Як вибирати фільтри для очищення води

         

Вода з різних джерел відрізняється за своїм складом, тому фільтр для її очищення підбирається в залежності від того, які саме речовини в ній містяться. Крім того, кожна модель фільтра використовує той чи інший алгоритм очищення води, тому у кожної з них своя продуктивність і ступінь очищення. Отже, вибирати фільтри для очищення води необхідно з урахуванням різних факторів.

Перш за все, необхідно зробити лабораторний аналіз поточної з – під крана води. Для побутових цілей дослідження проводиться в скороченому варіанті по десяти – дванадцяти показниками. Результати аналізу допоможуть підібрати найбільш ефективний фільтр. Іноді можна обійтися і без аналізу, оскільки працюють в тому чи іншому регіоні компаніям, як правило, досить знати місце проживання. У таких фірм є своя статистика, тому продавець може швидко підібрати підходящий водоочищувач. Однак це діє лише у великих містах, в провінції з цим набагато складніше, тому не варто шкодувати грошей на проведення дослідження водопровідної води. Це необхідно і власникам котеджів з автономною системою водопостачання і господарів міських квартир, що користуються центральним водопроводом.

Ще один критерій, за яким слід вибирати фільтри для очищення води – необхідна її кількість на добу. Перед покупкою водоочищувача слід визначитися з об’ємом використовуваної чистої в день. Це можна розрахувати виходячи з того, що кожен член сім’ї в день вживає близько двох з половиною – трьох літрів води, і до отриманого значення потрібно додати ще приблизно п’ять літрів, на всякий випадок.

Далі слід визначитися з тим наскільки якісною повинна бути очищення фільтром. Якщо потрібно всього лише дочистити, прибрати з неї пару-трійку шкідливих елементів, водоочисник повинен бути одним, а якщо необхідна максимально чиста вода, фільтр потрібно вибирати зовсім інший. А в тому випадку, коли потрібно зовсім без всяких домішок і непотрібних елементів знадобитися більш складна система водоочистки. Для того щоб зробити правильний вибір спочатку слід розібратися в алгоритмах очищення, використовуваних фільтрами різних конфігурацій.

Існують як традиційні, так і більш сучасні методи очищення. Серед класичних методів водоочищення можна виділити три основних – механічна очистка, очищення сорбентом і окислення. При механічному способі ступінь очищення залежить від розміру отворів фільтруючих пристроїв. Механічні фільтри для очищення води поділяються на пристрої грубої, тонкої і ультратонкої очищення. Перші і другі очищають від частинок іржі і піску, а фільтри ультратонкої очищення вловлюють навіть бактерії. В якості фільтруючого елемента в фільтрах, в яких водоочищення проводиться за допомогою сорбенту, в основному використовується активоване вугілля, який здатний очистити від хлору і органічних домішок, і при цьому в воді залишаються всі корисні для здоров’я речовини. Також можна очистити за допомогою іонообмінних матеріалів, які видаляють з води солі жорсткості і іони важких металів. Фільтри, робота яких заснована на методі окислення, окислюють містяться домішки, які потім видаляються. Таким способом її можна очистити від марганцю, заліза і деяких інших металів.

До сучасних методів водоочистки ставляться електрохімічна фільтрація та очищення через мембрани. Останній метод полягає в тому, що за допомогою мембран здійснюється зворотний осмос, при цьому фільтруючий елемент пропускає тільки чисті молекули. Даний метод на сьогоднішній день вважається найбільш ефективним. Електрохімічний фільтрація також є досить перспективним методом водоочищення. Вона в таких фільтрах очищається під дією електролізу. В ході цього процесу знищуються бактерії і віруси, органічні речовини і інші шкідливі домішки.

Єдиної думки про доцільність того чи іншого способу очищення води сьогодні немає. Деякі фахівці віддають перевагу мембранного методу, а всі інші вважають застарілими. Інші залишаються прихильниками класичних методів, які вважають, що мембранний метод зайвою розкішшю при центральному водопостачанні. Навіть деякі компанії пропонують покупцям фільтри для очищення, що діють виключно за тим або іншим принципом. Однак перш ніж зробити вибір на користь того чи іншого пристрою для водоочистки, слід все ж попередньо дізнатися, від яких саме речовин потрібно очищати рідина, яка повинна бути ступінь її очищення, і вже на підставі цього вирушати за покупкою.

(Visited 652 times, 1 visits today)