Як зробити звукоізоляцію підлоги

         

Всі ми любимо, щоб наш спокій ніхто не порушував, але що більш важливо, так це самому не порушувати спокій інших. Для того щоб забезпечити тишу для себе і своїх сусідів треба просто зробити звукоізоляцію. У більшості випадків, основна незручність доставляє шум, який передається через перекриття, тобто, підлогу. Головне питання, як зробити шумоізоляцію підлоги?

Найпоширеніший варіант звукоізоляції підлоги

Найпоширеніший варіант звукоізоляції

Які матеріали можна застосовувати для звукоізоляції підлоги

У числі бажаних матеріалів для звукоізоляції, стоять такі матеріали як мінеральна вата, пінопластові плити, підкладка, що застосовується для ламінатного покриття, і матеріал який вже встиг завоювати популярність термозвукоізол, або ТЗІ. Перераховані матеріали швидше є найчастіше застосовуються, ніж спеціально призначені для звукоізоляції.

Єдиний матеріал в даному списку, є тільки один матеріал, який насправді призначений для звукоізоляції підлог, це ТЗІ. Його технічні характеристики якнайкраще підходять для цієї функції, що відповідно дозволяє повною мірою використовувати ТЗІ як повноцінний матеріал для шумоізоляції підлоги.

Якісна звукоізоляція підлоги

Надійність ізоляції залежить від якості роботи

Зовні даний матеріал, ТЗІ, схожий з ватяною ковдрою, в міру зручний у використанні, і відповідає європейським вимогам, що в загальній сумі характеризує даний матеріал з позитивного боку.

Нескладні підготовчі роботи

Шумоізоляція підлоги своїми руками, звучить, звичайно, голосно, але насправді це не так складно, все залежить від бажання і можливостей. Починається робота з того що підготовлюється поверхня, а саме видаляється стара стяжка, якщо звичайно така є. Така робота дуже пильна й неприємна, але необхідна, якщо цього не зробити то новий рівень підлоги попросту буде виглядати як сходинка, висота якої буде залежати від матеріалу, вибраного для звукоізоляції.

Якість звукоізоляції залежить від матеріалу

Якість звукоізоляції залежить від матеріалу

Звільнивши площу необхідно розстелити ізолюючий матеріал, оскільки товщина матеріалу може бути різною то давати якусь пораду буде недоречно, в такій ситуації треба орієнтуватися на ту висоту, яку дозволяє рівень підлоги майбутньої цементної стяжки.

Вибір звукоізоляції

Вибір – завжди спірне питання

Найбільш поширеним матеріалом, використовуваним як звукоізоляція, це звичайна підкладка, яка використовується як підкладка під ламінат, тільки товщина матеріалу більша. Істотним нюансом є те, що при настиланні підкладки-ізолятора можна допускати пропусків, непокритою площі. Така помилка дуже часте явище, наслідок такої помилки це зведення всієї шумоізоляції до нуля, тобто робота впусту.

Важливі тонкощі

Наступний етап питання як зробити шумоізоляцію підлоги, це розкладка демпферної стрічки або як її ще називають буферна стрічка. Необхідність цієї стрічки не обговорюється, оскільки її основна мета, відокремити стяжку від стін, і під час зміни температури і вологості повітря, коли стяжка розширюється дати зазор, що не дає стяжці лопатися.

Крім того що буферна стрічка береже стяжку, вона виконує ще одну важливу функцію, відділяє підлогу від стіни і тим самим блокує вібрацію, і не передає цю вібрацію на стіни.

Демпферна стрічка для звукоізоляції

Завдяки демпферній стрічці збільшується звукоізоляція

Демпферна стрічка розкладається по периметру кожної кімнати, уздовж кожної стіни, не пририваючись. Стрічка ставиться вертикально, так щоб вона якомога щільніше прилягала до стіни, а поліетиленова смужка від демпферної стрічки повинна закривати кут, між підлогою і стіною.

Виконуючи всі проміжні процедури, стає ясно, як робиться шумоізоляція підлоги, точніше за рахунок чого виходить бажаний результат.

Закінчивши всі підготовчі процедури, можна сміливо заливати стяжку, якщо всі підготовчі процедури були виконані правильно, то проблем із сусідами не буде. Коли стяжка висохне, необхідно обрізати виступаючу частину демпферної стрічки в рівень зі стяжкою, після чого можна продовжувати виконувати чистові роботи.

Варіант для дерев’яних підлог

Не можна не згадати і ситуацію з дерев’яними підлогами, оскільки таке явище так само дуже поширене. Для того щоб забезпечити звукоізоляцію в даній ситуації, не треба багато знань, і вправності.

Місце для звукоізоляції

Лаги це гарна можливість забезпечити місце для звукоізоляції

Оскільки дерев’яні підлоги в основному стоять на лагах, а це означає, що між лагами є порожнечі, та й по висоті місця вистачає, то закласти звукоізолюючий матеріал, не представляє особливих труднощів, залишається визначитися з матеріалом. У даній ситуації не можна визначити, який матеріал краще буде придушувати шум, оскільки шум пригнічують будь які пористі матеріали. Найбільш часто вживаним матеріалом є мінеральна вата, а так само тепло-звукоізолюючі мати, і по правді кажучи, такий матеріал в практиці не дуже дорогий, та й більшість надій виправдовує. Кращої технології, а також матеріалу, безпосередньо призначеного, і забезпечуючого таку функцію як шумоізоляція дерев’яної підлоги, просто немає.

Ще один спосіб або запасний варіант

Звичайна стяжка із застосуванням підкладки не єдина можливість зробити шумоізоляцію підлоги. Існує технологія так званої плаваючої підлоги, який володіє чудовою звукоізоляцією. Крім того технологія передбачає забезпечення нескладного монтажу, відсутність вологи після проведення робіт, так само можливість використання підлоги відразу після закінчення робіт.

Висновок!

Розібравши ситуацію, як зробити шумоізоляцію підлоги, можна зробити висновок, що шумоізоляція це необхідність, яка допоможе уникнути деяких можливих неприємностей з сусідами, а виконання даної процедури не є дуже важкою.

(Visited 2,109 times, 1 visits today)