Дощова вода економить значну частину витрат на воду. Збір дощової води не тільки вигідний з економічної точки зору, але варто зауважити: дощова вода більше підходить для поливу, ніж питна через її хімічний склад. Дощова вода бідна сіллю і тому не забруднює ґрунт. Крім того, вона не містить агресивного хлору. Крім того, повідомляється, що рослини також удобрюються азотом при подачі дощової води. Повітряний азот розчиняється в краплях дощової води, проходячи через атмосферу. Полив дощовою водою надає листю азотне добриво в більш природній формі.
Дощова вода зберігається в бочках та надземних резервуарах в саду. В основному використовується для поливу, але є багато інших способів використання дощової води безпосередньо у власному будинку. Ви можете використовувати її для промивання, прання та очищення, а після фільтрації води – навіть для душу.
Дедалі популярнішими стають підземні резервуари з дощовою водою, як естетично, так і практично. У них можна зберігати воду довше, ніж в надземних резервуарах, тому що вони зберігаються в холодному місці і не схильні до дії прямих сонячних променів. Установка резервуара під землею є ідеальним способом підтримки якості води, але ви також можете розглянути можливість розміщення резервуара в погребі, але температура в погребі не повинна перевищувати 18 C, щоб уникнути ризику розвитку мікроорганізмів. Для води в резервуарах застосовується загальний принцип: якомога менше світла і якомога менше температура.
Дощова вода не є чистою від природи, тому також необхідно подумати про фільтр дощової води. Потрапляючи в покрівельні або дренажні труби, вона може бути забруднений листям, палицями, пилком, пилом, а також мікробами, такими як пташиний послід. Фільтрація дощової води через різні фільтри видаляє грубі забруднення і залишилися бактерії.
Який розмір бака вибрати?
Першим кроком є вибір правильного розміру бака. Резервуар не повинен бути занадто маленьким, але не надто великим, щоб бути «сухим». Розмір резервуара залежить від розміру дренажної поверхні – зазвичай даху, з урахуванням розміру покрівлі і її типу. Іншим критерієм є рівень опадів в даному місці, з якого ми отримуємо розрахунковий обсяг дощової води в місяць.
Для чого я буду використовувати дощову воду?
Важливо зрозуміти мету використання дощової води і відповідно оцінити приблизний річний попит. У разі використання дощової води на городі необхідно знати приблизну площу, яку ми будемо поливати. Якщо ми плануємо використовувати побутову дощову воду, нам необхідно уточнити, для чого ми хочемо використовувати воду – змиву в туалеті, прання і т. Д. Інше питання – скільки людей в сім’ї.
Який тип резервуара вибрати?
Резервуари виготовлені з різних матеріалів і різної якості. Типові матеріали включають пластик. Люди все частіше вибирають підземні пластикові резервуари через їх мінливості і можливості адаптуватися до різних умов і вимог. Пластикові резервуари можуть бути поодинокими або звареними, самонесучими, циліндричними або прямокутними і мати подвійні стінки в грунтових водах.
Високий рівень грунтових вод небезпечний, тому що він може впливати на стабільність резервуара до такої міри, що він може зруйнуватися. З пластиковими резервуарами проблема підземних вод вирішується шляхом повторної обробки резервуарів або просто шляхом вибору резервуара з подвійною оболонкою. Тому необхідно знати висоту рівня грунтових вод, перш ніж вибирати тип резервуара.
Зварні резервуари є більш доступними і можуть бути виготовлені на замовлення, включаючи перебирання і інші елементи. Вони в першу чергу призначені для накопичення дощової води і її використання, але її також можна адаптувати як комплексне рішення для управління дощовою водою. Вони також можуть бути розширені шляхом утримання з контрольованим дренажем.
- Монолітні резервуари виготовлені з одного шматка пластика, тому немає ризику зварювання, розтріскування або витоку. Ребриста конструкція служить не тільки для посилення резервуара, а й для захисту від екструзії стін.
- Резервуари для дощової води також роблять зі склопластику. Однак їх недоліком є менша статична вантажопідйомність і, в разі бетонування, установка займає більше часу. У них також є вузький вхід в бак, і вони часто відчувають проблеми з растрескиванием, пов’язані з необхідністю ремонту.
- Бетонні резервуари дорожче, ніж пластикові. Їх перевагою є статична вантажопідйомність, тому їх можна легко встановити на робочі поверхні. Вони також стійкі до підземних вод.
- Традиційні контейнери IBC, бочки, сховища і бочки для опадів стали природною частиною системи збору дощової води. В якості резервуара для надземної води це дороге рішення є досить задовільним, але необхідно враховувати той факт, що в надземному резервуарі він не буде захищений без хімічної обробки.