Як вибрати радіатори опалення в залежності від системи опалення

         

Схоже, проходять часи старих незграбних чавунних радіаторів радянського зразка. Сьогодні людям хочеться поставити замість них щось більш витончене і компактне, але з хорошою тепловіддачею. Про те, як вибрати радіатори опалення, максимально відповідають цим вимогам, ми і розповімо в цьому матеріалі.

А з чого, власне, складається вибір

Для початку надамо перелік основних видів опалювальних приладів, пропонованих сучасними магазинами. Якісь із них можна поставити тільки в автономній опалювальній системі з чистою водою і низьким тиском. А інші легко зможуть витримати жорстокий бій з гідроударами і хімічно активною водою в централізованих системах опалення. Подивимося, що і як. На сторінці  https://teplotep.com.ua/product-category/opalennya/radiatori/ Інтернет-Магазину Опалення Та Водопостачання “TEPLOTEP” можна купити сталеві, алюмінієві та чавунні радіатори опалення у широкому асортименті.

Радіатори опалення в залежності від системи опалення

Чавун – без нього і сьогодні ніяк

Почнемо з чавунних радіаторів, що згадуються на початку статті. Не думайте про них поганого – сучасні радіатори, зроблені з цього металу, досить симпатично виглядають. Бюджетні моделі мають плоскі акуратні поверхні і компактні (в порівнянні з радянськими батареями) розміри. А вишукані ретро-моделі з прекрасними литними малюнками взагалі вважаються «цвяхом» інтер’єру. Для прикладу такі батареї надають кімнаті особливий шарм і відтінок старовини, оскільки стоять на витончених ніжках біля вікна. Довго зберігають тепло і не страждають від корозії, чавунні вироби здатні пропрацювати кілька десятків років. Мінусами даних приладів можна вважати їх важкість і пов’язану з нею складність монтажу, інерційність і великий обсяг теплоносія. Крім того, крихкість чавуну не завжди дозволяє йому витримувати гідроудари.

Легкі і красиві алюмінієві радіатори

Для власного будинку це чудове рішення – і коштують не дуже дорого, і дизайн мають різноманітний та стильний. Якщо вода в опалювальній системі чиста і кислотність у неї в нормі, то радіатори з алюмінію прослужать років 15-20. Адже низький тиск в системі опалення не буде відчуватися, а нейтральна вода не викличе лютої хімічної реакції з виділенням водню. Плюс таких батарей – мала інерційність.

Зауважимо, що існує два типи радіаторів з алюмінію:

Екструзійні радіатори – мають секції, склеєні з трьох частин і запресовані. Центральна деталь видавлена ​​на екструдері, а верхній і нижній колектори відлиті під тиском.
Ливарні радіатори – більш надійні і міцні, кожна секція у них відлита під тиском.

Для успішної експлуатації алюмінієвих приладів дуже важливо стежити за показником pH, який не повинен перевищувати 7-8. Інакше почнеться хімічна реакція алюмінію з виділенням водню. Це і для радіаторів згубно, і в пожежному відношенні небезпечно. Для відведення повітря необхідно ставити кран Маєвського (втім, він необхідний і для інших типів радіаторів).

Алюмінієвий радіатор опалення в інтер'єрі квартири

Алюмінієвий радіатор опалення в інтер’єрі квартири

Біметалічні радіатори, яким великий тиск по плечу

А ось це вже хороший варіант для квартири в багатоповерховому будинку, де тиск в системі опалення високий. Мало того – бувають і його скачки, звані гідравлічними ударами. Біметалічні радіатори, у яких під алюмінієвою оболонкою ховаються сталеві (або мідні) міцні труби, з легкістю витримають перепади тиску. Крім того, їх, на відміну від алюмінієвих колег, не “погризе» корозія. Адже сталь і мідь зовсім не так хімічно активні, як алюміній.

Біметалевих радіаторів теж існує два різновиди:

Істинно біметалічні радіатори – мають сердечник, в якому відсутні алюмінієві деталі. Він повністю виготовлений зі сталі (або міді) і не кородує, на відміну від колектора алюмінієвої батареї. А рифлений корпус, під тиском «надітий» на сталевий сердечник, дає хорошу тепловіддачу.

Псевдо біметалеві (інакше, на пів біметалічні) радіатори володіють сердечником, у якого тільки вертикальні канали посилені сталлю. Інші деталі – алюмінієві. Це збільшує віддачу тепла, але знижує міцність. Такі прилади мають більш низьку ціну, ніж істинно біметалічні прилади опалення. Крім того, біметалеві опалювальні прилади можуть складатися або з декількох секцій, або являти собою цільне монолітний виріб:

Радіатори секційного типу зручні тим, що їх можна при необхідності перебрати. Наприклад, коли вийде з ладу одна секція, або ж знадобиться збільшити або зменшити кількість цих секцій, то це все легко можна зробити.

Плюс монолітних радіаторів в тому, що вони мають величезний запас по тиску (близько 100 атмосфер). Тому такі прилади – найкраще рішення для «висоток» з центральним опаленням, де тиск в системі досить солідний, а від гідроударів часом не вберегтися.

(Visited 525 times, 1 visits today)