Як зробити звукоізоляцію стін

         

Сучасні житлові будівлі, а особливо багатоповерхівки дуже “багаті” на різноманітні звуки. Це, мабуть, головна перевага таких будинків. Сьогодні ми спробуємо розібратися, як “подразник” примудряється пробратися до нас в квартиру і як правильно зробити шумоізоляцію стін.

Проблема із зайвими звуками іноді призводить до жорстоких і лютих воєн, коли сусіди “голосно живуть”. Ще б пак, тиша – важливий елемент нашого дозвілля, тільки в тиші можна розслабитися і відпочити як душею, так і тілом. На жаль, це бажання часто переходить в ряд фантастичних мрій у жителів багатоповерхівок. Сьогодні існує безліч способів позбавити себе від зайвих звуків, тим самим подарувавши собі такий довгоочікуваний і часом безцінний спокій. Варто відзначити, що шум теж буває різний, і перш ніж з ним боротися, необхідно все-таки розібратися, який галас дратує ваш слух.

Як зробити звукоізоляцію в квартирі своїми руками

Допустимі норми шуму

Інтенсивність звуку вимірюється в спеціальних одиницях – децибелах (дБ). Існують норми, допустимі для людського організму, які визнані оптимальними, а значить, з такими «перешкодами» можна жити повноцінним життям – 40-45 Дб. Приклад такого шуму – неголосна розмова двох дорослих людей. Але не варто нехтувати цим правилом, адже воно діє тільки з 7.00 до 23.00. У нічний час необхідна відносна тиша, тому норма знижується і становить 25-30 Дб. Щоб вам було легше уявити, пам’ятайте – людський шепіт дорівнює 20 Дб.

Для надто «гучних» підприємств законодавством прописаний допустимий рівень шуму – до 85 Дб, але при такому показнику робочі можуть працювати не більше 8-ми годин на добу. В ході наукових досліджень було доведено, що це граничний показник і його вплив протягом цього часу не зашкодить людині. Більш високі значення рівня шуму припускають використання спеціальних засобів захисту. Критична величина, що відділяє терпимий шум від нестерпного – 110 Дб. Підвищення шуму до 130 одиниць викликає неприємні відчуття на шкірі людини.

Прилад для вимірювання рівня шуму

У домашніх умовах «невисокі» децибели сусідів набувають зовсім іншого забарвлення, це і змушує власників квартир робити шумоізоляцію підлоги, стін і стелі.

Перед тим, як зробити в квартирі шумоізоляцію стін, обов’язково проаналізуйте рівень шуму в квартирі. Це допоможе знайти найкращий варіант звукоізоляції конкретно для вашої квартири.

Види шуму

Звуки класифікуються на кілька видів:

  • Повітряний. До цього виду шуму відноситься крик, розмова, тобто, всі звуки, що передаються повітряним способом. Такий звук проникає в наші будинки крізь двері, щілини та вікна.
  • Ударний. Улюблений вид шуму всіх жителів багатоповерхівок. До нього відносять і працюючу дриль, і перфоратор і інше обладнання. Проникає він до нас в будинок крізь перекриття і стіни. Само собою, чим ближче до джерела шуму ми знаходимося, тим голосніше ми чуємо гуркіт.
  • Структурний. Цей звук передається від вібрацій. Фактично це той же звук, про який ми щойно говорили, тому іноді їх об’єднують в один вид.
    Першою перешкодою на шляху шуму в будівлі є стіни і перекриття. Якісні, звукоізольовані стіни – запорука спокійного життя мешканців будинку.

Вирішальний фактор, від якого залежить шумоізоляція стін – це матеріали, які використовуються під час будівництва житлового будинку. Але, на жаль, в нашій країні при будівництві використовують малу кількість матеріалів, а показники їх якості не завжди знаходяться на гідному рівні і не можуть забезпечити потрібний захист нашого спокою. Особливо це стосується структурного і ударного видів шуму, які володіють великими зонами впливу. Іноді жителі багатоповерхівок чують ремонт, який роблять в сусідньому під’їзді на дев’ятому поверсі.

Вбудований в будинок або просто неподалік гараж теж може виробляти неприємні звуки, які будуть просочуватися до нас в будинок крізь вікна.

Шумоізоляція стін своїми руками

Практично всі звертають увагу на шум сусідів. Дійсно, складно заснути під чужу розмову, і більш того, сварку. Всі ці незручності можна усунути, зробивши шумоізоляцію.

Обрешітка для матів шумопоглинального матеріалу з пінопласту і мінеральної вати

Шумоізоляція стін своїми руками – міф чи реальність? З упевненістю можна сказати – це цілком можливо! Перш за все, потрібно визначитися з тим, в якій кімнаті ви будете її робити, і які при цьому будуть задіяні поверхні. Якщо ви весь час чуєте докучливий шум знизу, тоді вам потрібно буде зайнятися шумоізоляцією підлоги. Іноді потрібна повна шумоізоляція квартири, але найчастіше потрібно ізолювати від зовнішнього шуму саме стіни.

