Як застосувати фен-шуй на кухні

         

Фен-шуй є давньою китайською філософією, яка відома людству майже 4000 років. Ця філософія навчає як створити баланс і гармонію навколо себе. Це мистецтво сповідує кілька основних принципів для досягненя досконалості через баланс природи, яка оточує нас. Це поєднання науки, філософії, вірувань, уявлень про життя, але для деяких — просто марновірство.

У східному світі, застосування понять фен-шуй є важливим елементом, при купівлі нового будинку, чи при виборі дизайну для  будинку, кімнати або офісу. Буквальний переклад фен-шуй означає “вітер і вода”. Китайці вважають, що ці дві сили природи знаходяться в центрі життєвого енергетичного потоку. Вважається, що за допомогою стародавнього китайського мистецтва і науки, людина здатна балансувати в світі природи та отримувати задоволення і благополуччя від цього. Сьогодні, ми поговоримо про те, як застосувати ідеї фен-шуй на Вашій кухні.

Фен-шуй на кухні

Фен-шуй на кухні

Слід дотримуватись декількох  основних і важливих правил, щоб досягти  максимального результату в створенні комфорту і гармонії на вашій кухні.

Розташування

По-перше, важливо розташування кухні в будинку. Якщо вона захована в кутку, на неосвітленій частині дому, то навряд чи коли-небудь ви будете отримувати задоволення від перебування в такій кухні. Місце для кухні слід вибрати так, щоб Вам хотілось готувати із задоволенням смачні страви для сім’ї та друзів.

Простора кухня по фен шую

Простора кухня по фен шую

Отже. не ставте кухню на північному заході або в центрі житла. Це вважається катастрофічним вибором. Згідно з повір’ям, удача буде працюватине не на Вас і ви втратите гроші, роботу, навіть здоров’я. Гарна ідея полягає в тому, щоб спроектувати кухню поряд з дверима дому.

Освітлення

Природнє світло і сама природа — є основним джерелом енергії відповідно до філософії фен-шуй. Освітлена, та  добре вентильована свіжим повітрям, кухня є гарантією щасливого дому та їх мешканців. Тому, не забудьте завжди провітрювати приміщеня кухні.

Ідея розташування кухні по фен шуй

Ідея розташування кухні по фен шуй

Планування і розташування меблів

Напрямок та форма є важливими елементами в філософії фен-шуй. Щоб встановити баланс рівноваги між внутрішнім і зовнішнім світом китайці використовують п’ять основних елементів, що мають певну, важливу роль у людському житті, а саме: вода, дерево, земля, вогонь і метал.

Кожен з цих елементів ви можете принести в свій дім і розпланувати відповідно до вимог фен-шуй. Важливо, як і де розмістити меблі, який обрати колір  для стін кухні чи підлоги.

Піч, або камін є одним з характерних символів дому в філософії фен шуй. Енергія вогню надходить в житло через пальники, духову піч або гриль. Після позиціонування головного входу в квартиру, розташування печі є другим найбільш важливим елементом в теорії фен-шуй.

Правильне розташування меблів і приладів на кухні по філософії фен шуй

Правильне розташування меблів і приладів на кухні по філософії фен шуй

Для того, щоб забезпечити процвітання, багатство та щастя слід встановити піч, чи прилади, які пов’язані з роботою вогню, на протилежному боці від раковини, холодильника, чи посудомийної машини. Це робиться для того, щоб уникнути прямого контакту води з вогнем. Якщо щось в кімнаті не дозволяє виконати цю умову, обов’язково розмістіть вазон з живою рослиною між цими двома секторами приміщення. Невеликий столик буде також інструментом поділу в такій ситуації. Піч для приготування їжі не повинна дивитись на північний захід, оскільки за віруванням  — енергія на кухні тече з цього напрямку. Переважно камін або духову піч розташовують так, що його не було видно з вхідних дверей.

Оберіть розташування столу. Це буде основа кухні. Деревина особливо добре підходить для будівництва багатофункціонального робочого острова в середині кухні. Поруч з вікном помістіть раковину.  Холодильник та інші побутові прилади, що символізують метал, можуть бути розміщенні поруч з раковиною. Але розташуйте його подалі від печі, щоб уникнути прямого контакту вогню з льодом.

Острів на кухні по теорії фен шуй

Острів на кухні по теорії фен шуй

Кольори

Якщо ваша кухня маленька і в темних тонах, то вам потрібно буде перефарбувати її в свіжі кольори. Для досягнення успіху краще змінити центральне освітлення в кімнаті. Уникайте синього і червоного кольору. Насичені кольори для кухні не підходять по філософії фен-шуй.

Якщо вам необхідно змінити частину вашої кухні, не роблячи при цьому фарбування стін або меблів, то —змініть акценти в просторі. На південь спрямуйте елемент вогню через чайник або тостер, і це сприятиме успішній кар’єрі. Північ підкресліть елементом води через чорний об’єкт або малюнок. Це сприятиме вашому духовному розвитку.

Узагальнення

Загальні правила фен-шуй, такі як світло, тепло, колір, напрямок розташування предметів мають важливе значення. На думку деяких східних концепцій пальники добре розміщувати напроти дзеркала для примноження багатства, а сміття повинно бути утилізоване тільки в денний час.

Для того, щоб досягти процвітання та любові не забудьте покласти миску з фруктами на стіл або на стільницю кухні. Прислухаючись до порад східної культури, кожен з нас може забезпечити гармонійне і успішне життя в своєму домі.

(Visited 239 times, 1 visits today)