Як вибрати газовий котел для опалення приватного будинку

         

Люди, які проживають в приватному будинку, який свого часу довго роздумували над тим, який тип опалення зробити. Більшість власників зупиняються на газових котлах. При покупці таких пристроїв виникає багато складнощів. Якщо ви надумали купувати настінний котел або будь-який інший, то обов’язково читайте вимоги, які будуть потрібні для його установки.

Ми вам розповімо про всі типи котлів, розберемо їх пристрій, і допоможемо вибрати потрібну модель для вашого будинку.

Принцип роботи

Всі газові котли діляться на 3 види: конденсаційні, одноконтурні та двоконтурні. Далі ми розповімо з чого складається кожен тип і розглянемо роботу пристроїв. Після цього ви зможете визначитися з типом, який підійде для вашого будинку.

Монтаж котла для опалення власного будинку слід довірити професіоналам

Двоконтурні котли

Основною частиною таких котлів є теплообмінник, який складається з 2-х пальників. Пристрій має просту схему, завдяки якій отримав високу якість і довгий термін експлуатації.

Насамперед ми включаємо запальник, підносимо сірник для його розпалювання. В котлі присутня термогенератор, який виробляє електричний струм. Потужність він має досить малу, але її вистачає для харчування клапана.

Датчик температури стежить за нагріванням. Після певної температури він активує пальник. Як тільки нагрів стає максимальним датчик закриває камеру. Все, що згорає, через димохід виходить на вулицю. Варто відзначити, що дані котли користуються великим попитом, ніж одноконтурні. Більшість двоконтурних моделей вішаються на стіну, рідше виробники випускають підлогові рішення.

Одноконтурний котел

Суть роботи таких опалювачів дуже нагадує всім звичну газову грубку. Єдиною відмінністю є те, що в обігрівач встановлена ​​камера згоряння. У порівнянні з двоконтурним варіантом, цей котел практично не відрізняється. Кожен з них опалює будинок однаково, при цьому двоконтурні відповідають ще за гарячу воду в будинку, тоді як в одноконтурних цієї функції немає.

Відпрацьовані гази виводяться аналогічним чином. У магазинах ви зможете знайти як підлогові варіанти, так і настінні.

Монтаж газового котла на кухні приватного будинку

Конденсаційний котел

Даний агрегат працює зовсім інакше. Холодна вода заливається в теплообмінник, всередині вона нагрівається від повітря і пальників. Після цього вода розподіляється в двох напрямках: частина її йде на опалення будинку, за яке відповідає генератор, решту воду можна використовувати для будь-яких господарських цілей. Висновок продуктів згоряння відбувається також за допомогою димоходу (іноді через вентиляцію).

Одноконтурний чи двоконтурний

У нашому регіоні більшу частину ринку займають одноконтурні та двоконтурні котли. Дані пристрої досить потужні і дуже прості в установці. Як ми вам писали раніше, одноконтурний агрегат годиться лише для опалення, гарячу воду по всьому будинку він розподіляти не зможе. Якщо у вас вже вирішена дана проблема, то можете сміливо ставити одноконтурні пристрій. Такий обігрівач можна встановити на пару з бойлером. Найпопулярнішими і ходовими котлами є пристрої таких виробників: BOSCH, BAXI, VAILLANT.

ДБЖ для газового котла

Моделі котлів, які не можуть продовжувати роботу без електрики повинні бути оснащені джерелом безперебійного живлення.

ДБЖ (Джерело безперебійного живлення) дозволить опалювачу працювати в разі відключення електроенергії. У приватних будинках ситуації можуть бути всякі, так що подумайте над цим питанням. До речі, ДБЖ можна використовувати як стабілізатор напруги.

Якщо ви вирішили купувати ДБЖ, то обов’язково враховуйте:

Загальна електрична потужність обладнання. Ці номери надруковані в паспорті. ДБЖ повинен володіти on-line функцією (подвійне перетворення). Якщо до ДБЖ можна підключити додаткову батарею, то це безсумнівно плюс пристрою. Ви продовжите час роботи системи опалення. Газові котли з функцією економії

Кожен теплогенератор має різну потужність. Вона залежить від багатьох чинників: схеми пальника, конструкції самого обмінника і нагнітання повітря. У той час, як відбувається нагрів пальника, виробляється тепло, створене природним газом. Виходячи з того, яка буде температура згорілого диму обчислюється економічність пристрою.

Для поліпшення роботи системи можна вбудувати стабілізатор напруги.

Теплогенератор можна вважати економним, якщо температура не перевищує 200 градусів. Котли, в яких присутня внутрішня камера згоряння мають температуру диму до 140 градусів. Такі обігрівачі можна легко називати економічними.

Вимоги до установки газового обігрівача

  • Перед покупкою газового пристрою вам обов’язково потрібно ознайомитися з наступними вимогами:
  • Димохід і вентиляцію обов’язково повинні бути присутніми.
  • Потрібні вікна для провітрювання і запас знизу дверей.
  • Агрегат повинен розташовуватися в кімнаті, яка огороджена від інших кімнат стінами з вогнестійким покриттям.
  • У будинку обов’язковий другий вихід на вулицю.
  • Приміщення повинно бути розміром 0, 2 м2 * потужність пристрою. Якщо менше, то можуть виникнути труднощі з обслуговуванням котла.
  • Присутність стабілізатора напруги.

