Як зняти квартиру і не стати жертвою афери?

         

Більшість жителів нашої країни не звертаються в ріелторські контори при пошуку житла для оренди. Це пояснюється тим, що люди не хочуть платити за послуги посередників. До того ж, з розвитком інтернету здійснювати пошук стало значно простіше. Достатньо лише переглядати спеціальні майданчики з оголошеннями.

Але, ризики, в особі шахраїв, які існували 20 років тому нікуди не поділися. Вони залишилися і продовжують «працювати» з клієнтами. Щоб не потрапити до них у пастку, слід хоч трохи вникнути в особливості вітчизняного ринку нерухомості.

Як не наразитися на погану квартиру?

Більшість орендарів не можуть адекватно оцінити стан квартири. Їх голова вже зайнята думками про переїзд і облаштування побуту в новій квартирі. Це особливо актуально в тих випадках, коли житло потрібно терміново. Людина просто не дивиться на квартиру, не зважаючи багато моментів, які в подальшому можуть принести їй незручності. Їй потрібно швидше укласти договір. Така поспішність є грубою помилкою.

Як зняти квартиру і не стати жертвою афери?

Ріелтори зі стажем рекомендують брати з собою на огляд квартири друзів або хороших знайомих. Стороння людина зверне увагу на багато дрібниць, які сам потенційний орендар залишить поза увагою. Додатково до цього шахраї, побачивши, що на огляд прийшла стороння людина, подумають, чи варто йти на аферу, можливо краще відмовити в цьому випадку, і почекати іншого клієнта.

Співпраця виключно з власниками нерухомості

Дуже часто квартири здають не хазяї, а їх довірені особи. Складність даної ситуації в тому, що довіреність (навіть завірена в нотаріальному порядку) не є гарантією безпеки. Краще шукати квартири, які здають власники. В такому випадку буде менше проблем з перевіркою документів перед проведенням операції.

Оренда квартири без допомоги ріелтора – складне і відповідальне заняття. Основна проблема полягає в тому, що близько 50% оголошень в інтернеті викладають Не власники, а посередники, які маскуються під власників. Тому, прийшовши на огляд житла потрібно подивитися, як веде себе орендодавець.

Справжній власник не відмовить у проханні показати свій паспорт та документ, що підтверджує його право володінням даною квартирою. У випадках, коли орендодавець починає ухилятися, розповідаючи історії про те, що всі документи – на дачі (в іншій квартирі, в автомобілі дружини, у тещі), то з ним потрібно припинити співпрацю.

Власник квартири завжди буде присутній на показі квартири. Він знає про плюси і мінуси свого житла, і він не стане їх приховувати в надії отримати додатковий дохід.

Як правило, квартири, які здають самі власники житла, відрізняються гарним станом. У них все в справному стані, і регулярно робляться косметичні ремонти. Власники нерухомості зацікавлені, щоб їх майно приносило їм гроші.

Декілька рекомендацій

Агенти з нерухомості радять звертати увагу на деякі речі, які здаються незначними. Наприклад, під час підписання договору, варто перевірити акт прийому-передачі, в якому перераховано всю техніку та меблі в квартирі. Іноді, недобросовісні орендодавці можуть включити туди речі, яких в квартирі ніколи не було. В результаті вони зможуть вимагати з клієнта телевізор або мікрохвильову піч, якої не існує.

Або ж власник квартири обіцяє привезти холодильник через пару днів, але акт просить підписати зараз. Погоджуватися на це не слід. Інакше орендодавець може «повісити» на клієнта цей холодильник. Іноді власники нерухомості пропонують обійтися без договору, обмежившись усними домовленостями. На це не можна погоджуватися. Особливо якщо квартира орендується на термін більше 2-ох місяців. Договір буде гарантом безпеки. З його допомогою можна буде залагодити всі незрозумілі ситуації і відстояти свої права.

(Visited 42 times, 1 visits today)