Як вибрати насос для дачі

         

Заміський будинок – місце, де обов’язково потрібен насос. Від цього пристрою залежить система поливу, надходження води в будинок для домашнього господарства, відведення талих вод у весняний сезон. Іноді підключається власне опалення за сучасними технологіями, не підключені до загального колектору. Це дуже зручно для тих, хто постійно живе в заміському будинку. Для вирішення кожної проблеми розроблені свої конструкції насосів.

Насоси, які занурюються на глибину

При великій глибині свердловини використовуються поверхневі і глибинні насоси, їх повністю опускають у воду. Такі насоси здатні створити водяний стовп заввишки до декількох десятків метрів. Вони не потребують сервісному обслуговуванні через відсутність обертових деталей, що не створює зайвих незручностей господарям. У конструкції міститься спеціальний поплавковий датчик, який допомагає стежити за тим, щоб насос автоматично вмикається і вимикається при падінні рівня води нижче заданого і при його заповненні.

Насоси, які використовуються на поверхні

Такі насоси не занурені в воду, в неї потрапляє лише шланг, за допомогою їх роботи створюється тиск у водяній системі. Насоси такої конструкції вибирають при глибині джерела 7-10 м. За принципом роботи у них також присутній поділ:

Вихровий тип поверхневого насоса. Стіл тиску – максимум – 2-3 м. Проте їх перевагою буде інтенсивний натиск води. Вихрові насоси застосовуються для підкачки основної системи водопостачання господарства;

Відцентровий тип поверхневого насоса. Вони можуть піднімати стовп води до 10 м. Такий насос здатний забезпечити інтенсивний натиск води для зручного поливу або ж у випадках пожежогасіння.

циркуляційні насоси

При замкнутій системі водопостачання і опалення, використовуються циркуляційні насоси. Такий вид насосів не здатний створювати високий стовп води і забезпечити великий обсяг продуктивності, однак найчастіше використовується в перерозподілі рідин по окремих осередків системи малоповерхових будівель.

Серед циркуляційних насосів для систем опалення існують особливі моделі з більш складною конструкцією і з більшою продуктивністю. Такі насоси необхідні для будівель в 6-7 поверхів, вони здатні створювати стовп води в 20 м.

дренажні насоси

Такого виду насоси мають невеликий обсяг і їх можна транспортувати. Вони застосовуються для видалення малих і середніх обсягів води з водних сховищ, ємностей, колодязів і підвалів, яка містить домішки, також насоси необхідні для перенаправлення талих вод з земельних ділянок.

Дренажні насоси не створені для великих напорів води, їх головне завдання – видалення води або ж її перенаправлення. Серед таких конструкцій існують спеціалізовані моделі для видалення фекальних мас, також для очищення каналізації, деякі з них мають пристрої для подрібнення твердих домішок і покриті антикорозійним шаром.

ручні насоси

При відсутності електрики активно використовуються ручні насоси. Звичайно, вони вимагають певних фізичних зусиль, проте такі механізми можуть давати 25-40 л води в хвилину, що набагато зручніше ніж ручний забір води відрами або іншими підручними засобами.

(Visited 574 times, 1 visits today)