Всі правила, які були описані вище є обов’язковими. Кожен з пунктів робить ваше життя максимально безпечною, так що не варто нехтувати наведені вимоги. Насамперед зробіть всі необхідні умови, тільки потім приступайте до вибору газового котла.

Які обігрівачі можна віднести до найякісніших

Всі марки котлів ми розбирати не будемо, зупинимося тільки на моделях найпопулярніших виробників, про які ми писали вам раніше. Пристрої цих марок є найбільш якісними і відповідають всім вимогам безпеки.

BAXISLIM 2300Fi

Цей пристрій виготовляється в Італії, має внутрішню камеру згоряння. Цей обігрівач є підлоговим варіантом, оснащений бойлером, який забезпечить весь будинок гарячою водою. Так що вам не потрібно переживати за подачу гарячої води для різних потреб. Котел має високу тепловіддачу. Завдяки закритій камері, в пристрої дуже великий відсоток ККД. У нашому регіоні даний обігрівач дозволений. На нашу думку, даний котел є найбільш вдалою моделлю, серед інших газових підлогових пристроїв.

Низький тиск газу не є проблемою для котла. Є можливість регулювати пальник і керувати нею на відстані. Виконана вона з міцної нержавіючої сталі. Котел ніколи не перегріється і не замерзне, так як має надійний захист.

Пристрій відповідає всім вимогам. Його можна сміливо рекомендувати багатьом людям, однак не кожному по кишені буде обігрівач BAXI. Він має досить високу ціну, при цьому потребує стабілізаторі напруги.

АОГВ-23, 2-3 КОМФОРТ

Цей обігрівач також із закритою камерою. Пристрій досить великої потужності, яке виготовляється в Росії на Жуковському заводі. Обігрівач відповідає всім екологічним стандартам. Для виведення згорілих продуктів використовується витяжка, або димар. Агрегат має всередині себе автоматику від іноземного виробника. Оснащений ще стрілочним термометром. Щоб використовувати котел, не обов’язково мати стабілізатор напруги.

Агрегат підходить для будь-яких типів приміщень. При його малій ціні, у пристрої є термометр, за яким можна відстежити перегрів. Щодо інших пристроїв, це має меншу потужність, однак для приватного будинку котла буде достатньо.

Як ми вже говорили, агрегат зроблений в нашому регіоні, тому його може використовувати кожен.

BAXILUNIA 3 COMFORT 240 FI

Даний обігрівач відноситься до настінних варіантів. Він має аналогічну камеру згоряння. Товар відповідає всім міжнародним вимогам. Навіть при низькому тиску газу обігрівач у вас буде продовжувати роботу. Агрегат оснащений цифровою панеллю, за допомогою якої можна вести контроль над казаном. Її можна переміщати. Покриття в пристрої захищено від корозії, прослужить дуже довго. Серед додаткових дрібниць можна відзначити водяний фільтр і планування завдань на 7 днів.

Звичайно, даний котел коштує чималі гроші, проте функціонал все виправдовує. Вам не потрібно докуповувати окремо бойлер, адже в агрегаті є функція подачі гарячої води. Якщо використовувати обігрівач без стабілізатора, то може вийти електронна система, яку в подальшому буде складно відремонтувати. Мабуть, це другий мінус (кормі ціни) в даній моделі.

VAILLANTTurboTECPROVUWINT 242-3-H

Котел відноситься до двоконтурним. Пристрій може нагрівати воду, а також регулювати її температуру. Камера згоряння закрита. Низький тиск газу для цього пристрою також не є перешкодою, котел буде працювати при тиску 10 Мбар. Панель управління в цій моделі механічна.

Тепер перейдемо до мінусів, яких в цьому пристрої пристойну кількість. По-перше, при автоматичному включенні котел шумить, по-друге, якщо ви використовуєте гарячу воду, то радіатор для опалення буде вимкнено по-третє, щоб подавати воду в обігрівач, буде потрібно фільтр. Стабілізатор напруги не обов’язковий, але використовувати можна.

BOSCHGAZ 4000 WZWA 24-2A

Даний обігрівач випускається в настінному варіанті. Якщо у вас є маленькі діти, то це безсумнівно плюс котла. Пристрій має високу потужність, тому їм можна опалювати і приватний будинок, і квартиру. Камера в агрегаті також закрита. Обігрівач робить гарячу воду, максимальна температура 65 градусів.

У попередній моделі у нас відключався радіатор на опалення при використанні гарячої води, в цьому пристрої даної проблеми немає. Можна встановити, як витяжку, так і димар. Кожен підбере для себе індивідуальне рішення. Панель управління розташована знизу. Агрегат потрібно підключати разом зі стабілізатором. Якщо обігрівач вийде з ладу, то його ремонт буде дорогим.

Ми дуже сподіваємося, що наша стаття буде для вас корисною і допоможе вам у правильному виборі котла для приватного топлення.

(Visited 788 times, 1 visits today)