Як вибрати душову кабіну

         

Більшість людей звикло починати свій день з холодного душу, що має одну вкрай корисну властивість, знімати ранковий сонний стан. Можна легко уявити собі життя без ванни, однак, думка про відсутність в домі такої потрібної речі як душ вже не може залишити настільки ж байдужим.

Саме тому популярність компактних і зручних душових кабін зростає з кожним днем. А малі розміри – одна з їх найвагоміших переваг перед ваннами. Всі душові кабіни можна умовно розділити на дві групи: відкриті і, відповідно, закриті, які частіше називають моноблоками.

Як вибрати душову кабіну

Перший вид душової кабіни складається зі змішувача, огорожі, душової лійки і піддону, який може бути відсутнім в деяких випадках. Відкрита душова кабіна може бути розміщена в будь-якій частині ванної кімнати, однак перед установкою необхідно буде провести кілька підготовчих робіт, які можуть затягнутися на досить тривалий час.

Моноблок на відміну від душових кабін першого виду має все необхідне: стелю, стіни, піддон і навіть панель управління. Переваги моноблока в простоті монтажу і наявності додаткових функцій, яких просто не може бути в душовій кабіні відкритого виду.

Моноблок герметичний і, як наслідок, досить безшумний, але при всіх своїх перевагах має один недолік – складність транспортування. Крім вищеописаних типів душових кабін існують також додаткові види, такі як вбудовані кабіни і душові бокси.

Вбудовану кабінку слід встановлювати в ніші ванної кімнати, якщо така є. Даний варіант є ідеальним для людей, які люблять паритися, так як всередині вбудованої кабіни можна встановити хороший генератор пари і легко розмістити місця для сидіння. Душовою бокс призначений для тих, хто не бажає до кінця відмовлятися від ванни. Він може бути розташований на краю ванни, або по її центрі.

Так само існує варіант загорожі ванни по всьому периметру. Найзручнішими вважаються просторі прямокутні душові кабіни, але цей варіант відпадає для ванних кімнат недостатньо великого розміру. Вище вже було сказано про те, що душові кабінки відкритого виду можуть не мати піддонів, що з одного боку дуже зручно, так як з’являється можливість проектування кабіни практично будь-якої форми.

Але існують і мінуси у вигляді обслуговування труб і розташованого в підлозі зливу. До всього іншого душові кабіни з піддонами набагато надійніші. Їх рекомендується вибирати з рельєфним дном, а так само не зайвим буде розрахувати, чи здатний піддон витримати ту чи інший вагу.

За формою піддони можуть бути найрізноманітнішими: від круглих до п’ятикутних. Найпоширенішими з яких, мабуть, є піддони кутового типу, які представляють собою одну четверту кола. Душові кабіни з такими піддонами не займають зайвого місця, так як, як правило, встановлюються в кутку кімнати.

Для виготовлення піддонів використовують чавун, сталь, кераміку, акрил і штучний мармур. Використання чавуну, однак, поступово сходить нанівець через велику вагу і гучний шум, що виникає під струменями води. Акрил, через свою особливу складову, що не дозволяє йому бруднитись, на даний момент є найбільш популярний. Каркас душових кабін виготовляється з алюмінію, або з пластику, а стінки можуть бути виконані зі скла або полістиролу.

Скло повинно бути загартованим. Воно може мати абсолютно будь-яке забарвлення і бути як прозорим, так і матовим. Покупку душової кабінки з полістиролу можна назвати хорошим вибором, так як через деякий час він мутніє і на ньому з’являються розводи.

(Visited 476 times, 1 visits today)