Як вибрати плиту на кухню?

         

А ви знали, що кухня будується навколо плити? У цій статті ми розповімо, як вибрати кухонну плиту, на що варто звертати увагу і які функції плити дійсно потрібні.

Основне правило: враховуйте традиції харчування в сім’ї і площа кухні. Стандартні прилади оснащені 4 конфорками і мають ширину 60 см. Є пристрої шириною 45-50 см. Кухонних плит меншого розміру не буває. Пов’язано це з габаритами духовки, обсяг якої повинен бути достатнім для приготування основних страв. Якщо місця на кухні зовсім мало, то можна взяти варильну плиту шириною 30 см з двома конфорками без духовки. Такі панелі вибирають люди, які не часто готують або живуть одні.

Електрична кухонна плита

Електрична кухонна плита

Газова плита

Принцип роботи пристрою на газі досить простий. При повороті ручки відкривається клапан, через пальник газ надходить в пальник, де змішується з повітрям і при подачі іскри спалахує. Пристрій підключається до газопідвідної магістралі за допомогою шланга. Відстань від точки подачі газу повинна бути не менше 4 метрів.

Купівля газової плити для вашої кухні є важливим рішенням. Вам потрібно не тільки визначитися з обробкою, але і порівняти газові плити, щоб отримати максимальну віддачу від ваших інвестицій. Перш ніж приймати будь-яке рішення, виміряйте простір, в якому ви плануєте встановити газову плиту. Автономні газові плити зазвичай мають ширину 76 см, але доступні як вужчі, так і більш широкі моделі. Більшість газових плит мають чотири пальники. Залежно від розміру обраної моделі, ви можете вибрати більше або менше пальників.

Устаткування має зовнішній кран перекриття енергоносія, який припиняє подачу газу до пристрою. Практично всі сучасні прилади оснащені електрозапалом, завдяки якому конфорки розпалюються без сірників і запальничок. Розпал відбувається від іскри, розташованого у рассекатель. Для цього прилад повинен бути підключений до мережі.

Плюси газових плит:

 • Низька ціна в порівнянні з електричним і комбінованими варіантами;
 • Швидкий нагрів ємності і її вмісту, прискорює процес приготування страви;
 • Полум’я з 2-3 конфорок дозволяє використовувати посуд з широким дном;
 • Полум’я легко регулювати простими рухами вимикача;
 • Газ планово відключають значно рідше електроенергію;
 • На газові конфорки можна ставити посуд з нерівним дном;
 • З точки зору економічності, газ завжди дешевше в порівнянні з електрикою.

Мінуси газових плит:

 • Газові плити в експлуатації дешевше тільки при наявності магістрального газопроводу, а при роботі з балонами ціни вище. До того ж з’являється залежність від постачальників газу і ризик пожежі;
 • Не кожна газова плита може працювати з балонами. Перед покупкою це слід обов’язково уточнювати у консультант
 • У газі є домішки, які при горінні на поверхні посуду утворюється наліт. Якщо газ неякісний, осідати кіптява. Тай в повітря потрапляють залишки горіння, які негативно позначаються на самопочутті домочадців;
 • Поверхня плити важче витирати через захисну решітку;
 • Час від часу необхідна чистка витяжки та заміна фільтруючих елементів. Якщо витяжка відсутня, то слід частіше проводити вологе прибирання і провітрювати приміщення відразу ж після закінчення приготування їжі;
 • Вище небезпека експлуатації. Газ – вибухонебезпечну речовину.

Щоб уникнути негативних наслідків, слід купувати якісне обладнання, а монтаж довірити професіоналам.

Велика сім’я може вибрати плиту шириною 90 см з 5-6 конфорками і великий духовкою. Якщо ж метраж кухні дозволяє розгулятися, то з вибором плити проблем не буде. В асортименті багатьох виробників є моделі шириною 90, 100 і 120 см.

Глибина варильних панелей, як правило, становить 50-60 см. Виробники враховують загальноприйняту висоту кухонної стільниці і роблять моделі висотою 85 см. Плита оснащена ніжками, які виставляють в залежності від висоти стільниці.

Газова кухонна плита

Газова кухонна плита

В першу чергу потрібно розібратися з тим, чим відрізняється плита від варильної поверхні. Так, перше являє собою тандем з поверхні для приготування та духової шафи, розташованих в одному корпусі. А панель – це прилад, оснащений конфорками і без духовки. Якщо до поверхні додати духову піч і окремо вбудовувати в кухонний гарнітур, то вийде альтернатива кухонної плити.

Як вибрати кухонну плиту, потрібно обміркувати заздалегідь, особливо, якщо найближчим часом ви плануєте капітальний ремонт приміщення. Це обумовлено тим, що від вибору газової або електричної плити буде залежати організація кухонної комунікації (водопровід, вентильовані відводи, електропроводка і т.д.). Не менш важливо і те, що плита знаходиться в щоденній експлуатації, особливо коли сім’я складається більш ніж з трьох чоловік.

Газова или електрична плита?

На це питання, як правило, дають відповідь будівельники, які підводять газопровід або встановлюють потужну електролінію. Переважно в старих будинках є газопровід, і, відповідно, необхідна газова плита. У новобудовах, з хорошою проводкою, користуються електроплитами.

Але якщо є можливість користуватися обома цими благами цивілізації, то якою має бути кухонна плита – електрична, газова або комбінована?

Кухонна плита – агрегат, який купується на тривалий час, тому перед його вибором необхідно зважити всі за і проти.

(Visited 2,102 times, 4 visits today)