Як знизити ціни на електромонтажні роботи

         

З практики відомо, що більшість замовників плануючи ремонт квартири або будинку, вважають електромонтажні роботи другорядним етапом, роблячи ціновий та договірний акцент на облаштування приміщення. Часто роботи по електриці доручають майстрам по обробці, намагаючись тим самим заощадити на професійному електромонтажі, що в підсумку призводить до більш дорогих незручностей в подальшому чи навіть аварій. Знизити ціни на електромонтажні роботи можна, але робити це потрібно розумно, без шкоди якості робіт.

Безпека і економія

Як знизити ціни на електромонтажні роботи

Ніколи не зайвим буде згадати про безпеку. Що буде, якщо у вас, неякісно зроблять водопровід? Максимум, будуть сварки з сусідами знизу, і то, якщо ви їх затопите. Що буде, якщо вам зроблять неякісну електропроводку або неправильно поставлять електричну розетку, мінімум згорить побутовий прилад, в гіршому варіанті відбудеться пожежа або вдарить кого-небудь струмом. Непотрібні втрати, але чомусь для монтажу водопроводу завжди звуть сантехніка, а електропроводку доручають кому доведеться. Не потрібно економити при найманні професійних електриків. Знайдіть професійну організацію, що займається будівельними та ремонтними роботами в комплексі з роботами по всіх етапах електромонтажу.

Три етапи якісного електромонтажу

Існує три етапи електромонтажних робіт, що включають максимальний обсяг.

  • Розробка проекту;
  • Етап електромонтажних робіт;
  • Введення в експлуатацію.
  • Розробка проекту електромонтажних робіт

Обсяг проекту електромонтажних робіт залежить від типу об’єкта і характеру виконуваних робіт. При будівництві власного будинку, проект електропостачання досить значна папка зі схемами введення електроживлення, пристрої внутрішньої і зовнішньої електропроводки, розрахунковими схемами, схемою заземлення і блискавкозахисту. При ремонті квартири (будинку) проект електромонтажних робіт це 3-4 листа, з розрахунковою схемою, схемами освітлення і розстановки розеток. Доповнитись проект можна схемою пристрою теплих підлог і схемою силових розеток на кухні і т.п.
Заощадити на проектних роботах можна, якщо при будівництві простежити, щоб проект електропостачання увійшов в інженерну частину проекту будинку, а при ремонті квартири, найняти організацію, що має в штаті проектувальника.

Електромонтажні роботи

Виробничий етап робіт з електропостачання це електромонтажні роботи. Їх обсяг також залежить від типу об’єкта і планованим змінам. Електромонтаж тимчасової проводки – етап характерний для будівництва. Включає розміщення тимчасової електропроводки на об’єкті для виконання будівельних робіт. Аварійний електромонтаж. Проводиться за викликом, після того як сталася аварія або виникли побутові несправності електропроводки в будинку чи квартирі. Заощадити можна, якщо мати під рукою телефон «домашнього» електрика, а не вирішувати проблему в гарячому пошуку майстра.

Електромонтаж при переплануванні

Електромонтаж при переплануванні. Як правило, серйозне перепланування квартири зачіпає електропроводку приміщення. У цих роботах цілком можна обійтися без проекту, а нову схему електропроводки, попросити зробити найманій фірмі, як контрольне завдання.
Електромонтаж капітального ремонту. Капітальний ремонт приміщення включає в себе зовнішні комунікації тому без взаємодії з проектними організаціями тут не обійтися. Заощадити на капітальному ремонті можна, якщо скооперуватися з обслуговуючими організаціями і прибрати з витрат розділ витрати на узгодження.

Електромонтаж нового будівництва. Електромонтажні роботи на будівництві нового приватного будинку потрібно проводити тільки за проектом. Без нього не обійтися ні при отриманні виділеної потужності, ні в подальшій експлуатації. Заощадити на новому будівництві, можна, якщо уникнути переробок, через непродуманість проекту і недоробок, через недбальство найнятих виконавців робіт.

Введення в експлуатацію

Цей етап робіт підводить риску і дає заділ подальшої тривалої експлуатації. Помилково вважати, що введення в експлуатацію, це «включив-вимкнув-працює». Надійна електромонтажна організація, проведе весь комплекс електровимірювальних робіт зі складанням відповідних актів і візьме на себе обслуговування об’єкта на деякий термін. Заощадити на цьому етапі можна, якщо заздалегідь обумовити його з виконавцем робіт, а не наймати організацію на стороні.

Замість висновку повторимось, економити на безпеці не можна. Тому всі розрахунки по перетину кабелів, номіналах і кількості автоматів і пристроїв захисту, повинні бути зроблені заздалегідь і тільки професіоналами. Заощадити на матеріалах можна, якщо купувати якісні вітчизняні матеріали, замість, імпортних. На жаль, частіше за все, поради про покупках «якісних» імпортних матеріалів для електромонтажу, пов’язані не з турботою про надійність, а комерційним інтересом порадників.

(Visited 577 times, 1 visits today)