлозі необхідно розкласти 2-е дверні “вертикальні” коробки. Між ними ми кладемо дверне полотно. Для створення зазору між коробкою і полотном викладають картон.

• До верхніх торцях “вертикальних” коробок прикладають “горизонтальну” заготовку. Також необхідно прокласти картон.

• Далі ножівкою з дрібним зубом (наприклад по металу) рівно відпиляти верхню частину коробки.

• З’єднуємо саморізами верхню частину коробки з нижніми.

• У цій статті розбираємо варіант дверної коробки без порога. Саме тому залишимо запас приблизно від 8 мм до 1 см, щоб двері не скребла по підлозі.

Врізка петель

Петлю врізати в дверне полотно на відстані 20 см від країв дверей. Для цього необхідно поставити двері на торець (між торцем, і підлогою потрібно підкласти картон). Петлю приставляє до дверей і виставляємо так, що трохи зміщуємо на себе (щоб механізм вільно ходив). Потім обводимо по контуру, і вибираємо стамескою глибину рівну товщині петлі.

Таку ж операцію необхідно проробити і з дверною коробкою, на якій буде висіти двері. Для визначення місць кріплення, потрібно докласти двері до коробки.

Перед закручуванням шурупів, потрібно висвердлити отвори меншого діаметра (щоб уникнути розколів)

Монтаж дверної коробки

У підготовлений проріз встановлюємо короб. Виставляємо конструкцію за допомогою кутника і рівня. Знизу необхідно встановити розпірну рамку. Перевіряючи осі встановимо клини між стіною і коробкою.

Просвердливши отвори по периметру з рівним кроком, закріпимо дверний короб на анкера. Так само в дверну коробку можна вставити доборний елемент.

Установка дверної лиштви

Дверна лиштва грає декоративну роль, закриваючи нерівність стіни і витрати монтажу. Після розмітки довжини, визначте як необхідно закріпити наличник – під 45 градусів або під 90 Для рівного зрізу під 45 можна використовувати столярне стусло і ножівку з дрібним зубом. Найпростішим варіантом кріплення буде прибити маленькими декоративними цвяхами. Олівцем восковим закрасимо капелюшки.

(Visited 684 times, 1 visits today)