Як встановити броньовані вхідні двері своїми руками

         

Встановити вхідні броньовані двері можна і своїми силами. Однак, необхідно пам’ятати, що такі двері досить важкі, і якщо установку провести неправильно, то з часом вони можуть дати усадку і просто перестати закриватися. Але дотримуючись чітку послідовність дій і певну технологію установки броньованих вхідних дверей, можна впоратися з цим завданням, не гірше професіонала.

Є два основні методи кріплення броньованих вхідних дверей до стіни:

  1. Кріплення на монтажні пластини;
  2. Внутрістінна фіксація.

Щоб зрозуміти яким способом краще скористатися, досить виміряти товщину стіни. Перший спосіб досить універсальний і підійде практично для будь-якої ситуації. Спосіб номер два, підійде тільки, якщо стіна має ширину 20 см і більше. Тому що, внутрістінне кріплення дуже вразливе, і якщо стіна буде занадто тонка, двері можна буде вирвати, використовуючи звичайний лом.

Броньовані двері

Броньовані двері

Перший спосіб – кріплення на монтажні пластини

Стандартно, на дверній коробці з боків, присутні пластини з отворами, які уготоване для вбивання анкерів або сталевих прутів. Вся дверна рама, вирівнюється щодо зовнішньої частини стін. Враховується також, що з кожного боку коробки, повинен залишатися зазор не менше 1 см. Це необхідно для точного вирівнювання дверної коробки, яке проводиться дерев’яними клинами.

Сталеві прутки вбивають в отвори на пластинах, а потім розклепують їх кінці або приварюють до самої дверної коробки. Також, для цієї мети підходять анкерні болти, які можна використовувати замість прутів.

Другий спосіб – фіксація в середині стіни

Даний спосіб, більше підходить для приватних будинків, так як стіни там часто ширше, ніж в квартирах. Дверна рама в даному випадку, кріпиться за допомогою тих же сталевих прутів або анкерів, тільки не через монтажні пластини, а вже через отвори які розташовані на самій рамі. У разі, якщо такі отвори відсутні їх висвердлюють самостійно.

Потрібно врахувати також, що діаметр прутків або анкерних болтів, повинен становити не менше 15 мм, а довжина повинна бути мінімум 100 мм, в ідеалі 150 мм.

Як монтувати броньовані вхідні двері

Установка дверної коробки

Вставляємо дверну коробку на її законне місце і надійно фіксуємо дерев’яними клинами. Застосовуємо будівельний рівень для чіткості. Вирівнюємо по горизонту, а також по вертикалі. Ні в якому разі, не можна допускати завалювання дверної коробки назовні або всередину. Все повинно стояти ідеально рівно! В іншому випадку, можуть виникнути проблеми з подальшою експлуатацією дверей, і вони швидко вийдуть з ладу.

Якщо рівень дотриманий правильно, приступаємо до роботи з перфоратором. Необхідно висвердлити отвори в стіні, безпосередньо через монтажні пластини. Глибина і ширина отворів, повинні чітко відповідати пруткам або анкерів.

Далі приварюють або расклёпиваем кінці прутків. Не забуваємо час від часу користуватися будівельним рівнем.

Одягаємо двері на петлі

Насамперед необхідно добре змастити внутрішні частини петель, щоб надалі двері відкривалися плавно і без скрипу. Всередину петель потрібно покласти підшипники, які повинні йти в комплекті до дверей. Потім одягаємо двері на петлі і тестуємо на плавність ходу. Для того щоб одягнути двері на петлі, необхідно мінімум 2 людини, так як двері дуже важка і габаритна, то зробити це в поодинці – практично нереально.

Броньовані вхідні двері

Броньовані вхідні двері

Робота монтажною піною

Перед тим, як запінити зазори між дверною коробкою і стіною, необхідно закрити ті частини дверей, на які випадковим чином, може потрапити монтажна піна в процесі роботи. Для цього добре підходить малярська стрічка. Далі, в обов’язковому порядку змочуємо зазор водою для того, щоб піна мала хорошу адгезію з коробкою і стіною. Потім ретельно пройдіться піною по всьому зазору, не залишаючи відкритих ділянок.

Після роботи монтажною піною, її потрібно залишити підсихати, приблизно на добу. Коли піна висихає, двері повинні знаходиться в закритому положенні. Висохлу піну, знімаємо канцелярським ножем і навколо наносять штукатурку.

(Visited 1,109 times, 1 visits today)