З чого почати шумоізоляцію стін в квартирі

Звукоізоляція стін завжди повинна починатися з ретельного пошуку різних тріщин та отворів на стінах. Саме ці невеликі тріщинки і отвори ми повинні зашпаклювати. Це один з найважливіших етапів шумоізоляції стін – тепер ваші стіни будуть поглинати більше шуму, і він буде вас дошкуляти все менше.

Другий етап – розетки. Саме вони є одними з головних джерел шуму, це особливо важливий “противник” в панельних будинках. Перед тим, як почати звукоізоляцію розетки потрібно повністю вимкнути електрику в квартирі. Це можна зробити в щитку, розміщеному в під’їзді будинку, викрутивши пробки або опустивши автомат вниз. Але навіть після цих процедур потрібно перевірити розетку тестером на наявність струму. Після того як все готово для боротьби з “розетковим шумом”, її потрібно розібрати і витягнути. Отвір розетки заповнюємо поролоном, пінопластом або скловолокном. Після цього, все потрібно закрити розчином гіпсу або будь-якою швидкодіючою будівельною сумішшю.

Професіонал підкаже, як зробити шумоізоляцію стін, і якщо є необхідність, завжди допоможе

Отже, тепер нам залишилося провести шумоізоляцію і герметизацію труб опалення в тих місцях, де вони з’єднуються зі стіною. Це дуже важливий момент шумоізоляції і вам потрібно пам’ятати, що тільки всі дії в комплексі дадуть вашому будинку необхідний ефект. Використовуючи спеціальний еластичний герметик, потрібно закрити всі шви між стіною і трубами, це важливо для того щоб вся наша робота не виявилася марною при сезонному перепаді температур.

Укладання звукоізоляції своїми руками

Якщо ви робите шумоізоляцію своїми руками, робіть все якісно і намагайтеся усунути навіть мінімальні джерела шуму. Після того як забиті розетки, необхідно зробити обрешітку і укласти в неї мати шумопоглинального матеріалу з пінопласту або мінеральної вати. Шумоізоляція стін пінопластом або шумоізоляційною сендвіч-панеллю хороший спосіб позбавити себе від зайвого шуму.

На ринку присутні різні види шумоізоляції для стін

Існує і такий варіант: клеєм до стіни автомобільну шумоізоляцію або який-небудь інший шумопоглинальний матеріал (за допомогою столярного клею), тільки після цього робити обрешітку.

Якщо ви вирішили робити звукоізоляцію за допомогою спеціальних звукоізолюючих плит, в такому випадку вам потрібно спочатку приклеїти плити і після цього тільки приступати до обрешітки для гіпсокартону. Можна клеїти гіпсокартон відразу на плити, проте для дійсно гарної звукоізоляції бажано, щоб між гіпсокартоном і звукопоглинальним матеріалом був прошарок повітря.

Як бачимо, звукоізоляція стін своїми руками – завдання не з простих, але під силу виконати навіть непрофесіоналу. Головне підійти до питання серйозно і робити все точно, не поспішаючи. Якщо ви саме так поставитеся до поставленого завдання, результат перевершить ваші очікування.

Звукоізоляція квартири за допомогою спеціальних звукоізолюючих плит

Спеціальні звукоізолюючі плити

Матеріали для шумоізоляції

Класичним і найпростішим способом боротьби з шумом є збільшення товщини стін будівлі. Чим товщі перекриття та стіни, тим слабшою буде звукова хвиля, і тим менше зайвих звуків ми почуємо. Якщо подивитися на пам’ятки архітектури: старі церкви, собори, фортеці, то можна побачити, що товщина стін в деяких будівлях досягає декількох метрів, для ідеальної тиші всередині будівлі. В середні ХIХ століття на матеріалах не економили і застосовували для будівельних цілей звичайний натуральний камінь, який від природи має дуже високий рівень шумопоглинання.

Звукоізоляція стелі важливий етап звукоізоляції квартири

У наш час цей метод непрактичний, суспільство диктує свої правила і ми використовуємо інші матеріали для шумоізоляції стін. Свого часу всі сили вчених були кинуті на розробку тонкого, але дуже міцного до різних звуків матеріалу.

Для гарної шумоізоляції використовують кілька методів боротьби зі звуком:

  • Розсіювання і поглинання хвилі звуку.
  • Перешкоди для вібрацій і розповсюдження звукових хвиль.

Доведено, що хвиля звуку при переході між різними середовищами дуже сильно зменшується в своїй силі. Скориставшись цим, розробники вирішили використовувати багатошарові звукоізоляційні матеріали. Така шумоізоляція не потребує створення великої товщини стіни або перегородок в будинку.

Висновок

Після того, як ви зробили шумоізоляцію в своїй квартирі, виникає питання: «Чи можна кричати і ходити на голові?» Відповідь очевидна: Можна, але слід пам’ятати, що навколо вас все одно живуть люди. Шумоізоляція дарує унікальну можливість – жити в багатоповерховому будинку і насолоджуватися спокоєм.

Однак загальноприйнятих правил все одно варто дотримуватися, наприклад, не говорити вночі в повний голос, не носитися по квартирі і т.д. Якщо всі люди, що живуть в будинку, зроблять шумоізоляцію і будуть хоча б пам’ятати про існування інших мешканців, життя в квартирах перетвориться в казку, де є не тільки сусіди, але і спокій.

(Visited 1,915 times, 1 visits today)