Як вибрати мікрохвильову піч?

         

З кожним роком з’являється все більше побутових приладів, які призначені для зниження тимчасових витрат. Одним з таких апаратів є мікрохвильова піч. Цей винахід вже зовсім перейшов в статус звичайних, і, здавалося б, що можна ще знати, вибираючи хорошу мікрохвильовку. Але, при виборі кожної побутової техніки для дому існують свої критерії, на які необхідно звертати увагу.

Що потрібно враховувати, вибираючи мікрохвильову піч

Що таке мікрохвильова піч?  Це побутової електричний прилад, який призначений для готування, розігріву і розморожування продуктів.

1. Об’єм. Існує три основних види обсягу мікрохвильової печі:

– об’єм до 19 літрів. Такі апарати підходять тільки для розморожування і підігріву їжі;

– об’єм від 20 до 25 літрів. Оптимальний розмір для сім’ї з чотирьох людей. Більшість таких моделей мають, крім основних своїх функцій, гриль, який створює рум’яної скоринки при приготуванні їжі в ній;

– об’єм від 25 літрів до 32-х. Такі мікрохвильові печі підходять для великих сімей. У них, як правило, є ще і конвекція.

2. Потужність. Вона залежить від декількох складових: потужності самої мікрохвильовки (скільки вона споживає електроенергії) і мікрохвиль. Кожен апарат регулюється по потужності при приготуванні їжі. І в даному аспекті важливий момент – чим більше мікрохвильова піч за обсягом, тим вище повинна бути потужність.

Так, якщо мікрохвильовка йде без гриля, то середня потужність повинна бути до 800 Вт. Якщо ж з функцією «гриль», то потужність повинна починатися вже від 900 Вт. Відповідно, при відсутності додаткових функцій, чим більше потужність, тим швидше їжа буде розігріватися.

3. Що таке мікрохвильова піч з функцією «конвекція». Наявність такого режиму необхідно для тих, хто небайдужий до випічки або запеченого м’яса. Працює така мікрохвильова піч за принципом рівномірного розподілу повітря із заданою температурою, завдяки якому продукти набувають рум’яної скоринки.

4. Режим «гриль». Завдяки наявності цієї функції в мікрохвильовій печі можна підсмажувати овочі, м’ясні і рибні продукти. Є кварцовий гриль (в цьому випадку в мікрохвильовку вбудована кварцова лампа, яка швидко нагріває їжу); теновий гриль (це трубка з елементом нагрівання всередині, яка розташована нагорі всередині мікрохвильовки. Існують печі з рухомою трубкою, яка дозволяє нагрівати їжу з різних сторін, таким чином, можна вибрати той кут, на якому буде запечена скоринка); вугільний гриль (в даному випадку виробники встановлюють вугільний нагрівальний елемент, що прискорює в рази роботу мікрохвильової печі. Працює за принципом схожим на приготування їжі на вогні, що дозволяє зберігати корисні речовини в продуктах).

Тип управління мікрохвильової печі

– механічне управління. Мікрохвильова піч наводиться в дію за допомогою двох ручок, які: одна призначена для виставлення потужності, інша для включення часу. Даний варіант дуже простий в управлінні;

– кнопкове управління. В даному варіанті виставляється час розігріву їжі, причому, воно залежить від ваги продукту і типу;

– сенсорне керування. Дане управління нічим не відрізняється від кнопкового, єдина різниця, що в дію приводиться мікрохвильова піч і допомогою натискання кнопок на дисплеї.

6. Внутрішнє покриття. Мікрохвильові печі бувають:

– з емалевим покриттям – найпопулярніший варіант, який не вимагає особливого догляду;

– з керамічним покриттям – міцне покриття і просте у догляді;

– нержавіюча сталь – самий довговічний варіант.

7. Функції мікрохвильової печі. Існує кілька найпоширеніших функцій: розморожування, захист від дітей, швидкий розігрів, звукове сповіщення. Але цей параметр безпосередньо пов’язаний з ціною на мікрохвильовку – чим вона дорожча, тим більше буде функцій.

Висновок

Підводячи підсумки всього вищесказаного, потрібно відзначити, що вибрати мікрохвильову піч нескладно. Кожному потенційному покупцеві важливо для себе вирішити, що йому потрібно від тієї чи іншої моделі. Якщо мікрохвильова піч потрібна лише для підігріву їжі, то шукати варіанти з розширеним функціоналом не варто, тому що, чим більше функцій і потужностей, тим дорожче буде коштувати побутовий прилад.

(Visited 542 times, 1 visits today)