Як запобігти витоку води з душової кабіни

         

Популярні в останні роки душові кабіни, дуже низькі піддони і лінійні зливи відмінно виглядають в будь-якому плануванні ванної кімнати, але також створюють ризик затоплення підлоги і стін. При використанні такої сантехніки особливо важливо забезпечити хороший захист зони навколо низьких душових піддонів і лінійного дренажу.

Проблема протікання виникає в кабінах будь-якого типу, незалежно від їх конструкції. Найчастіша несправність – це недостатня підготовка основи і стін, негерметична ізоляція і зношеність деяких елементів. Про що потрібно пам’ятати, щоб уникнути подібних неприємностей?

Як встановити душові кабіни, щоб вони не протікали

Якщо ще на етапі складання подбати про гарну теплоізоляцію і правильній підготовці поверхні для душової кабіни, велика ймовірність, що проблема протікання з кабіни взагалі не з’явиться.

Що потрібно пам’ятати на етапі складання, щоб кабіна залишалася герметичною?

Герметичні двері, якісні ущільнювачі, компактна конструкція, стійкість до інтенсивної експлуатації, ретельна обробка – всі ці фактори важливі для герметичності кабіни.

Варто вибирати перевірені моделі з гарантією якості та довговічності. В першу чергу важливо звернути увагу на якість дверей і напрямних, спосіб їх закриття і легкість заміни прокладки. Близкість дверей – одне з найбільш проблематичних місць, де регулярно відбувається витік.

Також необхідно подбати про відповідну герметизацію обладнання. Смуги, стрічки, куточки або рідка плівка – основа для хорошого захисту поверхні плитки і душової кабіни. Якісні і грамотно нанесені герметики та санітарні силікони зроблять душову кабіну непроникною. Ті, які призначені, як правило, для ванних кімнат, стійкі до високої вологості і додатково володіють фунгіцидними властивостями.

Підготовка та ізоляція основи

Почати потрібно з правильної підготовки основи. Поверхня стін і підлоги повинна бути чистою, сухою, очищеною від пилу і бруду. Наступним кроком буде ґрунтовка поверхні. На підготовлені стіни вже можна наносити відповідний утеплювач. Практика показує, що так звана рідка фольга відмінно справляється з цим завданням. Цей препарат утворює суцільний водонепроникний шар. Коли шар фольги висохне, наступним кроком буде укладання керамічної плитки.

Ущільнення навколо душового піддону або жолобу

Після укладання плитки, заливки і пропитки шва можна приступати до встановлення душового піддону. Тут важливо його правильне розташування і вирівнювання. Справа в тому, щоб він був стійким, рівним і як можна ближче до стін. Якщо піддон хитається при щоденному використанні, це збільшує ризик утворення щілин, потаємних куточків для просочення води.

Простір між піддоном і стіною бажано заповнити санітарним силіконом, стійким до підвищеної вологості і наявності грибка. Для збереження гарантії герметичності і свіжого вигляду стику варто замінювати його кожні кілька років, а при необхідності і частіше.

Якщо кабіна куплена без піддону, варто орієнтуватися на хорошу герметизацію елементів лінійного зливу. Головне – ізолювати підлогу і місце, де зливний канал з’єднується з плиткою. Це дуже чутливі місця з точки зору ризику витоку води. При установці і закріпленні дренажної лінії варто звернутися до професіонала, який якісно підготує основу для облицювання плиткою.

Кріплення душових стінок

Завершальний етап – закладення простору між стінками душової кабіни і прилеглими стінами. Тут підхід дещо інший, ніж у випадку закріплення щілини навколо душового піддону. Фахівці радять замість того, щоб заповнювати простір між краєм душового скла і стіною, наносити силіконові шари як на край душового куточку, так і на плитку, до якої він буде приклеюватися. Після цього залишається тільки з’єднати два шари силікону і щільно притиснути до стінки.

(Visited 445 times, 1 visits today)