Як зробити розмітку електропроводки

         

Простий приклад: ви збираєтесь повісити картину, для цього необхідно вбити в стіну два цвяха, відзначаєте місце їх розташування, прикладаєте цвях до стіни і робите замах молотком… Сумні наслідки у вигляді травми пальців розглядати не будемо.

Ви погано розмітили місця розташування цвяхів. В результаті картина висить криво. Звичайно, це нікому це не сподобається, і картину треба перевісити. Але якщо не скористатися рулеткою, рівнем, або хоча б лінійкою, то стіна буде у вмятинах і цвяхах, а картина всеодно буде висіти косо. Це була всього лише розмітка під два цвяха! Тепер уявіть, що ви неякісно виконали розмітку під прокладання проводки. У підсумку світильники виявляться не там, де заплановано (про якість освітлення в приміщенні можна зовсім забути), вимикачі і штепсельні розетки — не на своїх місцях (добре, якщо до розетки буде досягати провід споживача електроенергії), проводка, яка повинна розташовуватися вертикально або горизонтально, буде перебувати під якимсь неймовірним кутом, і все доведеться переробляти! Заново робити штроблення стіни (не сама легка і приємна робота), прокладати новий кабель від компанії mpka.com.ua/ , встановлювати нові кріпильні деталі і т. д. Втрачений час, втрачені сили, фінансові втрати… І все через те, що була погано зроблена розмітка!

Схема електропроводки в квартирі

Схема електропроводки в квартирі

Варіанти виконання розмітки електропроводки

Розмітка для проведення проводки є дуже відповідальним етапом в електромонтажних роботах, підходити до неї потрібно з усією можливою ретельністю і відповідальністю. Виконується вона в два етапи: спочатку визначаються точки установки світильників, вимикачів і розеток, а потім виконується розмітка траси самої електропроводки від групового щитка. При виконанні розмітки слід дотримуватися норми відстаней від елементів проводки до підлоги, трубопроводів, дверних і віконних прорізів та ін.

Можливі два варіанти виконання розмітки електропроводки:

  • розмітка починається з внутрішніх приміщень квартири або будинку, тобто відзначаються місця розташування всіх елементів електропроводки в кожній кімнаті, на кухні, в санвузлі і т. д., а потім — магістральних ділянок, які йдуть до щитка обліку електроенергії;
  • розмітка починається від щитка обліку електроенергії та розгалужується по всіх приміщеннях. У кожному приміщенні розмітка починається з позначки місць монтажу електроприладів, вимикачів, розеток і світильників, а також розгалужувальної коробки, яка подає напруга в кожне приміщення;

Місця розміщення електрообладнання зазвичай відзначаються прямо на стінах і стелі. Розмітка під стельові світильники спочатку зазвичай робиться на підлозі — так набагато зручніше. Потім точка на підлозі переноситься на стелю за допомогою виска. Найчастіше поодинокі стельові світильники розміщують у центрі стелі. Для виконання розмітки по діагоналях приміщення натягаються два шнури, точка їх перетину і є шукане місце, центр. За допомогою схилу ця точка переноситься на стелю.

Як правильно вивести проводи під стельовий світильник

Як правильно вивести проводи під стельовий світильник

Останнім часом у моду ввійшло зонування приміщення з допомогою світлових приладів. Це дуже вдале дизайнерське рішення, яке дозволяє заощадити місце на розділові перегородки і чітко поділити приміщення на зони. Тут потрібно або кілька стельових світильників, або один стельовий для однієї зони і настінні, настільні або вбудовані в меблі — для освітлення інших зон. В цьому випадку стельові світильники (або світильник) розташовуються в центрі освітлюваної зони, а не стелі.

Як виконати розмітку під електропроводку

Щоб виконати розмітку, на підлозі спочатку зазначаються межі зони, до якої відноситься той чи інший світильник, а потім за допомогою шнурів, протягнутих по діагоналях зазначеної зони, знаходиться її центр, потім ця точка переноситься на стелю. Лінії при розмітці наносяться крейдою, вугіллям або олівцем, в залежності від кольору поверхні (наприклад, на білу стелю можна нанести позначку білою крейдою, але толку від неї практично не буде, краще використовувати вугілля або олівець). Прямі лінії розмітки (для прокладки проводів) можна «відбивати» за допомогою шнура або цупкого крученого шпагату. Шнур натирається вугіллям або крейдою (залежно від кольору поверхні, на яку наноситься позначка), а потім туго, натягується струною між двома точками прямої ділянки лінії. Після чого він береться двома пальцями на відстані близько метра від кінцевої точки, відтягається від стіни (приблизно на 0,3-0,4 м) і різко відпускається. При цьому він вдаряється об стіну, залишаючи ідеально рівний слід, тобто необхідну лінію розмітки.

Розмітка під електропроводку

Розмітка під електропроводку

Можна використати дорогу, але більш прогресивну методику: скористатися спеціальною розетковою рулеткою (капроновим шнуром діаметром 2-3 мм, довжиною 5-10 м із барвником, що знаходиться в марлевому мішечку, закріпленому біля виходу шнура з рулетки). Також використовують стандартні сталеві рулетки, складні дерев’яні або сталеві метри, масштабні лінійки та ін. Можна навіть скористатись кравецьким метром.

По центрам шурупів і гвинтів розмічають лінії для встановлення одиночних кріпильних елементів. Під скоби розмічаються дві лінії. Коли розмітка закінчена до початку монтажної роботи залежно від виду електропроводки комплектуються кріпильні вироби. Вид і спосіб виконання вибираються згідно з проектною схемою.

(Visited 1,409 times, 1 visits today)