Як вибрати підвіконня для вашого вікна в квартирі

         

Роблячи ремонт у квартирі, вставляючи нові вікна, виникає потреба у виборі і установці нового підвіконня. Щоб ви не шкодували про вибір, а раділи цьому важливому елементу інтер’єру, потрібно знати, яке підвіконня вибрати, як його правильно встановити. На ринку або в спеціалізованому магазині ви зможете знайти безліч різноманітних варіантів, які пропонуються виробниками.

Про підвіконнях для квартир

Варто пам’ятати про те, що підвіконня повинні бути стійкими і потужними, вони не повинні боятися бруду або подряпин, великої ваги і гарячого посуду. Виробники прагнуть всі ці вимоги врахувати, створюючи підвіконня з найрізноманітніших матеріалів.

Гарне підвіконня - це гарне продовження вікна

Гарне підвіконня – це гарне продовження вікна

З чого роблять цю деталь вікна?

Різновиди підвіконь

Для підвіконь використовується цілий список матеріалів. Ось наприклад:

 • Мармур.
 • Дерево.
 • Деревно-стружкова плита ламінована.
 • Граніт.
 • Пластик.
 • Агломармур.
 • Конгломерат.
 • Штучний камінь.
 • Онікс.

Кожен з цих матеріалів має свої характеристики і певні вимоги по використанню. Порівнюючи кожен з них, можна визначити, яке підвіконня буде самим підходящим для ваших умов в квартирі.

Що важливо врахувати при виборі

Думаючи про те, як вибрати підвіконня, відразу звертайте увагу на деякі важливі параметри і вимоги, яким повинен відповідати цей невід’ємний предмет вікна. Ось, на що необхідно звернути увагу:

 • Ширина.
 • Товщина.
 • Міцність.
 • Якість.
 • Довжина.
 • Довговічність.
 • І звичайно ж, ціна.

Всі ці параметри дуже важливі, тому що від них залежить, наскільки легко буде встановлювати підвіконня, як довго воно у вас протримається, а також те, скільки коштів ви витратите на нього, що важливо.

Варіанти підвіконь

Щоб визначитися з вибором, потрібно зрозуміти, які бувають тонкощі і нюанси кожного матеріалу, з якого їх виготовляють.

Натуральний і штучний камінь

Щоб зробити підвіконня з каменю, в основному використовують мармур або якийсь інший камінь. Візьмемо, приміром, конгломерат.

Підвіконня з каменю

Підвіконня з каменю

Він створюється людьми, для цього використовуються окремі шматки мармуру або, можливо, граніту. Ці потужні і тверді шматки породи склеюються між собою за допомогою смоли, але не звичайної, а поліефірної. Такий матеріал дуже вигідно вибирати, так як спектр допустимих кольорів може бути найрізноманітнішим, це досягається тим, що в суміш конгломерату додаються пігменти, що додають каменю певний відтінок.

До позитивних моментів використання такого матеріалу відноситься те, що вони служать досить довго, вони дуже міцні і можуть витримати великі навантаження. Крім цього, вони стійкі до появи подряпин. Окрім кольору, існує також можливість вибрати вид поверхні. Вона може бути як матовою, так і полірованої глянсовою. По довжині зазвичай ці підвіконня створюються не більше трьох метрів, а ширина оптимальна – це 30 сантиметрів, найбільша ж може досягати 1,2 метра.

Агломармур також вважається надійним матеріалом. Процес виготовлення складається з змішування борошна гіпсо-мармурового і спеціальних пігментів, що додають колір, всі ці матеріали зв’язуються разом з допомогою поліефірної смоли. На його поверхню наноситься спеціальний тонкий шар, який візуально створює ефект справжнього мармуру. Цей шар не може бути більше двох міліметрів. Такий матеріал вважається стійким проти ударів, а також легким в прибиранні і при митті.

Думаючи про те, які підвіконня краще вибрати, потрібно пам’ятати, що найпопулярнішими, міцними і красивими все одно вважаються матеріали натурального каменю – граніт, мармур і піщаник. Коли натуральний камінь добре відполірований, він особливо привертає увагу і додає підвіконню естетичний зовнішній вигляд. Якщо ваше підвіконня з натурального каменю буде гармонійно вписуватися в інтер’єр і не виділятися, то це – найкращий вибір.

Дерево

Дерев’яний матеріал, який використовується для створення підвіконь, вважається класичним.

Підвіконник з дерева

Підвіконник з дерева

Щоб він прослужив довго, потрібно звернути увагу на те, чи просочений він спеціальною рідиною проти вологи, а також чи має покриття лаком або фарбою, або засобом, який підвищить стійкість дерева до зносу.

Найпопулярнішими дерев’яними матеріалами вважаються:

 • Дуб.
 • Бук.
 • Ясень.
 • Вишня.
 • Каштан.
 • Сосна.

Кожна з цих порід дерев має свою певну ціну, яка більшою мірою залежить від якості матеріалу і його властивості служити велику кількість часу. Підвіконня з дерева іноді створюються за допомогою укладання планок навхрест, і потім вони склеюються між собою. Щоб вони добре і міцно склеїлися, використовуються високі температура і тиск. Стежити за тим, чи покриття просочене спеціальними розчинами-антисептиками, потрібно для того, щоб ваше підвіконня було захищене від ультрафіолету і вологи.

Пластик

Часто виникає питання, як вибрати пластикове підвіконня? З поширенням металопластикових вікон також виникла потреба в пластикових підвіконнях, які виглядали б гармонійно не тільки під інтер’єр, але і під саме вікно.

Пластикове підвіконня

Пластикове підвіконня

Під дією прямого сонця і великого рівня вологи він не псується. Пластиковий матеріал добре зберігає тепло, а також є жорстким і досить міцним. Все це досягається тим, що створений цей матеріал за допомогою камерної будови.

Незалежно від того, що ви використовуєте пластик, ваше підвіконня може бути виконане під дерево або камінь. Як це можливо? Завдяки тому, що на пластик наноситься спеціальне покриття, яке імітує інші матеріали. Таке унікальне покриття захищається лаком або глянцем, щоб не стиралося і не прийшло в непридатність.

Коли ви будете вибирати підвіконня для установки у себе в квартирі, обов’язково зверніть увагу на всі параметри й на матеріал виготовлення. Тоді ви зможете купити якісне підвіконня, яке прослужить вам довгий час.

(Visited 2,801 times, 1 visits today)