Як вибрати паяльну станцію для домашнього використання

         

В даний час паяльними станціями користуються не тільки професійні інженери, а й звичайні любителі, яким подобається вдома працювати з електронікою. Багато новачків, які ніколи не користувалися таким приладом, часто стикаються з проблемами під час вибору. Щоб не виникало ніяких труднощів, необхідно заздалегідь розібратися з тим, що таке паяльна станція з феном, яку вибрати модель починаючому інженеру і як користуватися таким інструментом.

Звичайний паяльник з мідним жалом не надто придатний для пайки сучасних мініатюрних плат з SMD монтажем. Користуватися ним можна, хіба що, для пайки побутової техніки та друкованих плат з похідними компонентами, що називається, від випадку до випадку.

Для монтажу і ремонту сучасної електроніки все частіше застосовуються паяльні станції, які завоювали велику популярність, як у професійних електронників, так і у радіоаматорів. У цій статті дається короткий огляд паяльних станцій, що, безсумнівно, допоможе вирішити питання, яку ж станцію краще придбати. Рекомендуємо відвідати сайт https://expert-pro.com.ua/ Це інтернет магазин, що спеціалізується на роздрібній та оптовій продажі радіотехнічного інструменту, аудіо-відео товарів та оптичних приладів.

Контактні і безконтактні паяльні станції

Паяльною станцією називають спеціалізовані обладнання, яке використовується для ремонту радіодеталей. З їх допомогою люди можуть займатися пайкою мікросхем, транзисторів і конденсаторів.

Існують як бюджетні моделі, які мають тільки контактний паяльник, так і більш дорогі спеціалізовані паяльники. Вони оснащуються додатковими інструментами. Найчастіше у продажу на Аліекспресс та в інших інтернет-магазинах зустрічаються станції, оснащені термофеном. За принципом своєї роботи даний пристрій нагадує будівельний фен. Воно розігріває припой за рахунок циркуляції нагрітого повітря.

Все паяльні станції можна розділити на дві великі категорії. Контактні станції, по суті справи це, звичайні паяльники, керовані електронним блоком. Раніше така конструкція називалася паяльником з терморегулятором. Технологія пайки така ж, як простим паяльником, яким користувалися практично всі радіоаматори та професійні монтажники.

Контактні паяльні станції

Досить часто для ремонту електроніки користуються контактними моделями. Більшість з них використовують свинцево-олов’яний припій. Однак деякі паяльники можуть працювати і без свинцю. Виділяють два основних види контактних пристроїв:

Аналогові. Оснащується спеціальним електромагнітним реле і температурним датчиком, які відповідають за автоматичні включення і відключення паяльника.
Цифрові. У них вбудований запрограмований мікроконтролер, за допомогою якого регулюється температура нагріву.

Безконтактні паяльні станції

У таких пристроях пайка здійснюється за допомогою теплового випромінювання або розігрітого повітря. Безконтактні моделі можна розділити на дві категорії:

Термоповітряні. Оснащені турбінним феном, який подає гаряче повітря на поверхню.
Інфрачервоні. У них встановлено інфрачервоний випромінювач, за допомогою якого здійснюються паяльні роботи.
У рідкісних випадках зустрічаються комбіновані пристрої, оснащені як феном, так і випромінювачем.

Будова та принцип роботи

  • Паяльне обладнання складається з наступних елементів:
  • Модуль управління. Цей блок оснащується мікросхемою для регулювання температури і знижувальним трансформатором. Саме завдяки цьому модулю користувач може самостійно вибрати температуру нагрівання.
  • Паяльник. Основний елемент інструмента, який підключений до керуючого модуля.
  • Підставка. Потрібна для фіксації нагрітого паяльника в моменти, коли він не використовується.
    Деякі моделі додатково оснащуються термопінцетом, феном та компресором.

Критерії вибору

Щоб придбати якісний паяльник, необхідно ознайомитися з основними критеріями вибору. Нагрівальний елемент – один з головних компонентів паяльної станції. У подібних пристроях найчастіше використовуються керамічні і ніхромові нагрівачі. Останні найчастіше встановлюються в бюджетних моделях. Людям, які регулярно займаються ремонтом електроніки, не варто купувати моделі з ніхромового нагрівальними елементами. Справа в тому, що вони не підходять для тривалого і постійного використання.

Важливо! Для виробничих цілей краще придбати модель з керамікою. Однак і такий елемент теж має недоліки. Наприклад, він погано переносить нерівномірне нагрівання і іноді тріскається через нього.

При виборі паяльника необхідно переконатися в тому, що разом з ним продаються всі необхідні комплектні деталі. До них можна віднести:

  • пінцет;
  • підігріваючий фен;
  • теплової випромінювач для нагріву плат;
  • додаткова арматура.

Якщо комплектація неповна, краще відмовитися від покупки такого пристрою та пошукати іншу модель.

Потужність

Один з найважливіших критеріїв, на який треба обов’язково звертати увагу під час вибору. Щоб визначити відповідну потужність для компресорного паяльника з феном, треба заздалегідь дізнатися, для яких саме цілей він буде використовуватися. Наприклад, якщо він потрібен для ремонту ноутбуків або стільникових телефонів, краще вибирати моделі потужністю не більше 60 Ватт.

Ремонтопридатність

Ще один критерій, про який не варто забувати – ремонтопридатність пристрою. Справа в тому, що у паяльників може зламатися тен або жало. Тому іноді людям доводиться займатися їх ремонтом. Однак, щоб не довелося нічого ремонтувати, треба спочатку купити якісний паяльник, який буде справно працювати без поломок.

Паяльна станція – прилад, який повинен бути у кожного любителя електроніки. Люди, які вирішили придбати собі такий паяльник, повинні заздалегідь ознайомитися з усіма нюансами вибору пристрою. Тільки так вдасться купити дійсно якісний паяльник.

(Visited 189 times, 1 visits today)